Türkçe Bilgi , Ansiklopedi, Sözlük

1 ay önce kaybolan Beyza'nın öldürüldükten sonra cesedinin sobada yakıldığı belirlendi

Türkiye neredeyse her gün vahşi bir cinayetle dehşete düşüyor. Son günlerde yaşanan korkunç cinayetlerin neredeyse hepsi ya yakın akraba ya komşu ya da sevgililer ve eşler tarafından işlendi. Bu cinayetlerin birçoğunda psikolojik nedenler ve maddi gerekçeler ön plandaydı.

- Mardin'de 44 kişinin katledildiği korkunç cinayetin nedeni henüz belirlemese de katliamın toprak meselesi üzerine yapıldığı düşüncesi ağırlık kazandı. Katliamı yapanlar ve hayatlarını kaybedenler yakın akrabaydı.

- Münevver Karabulut cinayeti ise tam bir muammaya döndü. Genç kız işkence yapılarak öldürüldü. Kafası kesildi ve bir çöp konteynerına atıldı. Cinayetten aranan erkek arkadaşı Cem G. ise hala bulunamadı.

- Çorlu'da annesinin sevgilisi tarafından öldürülen küçük Muhammed bir tarlaya atılmış olarak bulundu. Günlerce televizyonlarda gözyaşı döken anne cinayetten tutuklandı.

- Dün Mersin'de bir baba sözünü dinlemeyen kızını mezarlıkta boğazını keserek öldürdü.

- Bugün Adana'daki katliam ise herkesin tüylerini diken diken etti. Aynı aileden 8 kişi evin oğlu tarafından katledildi.

- Adana'daki katliam haberinin şokunu atlatamamıştık ki, 1 ay önce kaybolan minik Beyza'nın korkunç haberiyle bir kez daha dehşete düştük. Komşusu beyzayı öldürüp sobada yakmış...

Bir atasözünün dediği gibi taş uzaktan gelmiyor. Fakat tüm bu cinayetler "bize neler oluyor" ve "yeter artık" dedirtiyor.


İŞTE BEYZA'NIN KORKUNÇ ÖLÜMÜ

Konya'da 33 gün önce kaybolan 4 yaşındaki Beyza Çökekoğlu'nun komşuları kadın tarafından kaçırıldıktan sonra boğularak öldürüldüğü ve cesedinin sobada yakıldığı belirlendi.

Edinilen bilgiye göre, merkez Meram ilçesi Alavardı Mahallesi Kıraç Sokak'ta oturan Seyit (31) ve Arzu Çökekoğlu (28) çiftinin 4 yaşındaki kızları Beyza, bakkala alışverişe gittikten sonra kaybolmuş ve kendisinden haber alınamamıştı. Mahalleye 1.5 önce taşınan komşuları Kezban U. (23) bakkalda karşılaştığı Beyza'yı evlerinin önüne bıraktıktan sonra görmediğini iddia etmişti.

Dedektifler olayı çözdü

Çocuğunun kaybolduğunun bildirilmesinin ardından Konya Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı yaklaşık 300 polis, bölgede geniş çaplı arama yapmış ancak herhangi bir sonuca ulaşamamıştı. Her ihtimali değerlendiren polis, çocuğu hiç kimsenin görmediğini söylemesi üzerine Çökekoğlu ailesinin komşularını takibe aldı. 20 kişiden oluşan Cinayet Büro Amirliği dedektifleri, olay günü Beyza ile bakkalda karşılaştığını ve elinden tutarak evlerinin önüne bıraktığını ileri süren Kezban U.'nun hareketlerinden şüphelendi.

Yakmak için kolonya dökmüş

Kendi çocuğu hastanede tedavi gördüğü sırada öldüğü öğrenilen Kezban U. gözaltına aldı. Kezban U. polis ekiplerine verdiği ifadesinde çocuğu öldürdüğünü itiraf etti. Kezban U.'nun ifadesinde bakkalda karşılaştığı Beyza'nın ekmek ve yumurta aldıktan sonra kendi evine götürdüğünü, burada boğarak öldürdüğü, cesedi ise kovaya koyarak üzerine kolonya döküp kuzine sobada yaktığını anlattığı öğrenildi.

Kendi çocuğu öldüğü için yapmış

Kendi çocuğu öldüğü için sürekli sinir krizleri geçirdiğini ileri süren katil zanlısı kadının bu yüzden küçük kızı kaçırarak öldürdüğünü söylediği kaydedildi.

Konuyla ilgili röportaj bile vermiş

Beyza'nın bakkaldan aldığı ekmek ve yumurtalar ile ev sahibine kahvaltı yapmaya giden Kezban U.'nun çocuğun kayıp haberini yapan yerel televizyon muhabirlerine de röportaj verdiği ortaya çıktı. Röportajda, Kezban U. bakkalda karşılaştığı Beyza'ya ekmek alırken yardım ettiğini ve evine bıraktığını anlattığı ifade edildi.

Sobadan kemikler çıktı

Olayın ardından evde yapılan aramada sobadan küçük kıza ait olduğu tahmin edilen kemik bulundu. Poliste ifadesi tamamlanan Kezban U. gizli bir şekilde Konya Adliyesi'ne sevk edildi.

Yanık kokusu ortalığa yayılmış

Öte yandan 4 yaşındaki çocuğun yakınları Beyza'nın ölüm haberi üzerine sinir krizleri geçirdi. Beyza'nın teyzesi Gülsüm Uluçam, cinayet zanlısı komşularıyla hiçbir husumetlerinin olmadığını ve yeğeninin kaybolduğu gün mahallede yanık kokusu hissettiklerini söyledi.

"Pişmanım"

Kezban U. (23) polis tarafından katil zanlısı olarak gözaltına alındıktan sonra sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı. Kezban U. tutuklama kararının ardından Konya Numune Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Hastane çıkışında, "Pişmanım" diye konuşan Kezban U. cezaevine gönderildi.

1 Yorum - Senin Görüşün Nedir?

  1. #1 semra
    -
    05-06-2009 15:14:05 0

    pişmanım demiş bide ya allah aşkına biz yolda gordumus hıc tanımadımıs cocukları koruyorus sevıyorus bu nasıl bı canilik bu nasıl bı vahset bunlar ıdam olmasın bunlar zavallı kucuk yavrunun aılesının elıne verılsın bu kadını linç edip yaksınlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr..............

Görüşün Nedir?

Karakter Sayacı:
0