20-12-2014 08:41:59

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

Dekupaj
DekupajGerekli Malzemeler:
Daha önce boyanmış obje
Renkli fotokopi ile çoğaltılmış resim
Yapıştırmak için tutkal
Tutkalı sürmek için fırça
Yumuşak bir bez
Resmi kesmek gerekiyorsa makas

Yapıştırılacak resim, kenar ve resmin iç kısımlarında beyaz kalmayacak şekilde kesilir. Tutkal resmin arka yüzüne sürülür. Resim önce yavaşca obje üzerine yerleştirilir. Sonra kaldırılarak bir kenarından bastırılarak ve yayarak yapıştırılır. Bir kaç dakika süresince bir bezle resmin üzerinden geçilerek en küçük bir boşluk kalmadan iyice yapışması sağlanır.             
Dekupaj

Resmin üzerine yeniden bir kat tutkal sürülür. Kuruduktan sonra verniklenir. Tutkallı fırça sıcak su ile temizlenir.             
Dekupaj


Bitmiş objenizin eski görünümlü olmasını istiyorsanız, resmi yapıştırmadan önce kenarlarından değişik girintiler olacak şekilde yakınız.
Seçtiğiniz tutkal kaliteli olmalıdır. Aksi takdirde resim yapıştıktan sonra pürüzsüz olmayacak ve doğal görünüm bozulacaktır.
Dekupaj yaparken eski görünüm elde etmenin diğer yolu da resimlerin keanrlarını yakmaktır. Hem eskitme yapıp hem de resimleri yakarsanız sonuç sizi memnun edecektir.
Dekupaj              Dekupaj              Dekupaj              
 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Hobiler - Ahşap Boyama kategorisinde bulunan Dekupaj başlıklı yazı dekupaj , dekupaj resimleri , dekupaş , dekubaj teknigi nasıl yapılır , dekupaj harfler yazma , ahşaba dekupaj , ahşap üzerine tutkalla dekupaj , dekupajs resimleri denn feneri , dekupaj resımlerı açılar , hobilerle.blogspot dekupaj , 2012 dekupaj resımlerı , dekupaj 2012 resimleri , tutkal resımlerı konuları hakkında bilgi içermektedir.