19-12-2014 16:27:56
Ana Sayfa Haberler Dünya Roj TV'den sonra Stêrk TV devreye girdi

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

Roj TV'den sonra Stêrk TV devreye girdi
Haberler - Dünya
Pazartesi, 06 Şubat 2012 18:30
Kopenhag Şehir Mahkemesi tarafından terör örgütü PKK'nın propagandası yaptığı tescillenen Roj TV'nin uydu yayınının kesilmesinin ardından 26 Şubat 2009 yılından beri test yayını yapan Stêrk TV, bu sabah normal yayına başladı. Norveç'ten aldığı yayın lisansıyla yayınlarına başlayan Stêrk TV, daha önce Roj TV'nin yayınına son veren Eurobird uydusu üzerinden yayın yapacak.

2004 yılından beri Danimarka'dan aldığı lisansla yayın hayatına devam eden Roj TV'nin uydu yayınının kesilmesiyle gözler, alternatif kanallara çevrilmişti. Zira, Kopenhag Şehir Mahkemesi tarafından terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptığı tescillenen Roj TV'nin Avrupa'da uzun süre yayınlarına devam etmesi mümkün gözükmüyor. Mahkeme kararının ardından; Eutelsat, Roj TV'nin uydu sinyalini kesme kararı almış Danimarka'nın en büyük finans kuruluşlarından biri olan Danske Bank'ta Roj TV'nin hesaplarını dondurmuştu.

Danimarka'da bu gelişmeler yaşanırken bu sabah Norveç'ten 2009 yılından beri test yayını yapan Stêrk TV'nin bu sabah itibariyle normal yayına başladığı haberi geldi. Bu sabah yazılı bir açıklama da yapan Stêrk TV, "Televizyonumuz Kürdistan'daki farklılıkları, renkleri, kültürel zenginlikleri, ülkemiz ve dünyadaki güncel gelişmeleri değişik program ve bültenlerle ekrana taşıyacak." ifadelerine yer verdi.

Stêrk TV, Danimarka'nın Roj TV hakkında dava açmasının hemen akabinde Norveç'in başkenti Oslo'da kuruldu. Televizyonun yönetim kurulunda; Said Hoshang Mosleh, Ramin Mamadi ve Guli Kocu isimli kişiler bulunuyor. Sterk Broadcast Anonim Şirketi ayrıca 12 Şubat 2010 tarihinde Radio Rohani adında bir de radyo kurdu.

Kaynak External link

 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Haberler - Dünya kategorisinde bulunan Roj TV'den sonra Stêrk TV devreye girdi başlıklı yazı sterk tv nasıl izlenir , sterk tv nerden yayın yapıyor , sterk tv nereden yayın yapıyor , sterk tv bilgi , sterk tv turkce haberler , sterk.tv haberler , roj tv bilgi , sterk tv nasıl bulunur , sterk tv haberleri , sterk tv html kodu , sterk tv haberler , sterk tv 10 022012 tarihli haber , sterk turkce haber saati konuları hakkında bilgi içermektedir.