20-12-2014 08:41:54
Ana Sayfa Haberler Ekonomi Demirdöküm İnegöl Sanica Holding tarafından satın alındı

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

Demirdöküm İnegöl Sanica Holding tarafından satın alındı
Haberler - Ekonomi
Perşembe, 06 Eylül 2007 10:28
Koç Holding, Demirdöküm şirketindeki satışlarını sürdürüyor. Türkiye'nin en büyük kombi ve radyatör üreticisi Demirdöküm'ün Bozöyük fabrikasını ve isim hakkını Vaillant'a satan Koç Holding'in bu alanda attığı ikinci imza İnegöl tesisi için oldu. Demirdöküm iştiraki Demrad, İnegöl Organize Sanayi Bölgesi'ndeki 250 bin metrekare arazi üzerindeki 55 bin metrekare kapalı alanlı radyatör fabrikasını yaklaşık 16 milyon YTL bedelle Fatinoğlu Holding'e sattı.

KUMSAN'I DA ALDI
Fatinoğlu Holding, büyümeye yönelik stratejisini Koç Holding'den Demirdöküm'ün İnegöl'deki fabrikasının tamamını alarak büyüyor diyen Fatinoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Fatinoğlu, “Aynı gün döküm piyasasının en önemli ihtiyaçlarından birini karşılayan Kumsan'ın da yüzde 25'ini satın aldık” bilgisini verdi.

Kumsan şirketi, 1986 yılında zamanın başbakanı Turgut Özal tarafından kurulmuştu.

Koç Holding yetkilileri ile Fatinoğlu Holding yönetimi arasında iki gün önce atılan imzalardan sonra satın almanın onayı için Rekabet Kurulu'na başvuruldu. Rekabet Kurulu'nun satış işlemini onaylamasının ardından devir ve ödeme gerçekleşecek. Fatinoğlu Holding'in satına aldığı tesiste Demirdöküm'ün ihracat markası Demrad üretim yapıyordu. Fatinoğlu, bu satın alma sonrası Avrupa'nın en büyük radyatör üreticisi olacak. Halil Okşit

550 işçi üretime devam edecek
Yüzde 100 üretim kapasitesi ile çalıştığı bildirilen Demrad A.Ş. tesislerinde 550 işçi çalışıyor. Avrupa'nın en büyük döküm radyatör üretim merkezi olan tesislerde katma değeri yüksek giydirilmiş kazan, kat kaloriferi ve doğalgaz sobası da üretiliyor. 2006 yılı cirosu 100 milyon YTL olan şirketin ana firması Demirdöküm, 1954 yılında Haliç'te kurulmuş ve 1988 yılında İnegöl'e taşınmıştı.
 

Bu Konuya 1 Yorum Yapılmış

 
0 #1 ali rıza özciftci 07-01-2009 22:09
geçen sene satmış oldugunuz şirketin işçisiyimdim yeni yıl itabiriyle işten çıkartıldım fakat eski çıkan arkadaşlar tazminatlarını 10 gün içinde alıyorlardı şuan adarad olan firma bizim tazminatımızı 3 ay gibi uzun bir süre karşılıgında verecegini söylüyor ben bunu kabul etmedim hakkımı demrad ve adarad şirketini mahkemeye vererek aramak istiyorum bu konuyla ilgili daha çok arkadaşım var yani hakını mahkemede aramak isteyen arkadaşları bilgilendirmek amacıyla sizden bir acıklama bekliyorum bilginize arz ederim...
Alıntı
 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Haberler - Ekonomi kategorisinde bulunan Demirdöküm İnegöl Sanica Holding tarafından satın alındı başlıklı yazı adarad inegöl , adarad radyatör , adarad ciro , adarad yorum , demirdöküm inegöl , adarat kazan nasil eklenir , adarad fabrikası işçilerle mahkemesi , inegöl eski demirdöküm , adarat demirdokum , adarat , adarat kazan , adarad demir doikum kalorifer kazani , demirdöküm fabrikası inegöl kazan konuları hakkında bilgi içermektedir.