20-12-2014 03:42:44
Ana Sayfa Kim Kimdir? B Bahaettin Karakoç

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

Bahaettin Karakoç
1930 yılında Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde doğdu. İlköğrenimini memleketinde yaptı. Adana Düziçi Köy Enstitüsü'nde okudu. Hasanoğlan Köy Enstitüsü'nden mezun oldu. Kahramanmaraş'taki sağlık kuruluşlarında sağlık memuru olarak çalıştı. 1982'de emekli oldu. Çeşitli gazete ve dergilerde yazdı. K.Maraş'ta Dolunay dergisini çıkardı. Her yıl düzenlenen Dolunay Şiir Şölenlerini başlattı. Beyaz Dilekçe adlı şiiriyle Türkiye Diyanet Vakfı Münacaat Yarışmasında birincilik kazandı. Şairin bundan başka ödülleri de var.

Eserleri: Mevsimler ve Ötesi, Seyran, Sevgi Turnaları, Ay Şafağı Çok Çiçek, Kar Sesi, Zaman Bir Beyaz Türküdür, ilk Yazda, Bir Çift Beyaz Kartal, Menzil, Uzaklara Türkü, Beyaz Dilekçe, Leyl ü Nehar Aşk, Şiir Burcunda Çocuk ve Dolunay Şiir Güldestesi.

Ek Bilgi
Bahaettin Karakoç Şiirleri
 

Bu Konuya 1 Yorum Yapılmış

 
0 #1 Mesajdiyar 04-10-2013 20:51
bu çok güzel bir bilgi teşekkürler. :D
Alıntı
 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Kim Kimdir? - B kategorisinde bulunan Bahaettin Karakoç başlıklı yazı bahattin karakoç kimdir , bahattin karakoç hayatı , bahaeddin karakoç kimdir , şiir burcunda çocuk , bahaettin karakoç kimdir , bahattin karakoç hakkında kısa bilgi , baheattin karakoç kimdir , bahaettin karakoç şiir burcunda çocuk , bahaettin karakoç ile bil , bahaettin sarı , bahaettinkarakoç , şi̇i̇r burcunda çoçuk , bahettin karakoç konuları hakkında bilgi içermektedir.