22-12-2014 22:02:26
Ana Sayfa Haberler Güncel Cep telefonunun faydaları...

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

Cep telefonunun faydaları...
Haberler - Güncel
Cumartesi, 02 Ağustos 2008 18:00
Genelkurmay Başkanlığı, iki generalin ses kayıtlarının video paylaşım sitesi YouTube'a düşmesinin ardından cep telefonu kullanımı konusunda askeri personeli uyardı.

Sivil personelin karargâhlarda cep telefonu kullanımı yasaklanırken, Karargah'a “Biliyor musunuz” başlıklı uyarı afişleri asıldı. Afişte, cep telefonunun güvenlik açısından yarattığı zafiyetler ‘Cep Telefonunun Faydaları' başlığı eşliğinde kinayeli bir şekilde sıralandı.

Dün başlayan Yüksek Askeri Şûra (YAŞ) toplantılarının başından görüntü almak için Genelkurmay Karargâhı'na giren basın mensupları, toplantının yapıldığı Çakmak Salonu'na giden koridorlarda ilginç bir afiş ile karşılaştı. Afişte “Biliyor musunuz?” şeklindeki kırmızı bir anabaşlık altında üzerinde cep telefonu ve kırmızı ‘gizli' damgası bulunan metinlerle dolu bir masa başında duran bir subay ile astsubayın görüntüsü dikkat çekti.

Radikal Gazetesi'nin haberine göre, bu görselin altındaki “Cep telefonunun Faydaları” diye sıralanan uyarılar ise akıllara, ses kayıtları Youtube düşen ve bu yıl terfi sırasında bulundukları için dosyaları YAŞ'ta görüşülecek olan Genelkurmay Başkanlığı Elektronik Sistemler Komutanı Tuğgeneral Münir Erten ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Eğitim ve Öğretim Komutanı Tümamiral Kadir Sağdıç'ı getirdi. Afişe göre ‘cep telefonunun faydaları' ise şunlar:

“Konuşmalarınız dinlenebilir, Yeriniz belirlenebilir, Hareketleriniz takip edilebilir, Mesajlarınız okunabilir, İstemediğiniz görüntüler kaydedilebilir, Bilgisayarınızdaki bilgiler alınabilir, Patlayıcı madde düzenekleri ateşlenebilir.”

Vatan
 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Haberler - Güncel kategorisinde bulunan Cep telefonunun faydaları... başlıklı yazı cep telefonunun faydaları , cep telefonu yararları makale , cep telefonu avantajları makale , cep telefonun yararları makale , cep telefonunun yararları , cep telefonların yararları makale , cep telefonun faydalari konusunda makale , telefonun faydalari , cep telefonu yararları makaleler konuları hakkında bilgi içermektedir.

 

En Son Yorumlananlar