21-12-2014 06:09:45

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

Trafik Işıkları
Kırmızı ve yeşil ışıklı trafik lambası ilk kez 1868 yılında, Londra'da kullanıldı. Henüz motorlu araçların icat edilmediği o tarihte, at arabalarının yoğun olduğu bazı caddelerde, gaz lambası ile trafiğin düzenlenmesine çalışılmıştı. Daha sonraları, 1920'de ABD'nin Detroit Kenti'nde demiryolu sinyalizasyon sisteminden esinlenen bir trafik lambası kullanıldı.

Günümüzde kullanılan trafik lambasının patenti ise ABD'li Garrett Augustus Morgan'a aittir. Morgan, buluşunun patentini 23 Kasım 1923 tarihinde Cleveland'de aldı ve buluşunu bir süre sonra General Electric'e sattı.
 

Bu Konuya 1 Yorum Yapılmış

 
0 #1 sfsdmelih 11-01-2014 21:19
hey dostum performansım bitti bende bunları yazıyorum dasdasdasdasdas dasdasdasdasdas d D:
Alıntı
 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Bilim - İcatlar ve Keşifler kategorisinde bulunan Trafik Işıkları başlıklı yazı trafik ışıkları hakkında bilgi , trafik ışıkları vikipedi , keşifler ve icatlar vikipedi , trafik ışıklarının icadı vikipedi , garrett .augustus morgan , trafik ışıkları tarihi vikipedi , trafik ışıklarının tarihi vikipedi , trafik ışıkları viki , trafik ışıklarının vikipedi , trafi̇k işiklari vi̇ki̇pedi̇edi̇edi̇ , trafik ışıkları wikipedia , trafik ışıkları wikipedi , trafik ışıkları icat konuları hakkında bilgi içermektedir.