20-12-2014 11:30:33
Ana Sayfa Kim Kimdir? Z Zafer Çağlayan

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

Zafer Çağlayan
Türkiye Cumhuriyeti'nin 60. hükümetinin Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan 1957 yılında Muş'ta doğdu.

Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden 1979 yılında mezun oldu. İş hayatına 1980 yılında başlayan Çağlayan, 1987 yılında Ankara Sanayi Odası (ASO) seçimlerinde Oda Meclisi Üyeliği'ne seçildi. 1989 yılında Yönetim Kurulu Üyesi olan Çağlayan 1991'den itibaren de iki dönem, 4 yıl süreyle ASO Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yaptı.

Çağlayan, Kasım 1995'de Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı'na seçildi ve 10 yıldır bu görevi sürdürdü. Çağlayan, 2005 yılının Mart ayında yapılan ve tek aday olarak katıldığı seçimlerle 4 yıllığına ASO Yönetim Kurulu Başkanlığına yeniden getirildi.

Çağlayan'ın Başkanlığını yaptığı Ankara Sanayi Odası, 1997 yılında KOBİ'lerle ilgili çalışma ve önerilerinden dolayı “en başarılı kuruluş” seçildi. Çağlayan, 1999 yılında yaşanan Ağustos depremi sonrası gündeme getirdiği “Bedelli askerlik”, “Deprem tahvili”, “Kamu arazilerinin ve milletvekili lojmanlarının satışı”, “Türk işadamlarına vize kolaylığı getirilmesi” ve yatırımcının önündeki engellerle ilgili “Mayın tarlası” projeleriyle tanınıyor.

1996-1998 ve 2002-2005 yılları arasında TOBB Başkan Vekili olarak da görev yapan Çağlayan, aynı göreve 2005 Mayıs ayında yeniden seçildi.

22 Temmuz'daki genel seçimlerde AK Parti'den Ankara milletvekili seçilen Çağlayan, evli ve 2 çocuk babası.
 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Kim Kimdir? - Z kategorisinde bulunan Zafer Çağlayan başlıklı yazı zafer çağlayan kimdir , zafer çağlayan nereli , bakan zafer çağlayan kimdir , zafer çağlayan kizi , bakan zafer çağlayan nereli , zafer çağlayan kim , zafer çağlayan aslen nerelı , bakan çağlayan kimdir , bakan zafer çağlayan nerelidir , bakan çağlayan nereli , zafer caglayanin hayati , z. çağlayan , zafer çağlayan'ın kızı konuları hakkında bilgi içermektedir.