19-12-2014 16:27:37
Ana Sayfa Coğrafya Genel Coğrafya Ulaşım Coğrafyası Nedir?

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

Ulaşım Coğrafyası Nedir?
Ulaşım Coğrafyası; kara, hava, demir ve deniz yolu ulaşımını inceleyen bilim dalıdır. Ulaşım ve ulaştırma,insanı ve onun ürettiği mal ve hizmetlerin bir sahadan başka bir sahaya taşınması işidir.

Tarihin ilk çağlarından beri ulaşım insanların ana faaliyetlerinin başında gelmiştir. Önceleri evcilleştirdikleri hayvanların sırtında gerçekleştirilen ulaşım faaliyetleri tekerleğin icadıyla hayvanların çektiği araçlara kaymıştır. Zamanla insanlar gerek karada gerek denizde hareket eden bir çok ulaşım aracı geliştirmiştir.
 

Bu Konuya 4 Yorum Yapılmış

 
+4 #1 Ayşe Atalay 20-09-2011 17:44
GERÇEKTEN ÇOK İŞİMİZE YARIYOR.TÜM LİSE ÖĞRENCİLERİ İÇİN NE ARARSAK VAR COĞRAFYAYLA İLGİLİ.EMEĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.
Alıntı
 
 
-2 #2 Ege 26-09-2011 19:29
Birçok sitede gereksiz bilgi veriyorlar burda kisa ve ise yarar bilgi var gerçekten çok güzel
Alıntı
 
 
-1 #3 ulaşım cografyasıilayda 06-05-2012 12:18
çokk işime yaradı cografyayla ilgili her bilgiyi buldum emeginiz için teşekkürler
Alıntı
 
 
-2 #4 ulaşım coğrafyaFURKAN SÖĞÜTT 22-10-2013 19:36
ben sayfanız çok güzell çok teşekkür ederiz
Alıntı
 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Coğrafya - Genel Coğrafya kategorisinde bulunan Ulaşım Coğrafyası Nedir? başlıklı yazı ulaşım coğrafyası nedir , ulaşım cografyası , ulaşım nedir , cografya ulaşım , ulaşım coğrafya , ulaşım nedir coğrafya , çografyada ulaşım , coğrafya ulaşım nedir , ulaşım cografyası konuları , ulaşım coğrafyası nedir kısaca , ulasım cografyası ne demek , yerleşme coğrafyası ilgili bilgiler , ulaşımcoğrafyası nedir konuları hakkında bilgi içermektedir.