22-12-2014 14:51:25
Ana Sayfa Kadın Güzellik Hangi yüze hangi saç modeli

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

Hangi yüze hangi saç modeli
Oval yüzler için saç modelleri: Dilediğin her modeli rahatlıkla uygulayabileceğinden, en şanslı gruptan sayılırsın. Ama yine de dikkat etmen gereken bazı noktalar olduğunu unutma! Örneğin, saçlarını asla tepende sımsıkı toplamamalısın, çünkü yüzün çok daha uzun görünebilir.
            Jennifer Lopez
 •  Saçlarını jöleleyip, biraz havalandırarak, yüz hatlarını daha da belirgin olmasını sağlayabilirsin.
 • Saçların biraz uzadığında ise kakül kestirerek modayı yakından takip edebilirsin.
 • Saçların uzunsa ve kestirmeye kıyamıyorsan, Jennifer Lopez tarzı ortadan ayrık ve katlı bir model, seni çok havalı gösterecek.

Kare şeklinde yüzler için saç şekillleri: En büyük dezavantajı, uygun bir model olmadığı taktirde yüzünün olduğundan daha kilolu görünmesi. Ancak bunu bazı hilelerle kamufle edebilirsin. Mesela, dışa doğru kıvrık saçlar yüz hatlarını daha yumuşak gösterir. Ama saçlarınla uğraşmak hoşuna gitmiyorsa, uzun modelleri tercih etmelisin. Kare yüzler için saç şekilleri
 • Şu sıralar çok moda olan bu modelle çok trendy bir görünüme kavuşabilirsin.
 • Kakül kullanmaktan hoşlanmıyorsan, saçlarını dışarıya doğru fönledikten sonra bolca sprey sıkmayı dene!
 • Yandan ayrık ve içe doğru kıvrık saçlar, biraz klasik kaçabilir ama sana çok masum bir ifade vereceği gerçek!

Kalp şeklinde yüzler için saç modelleri: Yani alnın geniş ve çenen sivriyse, yüzünü daha sivri gösteren modeller yerine yüz ovalini vurgulayan modelleri tercih etmelisin. Geniş kaküller ve hacimli dalgalı saçlar seni kurtarabilir.                                                                                                                        Reese Witherspoon
 • Geniş kaküller ve dışa doğru kıvrılabilen katlı bir kesim yüzüne çok iyi gider. Saçlarının uzun süre formunu koruması içinse, fönlemeden önce bolca köpüklemeyi unutma!
 • Daha soft bir görünüm için, Reese Witherspoon'un bu modelini tercih edebilirsin. Fazlalıkları kulak arkası yapabilir, ya da tokayla sabitleyebilirsin.
 • Saçların uzunsa, biraz hareket katmak için onları köpükleyip dağınık bırakmayı dene.  Böylece demode olmaktan kurtulursun.

Yuvarlak yüzler için saç örneği: En riskli gruptan sayılırsın. Çünkü, ne kadar zayıf olursan ol, yüzün hem kilolu görünür ama uygun kesimlerle bu sorununu çözebilirsin. Özellikle uzun tatlı kesimler sana çok yakışacaktır.
 Kate Winslet
 • Kısa saçı seviyorsan ki, senin için biraz tehlikeli olabilir, dışa doğru olan katlar, dikkati yüzünden uzaklaştırır.
 • Katsız kesimler, yüzünü daha da kilolu göstereceğinden aklından bile geçirmemelisin.
 •  Sana yakışacak en doğru seçim, Kate Winslet tarzı uzun ve yer yer katlarla hareketlendirilmiş bir kesim olacaktır. Böylece yüzün olduğundan daha ince görünür. 
 

Bu Konuya 1 Yorum Yapılmış

 
0 #1 güzel saçlarımbüşra 10-02-2013 22:29
saçlarım orta boyda güzel bir model yapmak istiyorum
Alıntı
 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Kadın - Güzellik kategorisinde bulunan Hangi yüze hangi saç modeli başlıklı yazı katlı saç modelleri , ortadan ayrık saç modelleri , katlı saç modelleri kime yakışır , kulak arkası saç modelleri , yüzü kilolu gösteren saç modelleri , ortadan ayrık saç , kilolu yüzler için saç modelleri , ortadan ayrık saç kime yakışır , sivri yüzlere saç modelleri , sivri yüz saç modelleri , katsız saç modelleri , sivri surat saç modelleri , geniş yüzlere saç modelleri konuları hakkında bilgi içermektedir.