Türkçe Bilgi , Ansiklopedi, Sözlük

Hangi TV yarışması ne kadar dağıtıyor?

Var Mısın Yok Musun - Acun IlıcaTelevizyonlarda yıllar önce olduğu gibi yarışmalar yine gözde... Yarışma programı yayınlamayan kalmadı, bazı televizyon kanalları da ekrana getirdiği yarışma sayısını artırdı... Televizyonlardaki yarışma furyasından karlı çıkanlar da, bu yarışmalara katılma şansını elde edenler oldu. Show TV'de “Var Mısın Yok Musun” ile “Söyle Söyleyebilirsen”, Star TV'deki “Kim 1 Milyon İster”, atv'deki “Şans Yolu”, Kanal 1'deki “Çarkıfelek” ve “Passaparola” ile FOX'taki “Şansa Bak”ın bir hafta boyunca ortalama ne kadar para dağıttıklarını araştırdık. Söz konusu yarışmaların bir haftada yarışmacılara toplam 625 bin YTL dağıttığı ortaya çıktı.

atv / Şans Yolu
Hasan Kaçan'ın sunduğu hafta içi her gün haber öncesi yayınlanan Şans Yolu bilgiyi servete dönüştürmenin en kolay yolu sloganıyla ekrana merhaba dedi. İki çiftin 250 bin YTL'ye varan ödül için yarıştığı heyecanlı yarışmada, bugüne kadar en çok 96 bin YTL ödül verildi. Yarışmada geçen hafta 8 bin YTL para dağıtıldı.

Kanal 1 / Passaparola
Haftanın beş günü haber öncesi Kanal 1'de ekrana gelen Passaparola Metin Uca'nın kendine özgü sunumu ile izleyiciyi ekran başına kilitliyor. Dört ünlü konuğu, muhteşem dans ekibi, Türkiye'nin en farklı genel kültür - bilgi soruları, yenilenen dekoru ve yarışmacılarıyla Passaparola geçen hafta 74 bin YTL ödül dağıttı.

FOX / Ahmet Çakar'la Şansa Bak
İlginç hikayeleri, dram, çekişme, mutluluk, gözyaşı, pazarlık ve şansın birarada olduğu Ahmet Çakar'la Şansa Bak her hafta onlarca kişiyi hayallerine kavuşturuyor. Eski hakem Ahmet Çakar'ın sunuculuğunu üstlendiği Şansa Bak'ta geçen hafta toplam 55 bin YTL dağıtıldı.

Star TV / Kim 1 Milyon İster
10 yılda 106 ülkeye ulaşarak dünyanın en çok sevilen ve en çok izlenen bilgi yarışmaları arasında yer alan Kim 1 Milyon İster? Star TV'de haber sonrası haftada iki kez ekrana geliyor. Sunuculuğunu Kenan Işık'ın üstlendiği yarışmada her hafta ortalama 70 bin YTL dağıtılıyor. Yarışmacıları hazırlanan oldukça zor sorularla terleten Kenan Işık, geçen hafta toplam 60 bin YTL ödül dağıttı.

Kanal 1 / Çarkıfelek
Dünyanın en çok izlenen yarışma programı Çarkıfelek Mehmet Ali Erbil'in sunuculuğuyla Kanal 1'de ekrana geliyor. Yarışmacının hayatının şansını yakalamak için çarkı çevirdiği yarışma haftanın beş günü haber sonrası ekrana geliyor. Para ödüllerinin yanısıra, değerli hediyeler kazandıran Çarkıfelek'in geçen hafta yayınlanan bölümlerinde yarışmacılara 80 bin YTL toplam para ödülü dağıtıldı.

Show TV / Var Mısın Yok Musun
Show TV'nin reyting rekorları kıran ve en çok kazandıran yarışma programı Acun Ilıca'nın sunumu ile hafta içi haber sonrası ekrana geliyor. Daha önce iki kez denenen fakat reyting alamadığı için ekrana veda eden yarışmanın Acun Ilıcalı versiyonu Türk televizyonlarına bomba gibi düştü. Büyük ödülün 500 bin YTL olduğu yarışmada geçen hafta 298 bin YTL para dağıtıldı.

Show TV / Söyle Söyleyebilirsen
Amerika'da yayınlanmaya başladığı haftadan itibaren izlenme rekorları kıran Singing Bee, Söyle Söyleyebilirsen ismiyle Show TV'de ekrana geliyor. Behzat Uygur'un sunumuyla, şarkı söylemeyi seven ve şarkı sözlerini bilen herkesin yarıştığı yarışmanın büyük ödülü 50 bin YTL. Yarışmanın pazar günü ekrana gelen bölümünde 50 bin YTL ödül verildi.

Görüşün Nedir?

Karakter Sayacı:
0