22-12-2014 17:43:55
Ana Sayfa Kim Kimdir? A Kral Abdullah bin Abdül Aziz el-Suud

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

Kral Abdullah bin Abdül Aziz el-Suud
Kral Abdullah bin Abdül Aziz el-SuudKral Abdullah bin Abdül Aziz el-Suud (Arapça: عبد الله بن عبد العزيز آل سعود,doğum 1924) Suudi Arabistan kralı. 1 Ağustos 2005'te yarı-kardeşi Kral Fahd'ın ölmesi üzerine tahta geçti. 1995 yılında Fahd'ın felç geçirmesinden beri ülkenin asıl yöneticisidir. Başta petrol ürünleri olmak üzere,birçok şirket ve topluluğun önde gelen isimlerindendir. Dünyanın en büyük Petrol rezervlerinin başında bulunmaktadır. Amerikan yanlısı bir politika izlemektedir. 11 Eylül olaylarından sonra ABD ve diğer NATO ülkeleriyle yakın ilişkiler kurarak ılımlı bir dış politika izlemiştir. Ülkesindeki birçok Radikal kesim ve örgüt tarafından düşman olarak görülmektedir.
 

Bu Konuya 1 Yorum Yapılmış

 
+1 #1 SUUDİARABİSTANI ÇOK SEVERİMşerafettin TANRIKULU 29-10-2012 22:19
Selamün aleyküm evvela geçmiş kurban bayramınızı eniçden dileklerimle kutlarım ve saygılarımı sunarım benim bu yazıdaki gayem çok sevdiğim islamiyetin doğduğu topraklar olarak ve sevgili peygamberimizin kabrinin medinede oluşu ve kıble gahımız olarak bildiğimiz mekketel mükerremeninde bulunduğu kabeyi ziyaret etmek ve sayın kral Abdullah bin abdül Aziz el suudun firmalarında çalışmak ve hizmet etmekten gurur duyarım çünki suudinin bir riyalının bereketi var eyer olursa çok memnun olurum ve ömrümün sonuna kadar duacı olurum SAYGILARIMLA
Alıntı
 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Kim Kimdir? - A kategorisinde bulunan Kral Abdullah bin Abdül Aziz el-Suud başlıklı yazı suudi arabistan kralı kimdir , arabistan kralı kimdir , suudi arabistan kralı kim , suudi kralı kimdir , arap kralı kimdir , suudi arabistan kralı abdullah kimdir , kral abdullah kimdir , arabistan krali kim , suud kralı kimdir , kral abdullah mal varlığı , abdullah bin abdulaziz kimdir , suudi arabistan'ın krali kimdir , suudi kral abdullah kimdir konuları hakkında bilgi içermektedir.

 

En Son Yorumlananlar