Türkçe Bilgi , Ansiklopedi, Sözlük

Kabus çetesi Beşoklar’ın Alsancak meydan savaşı

Sinemacılar kralı Çamlıca kardeşleri öldürmekten 4 müebbet hapis cezası alan Esat Beşok’un oğlu Konak’ta dehşet saçtı. Çatışmada 1 kişi öldü, oğul Beşok da ağır yaralandı.

İzmir’in eğlence merkezlerinden Konak ilçesi Alsancak semti önceki gece kanlı bir hesaplaşmaya sahne oldu. Art arda patlayan silahlar, semt sakinlerine korkulu anlar yaşattı. Sinemacılar kralı olarak bilinen Yavuz Çamlıca ile kardeşi Bülent Çamlıca’yı öldürmek, 4 ayrı kişiyi de öldürdükten sonra çiftlik evinin bahçesine gömmek, işkence, çek senet tahsilatı ve tefecilik gibi suçlamalarla 4 kez müebbet hapis cezasına çarptırılan ve cezası da Yargıtay tarafından onaylanan Beşok çetesinin lideri Erol Beşok’un oğlu Esat Beşok önceki akşam saat 23.00 sıralarında Alsancak Meksika Sokağı üzerinde restoran işletmecisi Sinan T. ve İdris T. ile karşılaştı.Aralarında daha önceden husumet bulunan iki grubun tartışmasında tansiyon yükselince silahlar çekildi. Bir anda ortalık cehenneme döndü ve mermiler havada uçuşmaya başladı.

Liderliği hapisteki babasından devraldı

Çatışma sırasında kurşunların hedefi olan 45 yaşındaki İdris T. olay yerinde hayatını kaybetti. Silahların sustuğunda olay yerine gelen sağlık ekipleri, çete lideri Erol Beşok’un oğlu Esat Beşok (28), Yasin C. (35) ve Sinan T’yi yaralı olarak hastaneye kaldırdı. Esat Beşok’un durumunun ağır olduğu öğrenildi. Çatışmanın boyutu ise gün ağardığında ortaya çıktı. Gece başladığı incelemelerini sabah tamamlayan polis, çatışma bölgesinde iki tabanca ile 50 mermi izine rastladı. Mermilerin iş yerleri ile çevredeki araçlara saplandığı görüldü. Görgü tanıkları silahlı çatışmaya katılanların sayısının belirlenenden çok olduğunu anlattı. Babası cezaevinde olduğu için Beşoklar çetesine liderlik yaptığı öne sürülen Esat Beşok’un geçtiğimiz yıl Alsancak’ta Orhan Temiz’in silahla yaralanması olayının da azmettiricisi olduğu iddia edildi. STAR İZMİR

MEKSİKA SOKAĞI’NDA 50 KOVAN BULUNDU

Alsancak’taki Meksika Sokağı kan gölüne çeviren mafya çatışması 2 saat sürdü. Çatışma sırasında mermilerin havada uçuştuğunu gören semt sakinleri kendilerini yere attı. Olay yerinde 2 silah ve 50 mermi izi bulundu. Bu arada olayla ilgili geniş çaplı bir araştırma başlatan polis, Beşok çetesine üye iki kişiyi gözaltına aldı. 4 kişiyi çiftlik evinde öldürdükten sonra bahçeye gömen çetenin 12 elemanı geçtiğimiz yıl tutuklanmıştı. Çete üyelerinin çiftlikte üzerine ‘mahkum odası’ yazdıkları ahırda, kurbanlarını Filistin askısına alıp işkence yaptıkları ortaya çıkmış, sanıklardan H.K. ifadesinde, kurbanların atıldıkları varilde iki gün boyunca yakıldığını anlatmıştı.

Kaynak

Görüşün Nedir?

Karakter Sayacı:
0