20-12-2014 05:49:42
Ana Sayfa Haberler Dünya Fransa'nın yeni başbakanı François Fillon

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

Fransa'nın yeni başbakanı François Fillon
Haberler - Dünya
Perşembe, 17 Mayıs 2007 14:59
François FillonFransa'nın yeni başbakanı belli oldu. Seçim kampanyası sırasında, başta ekonomi olmak üzere birçok alanda büyük vaatlerde bulunan Sarkozy, ılımlı bir muhafazakar olarak bilinen François Fillon'u başbakan olarak seçti.

53 yaşındaki Fillon, seçim kampanyası sırasında da Sarkozy'ye en yakın isimlerden biriydi. Chirac döneminde Türkiye'nin AB üyeliğine karşı çıkmayan Fillon, Ermeni soykırım iddialarının inkarını suç sayan yasa teklifini de desteklememişti.

Daha önce eğitim ve sosyal işler bakanlığı yapan Fillon'un, sonbaharda bu konularda sendikalarla karşı karşıya gelecek olan Sarkozy'nin elini güçlendirmesi bekleniyor.

Sarkozy'nin dışişleri bakanlığı için de ılımlı sosyalist Bernard Kouchner'i tercih edeceği düşünülüyor. Kouchner, özellikle insan hakları konularındaki çalışmalarıyla tanınıyor. Sarkozy, 15 kişilik bakanlar kurulunun yarısının kadınlardan oluşacağını açıklamıştı.
 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Haberler - Dünya kategorisinde bulunan Fransa'nın yeni başbakanı François Fillon başlıklı yazı fransanin basbakani kim , fransa başbakanı kim , fransa'nın başbakanı kimdir , fransanın başbakanı kimdir , fransanın başkanı kimdir , fransanin başkani ki̇mdi̇ṙṙr , fransa'nın başbakanı kim , fransa nın başbakanı kim , fransaanin basbakani kim , fransanının başbakanı kimdir , firansa basbakani kim , fransanin basbakani , fransanın başkanı kim konuları hakkında bilgi içermektedir.