21-12-2014 01:06:53
Ana Sayfa Haberler Güncel 'Seçmen kaydınız var mı' internetten öğrenebilirsiniz

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

'Seçmen kaydınız var mı' internetten öğrenebilirsiniz
Haberler - Güncel
Çarşamba, 09 Mayıs 2007 21:46
Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi oluşturma çalışmaları kapsamındaki kayıtlar, muhtarlıkların yanı sıra Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) internetteki sitesinde yer aldı.

Çalışma çerçevesinde konutlarda bilgi formu doldurulması işlemlerinin tamamlandığı bölgelerde elde edilen verilerin, 2 ay süreyle, eksikliklerin giderilmesi ve yanlışlıkların düzeltilmesi için askıya çıkarılmasına başlandı.

Kayıt çalışmalarının tamamlandığı illerde muhtarlıklarda askıya çıkarılan nüfus kayıt bilgileri, TÜİK tarafından internete de yüklendi.

Konutlarında nüfus kayıt bilgi formu dolduran vatandaşların, TÜİK'in www.tuik.gov.tr adresli internet sitesinden kayıtlarının sistemde yer alıp almadığını ve bilgilerinin doğruluğunu kontrol edebildikleri bildirildi.

Vatandaşların, ileride adrese dayalı işlemlerde kolaylık sağlayacak sistem sayesinde, kendileri için tahsis edilen ''adres kodunu'' da öğrenebildiği kaydedildi.

Kayıt bilgilerinde yanlışlık olan vatandaşların, muhtarlık ve kaymakamlıklarda oluşturulan kayıt bürolarına başvurmaları gerektiği belirtildi.
Son Güncelleme: Pazartesi, 30 Temmuz 2007 10:32
 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Haberler - Güncel kategorisinde bulunan 'Seçmen kaydınız var mı' internetten öğrenebilirsiniz başlıklı yazı muhtarlıkta kaydım varmı , muhtarlıkta kaydım var mı , secmen kayidim varmi konuları hakkında bilgi içermektedir.