17-12-2014 21:27:30
Ana Sayfa Hobiler Örgü Örgüye Başlama Teknikleri

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

Örgüye Başlama Teknikleri

ÖRGÜYE BAŞLAMA TEKNİKLERİ

İlmik atmak

İlmik atmak
İlmik atmak için yaklaşık 30'dan başlayabilirsiniz ya da arzu ettiğiniz büyüklükte yapacağınız sayıda atabilirsiniz. İlmik yapmak için biraz uzun bıraktığınız ipi sol başparmağınıza dolayın, sağ elinizle tuttuğunuz şişi başparğınıza sarılı olan ipin içinden geçirip sonrada diğer boşta kalan ipi şişe alarak başparmağınıza sarılı ipin içinden geçirin(soldan sağa)ve gevşek olan ilmeğı ipi çekerek sıkın. Gereken ilmik sayısı kadar işlemi tekrarlayın.Düz örgü
Düz örgü

Düz sıra yapmak işin en kolay yöntemidir. Bir sırayı şekilde görüldüğü gibi aynı yöne doğru örüyorsunuz.

 


Lastik
Lastik Örgü

Bir kaç küçük formül ile ortaya çeşitli örnekler çıkarmak mümkün. İki ilmek düz örgü iki ilmek tersi yönünde uyguladığınız zaman yandaki örneğin ortaya çıktığının göreceksiniz.

 

Azaltmak
Örgü Azaltmak
İlmekleri ikişerli olarak şişe alıyoruz kesmek istediğimiz alana kadar düz örgü örer gibi devam ediyoruz. Ve azaltmak istediğimiz sayıya geldikten sonra yine tek ilmek alarak örmeye devam edebilirsiniz.Arttırmak
Arttırmak
Örgüde düzgün bir şekilde ilmik arttırmak için, sağ elinizde sarılı olan yünü sağ tarafta bulunan şişe bir kez dolayarak sol taraftan ters alınan ilmek alınır.

 

 

 


Kapatmak

Kapatmak
İlmekleri ikişerli olarak şişe alıyoruz ve düz örgü örer gibi devam ediyoruz. Bitiridiğini sıranı kenarlarının düzgün olmasına dikkat edin.

 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Hobiler - Örgü kategorisinde bulunan Örgüye Başlama Teknikleri başlıklı yazı turce orgu sayfalari , örgüyü düzgün , hobiler örgü , örgü sayfalari , örgü hobiler , profesyonel lastik örgü , türkçe örgüler , örgü anksopedi̇̇̇ , örgüler hobiler , örgü asri lastik , turceorgu , örgüden hobiler , asri lastik konuları hakkında bilgi içermektedir.

 

En Son Yorumlananlar