21-12-2014 09:15:22
Ana Sayfa Haberler Teknoloji Ezan saatini söyleyen ve kıble yönünü gösteren cep telefonu

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

Ezan saatini söyleyen ve kıble yönünü gösteren cep telefonu
Haberler - Teknoloji
Perşembe, 13 Eylül 2007 19:29
Ezan saatini söyleyen ve kıble yönünü gösteren cep telefonu5 vakit ezan saatini hesaplıyan cep telefonu... Cep telefonlarına kurulan bir program sayesinde Kıble yönü de görülebiliyor.

Dünya lansmanı 2006 Ramazanında yapılan "Cep Telefonu Ezan Programı", 1 yıl içinde, tüm dünyada tam 1.240.000 telefona kuruldu.

Türkiye'deki tüm şehirlerin 5 vakit ezan saatini hesaplayan program java uyumlu tüm modellerde çalısabilmekte.

Program içinde Kıble yönü pusulası ile belirtilen yere göre Kıble yönünü göstermekte ve Kıble saatini de hesaplamaktadır.

105 ülke ve yaklasık 2.000 den fazla sehrin ezan saatlerini hesaplayan program vakitlerde "Mekke Ezanı" okuyarak vaktin geldiğini haber vermekte.
 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Haberler - Teknoloji kategorisinde bulunan Ezan saatini söyleyen ve kıble yönünü gösteren cep telefonu başlıklı yazı saati söyleyen telefon , kıble yönünü gösteren saat , kıble gösteren telefon , cep telefonu kıble pusulası , cep kıble yönü , cep telefonu ile kıble yönü , telefona kıble saati , saati söyleyen cep telefonları , kıbleyi gösteren pusulalı cep telefonu , kıble gösteren pusulalı saat , kıble yönu cep , pusulalı cep telefonları , cep kıble yönü pusulası konuları hakkında bilgi içermektedir.