23-12-2014 00:50:55
Ana Sayfa Kadın Hamilelik ve Bebek Hamilelikte 6 tehlike

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

Hamilelikte 6 tehlike
Hamilelikte 6 tehlikeUzmanlar, hamilelik döneminde özürlü bebek doğumuna yol açan 6 tehlikeye karşı anne adaylarını uyardı.
Sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek isteyen anne adayının gebelik öncesi bilinçli olmasının, ortaya çıkabilecek pek çok rahatsızlığı önlediğini belirten uzmanlar, özürlü bebek doğumuna yol açan tehlikeye karşı anneleri uyardı. Yüksek ateş, kedi ve köpekle yakın temas, her gün yapılan ağır makyaj, stres, içki ve bozulmuş yemek yemenin bebeğin özürlü doğmasına neden olduğunu tespit eden uzmanlar, bu durama yol açan sebepleri şöyle sıraladı:

* Hamileliğin ilk günlerinde yüksek ateş: Hamileliğin ilk günlerinde geçirilen yüksek ateş, bebeğin dış görünüşünde bir anormalliğe neden olmazken, bebeğin beyin dokularının büyümesini olumsuz etkiler ve çocuğun zeka özürlü olmasına yol açabilir.
* Kedi ve köpekle yakın temas: Bakteri taşıyan kedilerin bebeğin özürlü olmasına neden olan bir bulaşıcı hastalığın kaynağı olduğu ve kedinin dışkısının da bu bulaşıcı hastalığın ana yayılma yollarından biri olduğu pek bilinmiyor. Ancak yapılan bir araştırmada, İngiltere'de her yıl yaklaşık 500 bebeğin, annelerinin kediyle yakın temasta bulunmasından dolayı özürlü kaldığı ortaya çıktı.
*  Her gün ağır makyaj yapmak: Amerika Birleşik Devletleri'nde gerçekleştirilen bir araştırma sonucuna göre, her gün ağır makyaj yapan kadınların makyaj yapmayanlara göre özürlü bebek doğurma riski 1.25 kat daha fazla. Bebeği olumsuz etkileyen ise, kozmetik ürünlerde bulunan arsenik, kurşun ve merkür gibi zehirli maddeler. Bu gibi maddeler hamile kadının cildinden bebeğin kan dolaşımına giriyor ve bebeğin normal büyümesini olumsuz etkiliyor.
* Stres: Hamileliğin ilk üç ayı içinde yaşanan stres, bebeğin "tavşan dudaklı" olması gibi çeşitli özürlere neden olabiliyor.
*  İçki: Hamile kadın içki içtiği zaman, alkol plasentadan embriyoya geçer ve bebeğe ciddi zarar verir. Hamilelik döneminde günlük iki bardak ya da daha fazla alkollü içki, bebeğin özürlü olmasına neden olabilir.
* Bozulmuş yemek yemek: Uzmanlar, hamile kadının yediği bozulmuş yemeklerde bulunan küfün, plasentadan bebeğe geçtiğini, bunun da bebeğin kromozomlarında kötü etki yarattığını belirtiyorlar."
(maksimum.com)
 

Bu Konuya 1 Yorum Yapılmış

 
0 #1 Benim 6 aydan sonra hamilelikde suyum gedi 2ci bebekdede bu qorqu da varmiLale 20-07-2013 18:04
Benim 6 aydan suyum getdi 2 bebekdede bu qorqu varmi
Alıntı
 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Kadın - Hamilelik ve Bebek kategorisinde bulunan Hamilelikte 6 tehlike başlıklı yazı gebelikte bozuk gıda , gebelikte bozulmuş gıda , gebelikte bozuk gıda yemek , bozuk gıda yemek , gebelikte bozuk çilek yemek , gebeli̇kte 6 tehli̇keke , gebelikte 6 tehlike , türkçe kedi doğumu , gebelıktekı hangı hastalıklar cocugun sakat dogmasına yol acar , gebeligin ilk ayinda bozuk yiyecek , gebelkte zekayı etkıleyen yıyecekler , kadınlar için 6 tehlike , gebelikte bozulmus gida yemek konuları hakkında bilgi içermektedir.

 

En Son Yorumlananlar