19-12-2014 17:29:22
Ana Sayfa Çeşitli Kişisel Gelişim Beden Dili (Resimli Anlatım) - Bakışları Denetleme

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

Beden Dili (Resimli Anlatım) - Bakışları Denetleme
Makale Sayfaları
Beden Dili (Resimli Anlatım)
Pamukçuk Toplayıcı
Baş Hareketleri
Saldırganlık Hareketleri
Gözbebekleri
İş Bakışı ve Sosyal Bakış
Yan Bakış ve Mahrem Bakış
Gözle Dışarıda Bırakma
Bakışları Denetleme
Dişi Flört Hareketleri
Sigara İçme Hareketleri
Gözlük Hareketleri
El, Kol ve Avuçlar

Bakışları Denetleme

Birisine kitaplar, şemalar, grafikler vs. kullanarak görsel bir sunuş yapıyorsanız bakışlarını nasıl denetleyeceğiniz önemli olabilir. Araştırmalar beyne iletilen bilgilerin yüzde 87'sinin gözler, yüzde 9'unun kulaklar ve yüzde 4'ünün de diğer duyular aracılığıyla iletildiğini göstermiştir. Örneğin, siz konuşurken karşınızdaki görsel sunuşunuza bakıyorsa ve söylediklerinizi gördükleriyle doğrudan ilişkili değilse mesajınızın sadece yüzde 9'unu özümseyecektir.

Mesajın görsel sunuşunuzla ilgili olması durumunda görsel sunuşa bakıyorsa söylediklerinizin sadece yüzde 25-30'u ona ulaşacaktır. Bakışlarım azami şekilde kontrol edebilmek için görsel sunuşu göstermek için bir kalem veya işaret çubuğu kullanın ve aynı zamanda gördüklerini sözlü olarak ifade edin (Şekil 113).

Ardından kalemi görsel sunuştan kaldırarak onun ve sizin gözlerinizin arasında tutun (Şekil 114). Bu hareket mıknatıs varmışçasına başını yukarıya kaldırmasını sağlayacak ve böylece söylediklerinizi görecek ve duyacaktır. Konuşurken diğer elinizin avcunuzun görünür olduğundan emin olun.


Bakışları DenetlemeBakışları Denetleme


 

Bu Konuya 4 Yorum Yapılmış

 
-2 #1 ahmet düzce 15-12-2009 01:49
harikasiniz, gercekten vucut dilinin bukadar fazla seyler anlatabilecegin i tahmin bile edmezdim. benim acimdan cok faydali olacagina eminim. sosoyal hayatimda bu inceliklere daha fazla dikkat etmeye calisacagim.
Alıntı
 
 
0 #2 klişesedef 16-02-2014 14:26
beden diliyle ilgili ,farklı başlıklar altında hep aynı şeyler anlatılıyor.resimler,cümlel er bile tıpatıp aynı.bütün siteler bir yerden kopyala yapıştır yapmış herhalde
Alıntı
 
 
0 #3 kjujjgyjkkhjjj 17-12-2014 15:41
ghhhhhhhhhhhhhh hhhhhhhhhhhhhhh hhhhhhhhhhhhhhh hhhhhhhhhhhhhhh hhhhhhhhhhhhhhh hhhhhhhhhhhhhhh hhhhhhhhhhhhhhh hhhhhhhhhhhhhhh hhhhhhhhhhhhhhh hhhhhhhhhhhhhhh hhhhhhhhhhhhhhh hhhhhhhhhhhhhhh hhhhhhhhhhhhhhh hhhhhhhhhhhhhhh hhhhhhhhhhhhhhh hhhhhhhhhhhhhhh hhhhhhhhhhhhhhh hhhhhhhhhhhhhhh hhhhhhhhhhhhhhh hhhhhhhhhhhhhhh hhhhhhhhhhhhhhh hhhhhhhhhhhhhhh hhhhhhhhhhhhhhh hhhhhhhhhhhhhhh hhhhhhhhhhhhhhh hhhhhhhhhhhhhhh hhhhhhhhhhhhhhr errrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrr rrrrrqqqqqqqqqq qqqqqqqqqqqqqqq qqqqqqqqqqqqqqq qqqqqqqqqqqqqqq qqqqqqqqqqqqqqq qqqqqqqqqqqqqqq qqqqqqjhjhjhjhj hjhjhjhjhjhğğğğ ğğğğğğğğğğğğğğğ ğğğğğğğğğğğğğğğ ğğğğğğğğğğğğğğğ ğğğğğğğğğğğğğğğ ğğğğğğğğğğğğüüü üüüüüüüüüüüüüüü üüüüüüaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaa saaaaaaafdf
Alıntı
 
 
0 #4 beden dilielif 17-12-2014 15:43
farklı çoooooooooooooo ooooooooooooooo ooooooooooooooo ooooooooooooooo ooooooooooooooo ooooooooooooooo oooooooooook
Alıntı
 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Çeşitli - Kişisel Gelişim kategorisinde bulunan Beden Dili (Resimli Anlatım) - Bakışları Denetleme başlıklı yazı kadınların beden dili resimli , cinsel pozisyonlar resimli hareketli , beden dili resimli anlatım , beden dili hareketleri resimli anlatım , kadın beden dili resimli anlatım , beden dili hareketleri , beden dili , beden dilinde bakışlar , beden dili resimli , mahrem bakış , beden dilinde el hareketleri , beden dili el hareketleri resimli , kadınlarda beden dili resimli konuları hakkında bilgi içermektedir.