22-12-2014 06:19:01
Ana Sayfa Kim Kimdir? T Tolga Savacı

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

Tolga Savacı
Tolga  Savacı (1963 -  .... ) 1963 doğumlu. Fransız Kolejini bitirdikten sonra uçak mühendisi olmak için yurtdışında okuma hayalleri kurdu ama ailesinin karşı çıkması üzerine Türkiye'de kaldı ve ekonomik özgürlüğünü kazanmak için mankenliğe başladı.
1983 yılında ilk film teklifini aldı ama bu proje gerçekleşemedi. Mankenlik eğitimi almak için İtalya'ya gitti. İki yıl İtalya, Almanya, Fransa'da mankenlik yaptı. 1985 yılında ikinci film teklifini aldı.

İlk filminde Banu Alkan'la "Arzu" adında bir film çekti ve burada bir sapığı canlandırdı. Aynı yıl Hülya Avşar'la "Tapılacak Kadın" ve "Sekreter" filmlerinde oynadı. Bugüne kadar 21 sinema filminde oynayan Tolga Savacı, son yıllarda "Samanyolu", "Fatih-Harbiye", "Sevginin Gücü", "Sen Allahın Bir Lütfusun" gibi televizyon dizilerinde rol aldı.
 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Kim Kimdir? - T kategorisinde bulunan Tolga Savacı başlıklı yazı tolga savacı vikipedi , tolga savacı wikipedia , tolga savacı viki , tolga savaci wiki , tolga savas , tolga savas viki , wikipedia tolga savacı , tolga savacı vikipedi , nuri alço , tolga savacı wikipedi , tolga savacı vikipedia , tolga savacı ile flash ana haber , vikipedi tolga savacı konuları hakkında bilgi içermektedir.