19-12-2014 17:28:20
Ana Sayfa Haberler Güncel İstanbul'a en fazla göç veren iller

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

İstanbul'a en fazla göç veren iller
Haberler - Güncel
Salı, 12 Şubat 2008 20:44
İstanbul'a en fazla göç veren illerİstanbul'un nüfus yapısı ile ilgili olarak yapılan araştırmada, 'Aslen nerelisiniz?' sorusu soruldu. İşte İstanbul'a en fazla göç veren 6 ilimiz.

ODAK Araştırma şirketinin yaptığı araştırma, Türkiye'nin en kozmopolit şehri olan İstanbul'un nüfus yapısı ile ilgili çarpıcı bilgiler veriyor. Araştırmayla beraber, yıllardır gayrı resmi olarak dile getirilen, 'İstanbul'da en fazla Sivaslılar yaşıyor' bilgisinin de doğru olmadığı ortaya çıktı.

İSTANBUL 4 BÖLGEYE AYRILDI
ODAK Araştırma şirketi, ilk kez farklı bir yöntem deneyerek İstanbul'u iki değil 4 bölgeye ayırdı. Anadolu-Avrupa yakalarına ek olarak Boğaz Hattı ve E5 üstü bölgeler ayrı ayrı ele alındı.

EN FAZLA TRABZONLU YAŞIYOR
İşte İstanbulluların aslen nereli olduklarına ilişkin cevapları:

İlk sırada yüzde 13.8'le İstanbul geliyor. İkinci sırada yüzde 5.4'le Trabzon var. Genelde birinci sırada bilinen Sivas ise yüzde 5.2 ile üçüncü sırada. Onları, Giresun yüzde 4.7, Rize 4.1, Ordu 3.8 ve Malatya 3.3'le izliyor.
 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Haberler - Güncel kategorisinde bulunan İstanbul'a en fazla göç veren iller başlıklı yazı istanbul'a en çok göç veren iller , istanbula-en-fazla-goc-veren-iller , işte istanbul'a en çok göç veren ili̇li̇l , en çok göç veren iller , istanbula en fazla göç veren iller , en çok göç veren ilimiz , istanbul'a göç eden iller , istanbula en çok göç eden , göç veren iller , istanbul'a en çok göç eden iller , istanbulaen çok hangi ilimizden göç olmuştur , istanbul'a göç veren iller , istanbula en çok göç nereden konuları hakkında bilgi içermektedir.