21-12-2014 03:18:06
Ana Sayfa Sağlık Ağız ve Diş Sağlığı En doğru diş fırçalama tekniği

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

En doğru diş fırçalama tekniği
Öncelikle fırça 45 derecelik bir açıyla dişe yaklaştırılmalı ve dişin eni doğrultusunda ileri-geri hareketlerle fırçalanmalıdır. En son dişetinden aşağıya doğru bir süpürme hareketiyle işlem tamamlanır. Dişlerin iç yüzeyleri , özellikle ön bölgeler dar olduğundan fırça dik olarak sokularak fırçalanmalıdır. Unutulmamalıdır ki,  bakteri plağı ve yiyecek artıklarının yoğun olduğu dişlerin arka yüzleri, arka dişler ve dil de temizlenmelidir. Genellikle sadece ön dişlerin ön yüzeyleri fırçalandığından çürükler daha çok arka bölgelerde oluşmakta , diş taşları ise çok az fırçalanan alt ön bölgede olmaktadır.

diş fırçalama tekniğidiş fırçalama tekniği

Uygun bir teknik kullanılmazsa dişler zarar görür mü?
Evet. Dişler çok sert bir tabaka olan mine ile kaplı olmasına rağmen sadece yanlış bir teknikle uygulayacağınız bir fırçadan bile büyük zarar görebilir. Hem dişin üst kısmında, hem de kökü kaplayan tabakada aşınmalara, dişetlerinde de çekilmelere yol açabilir. Bu durumda dişler çürüğe daha yatkın hale gelir. dişleri aşındıracak kadar büyük bir kuvvetle diş fırçalamaktan kaçınılmalı ve yumuşak hareketlerle fırça oynatılmalıdır.
 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Sağlık - Ağız ve Diş Sağlığı kategorisinde bulunan En doğru diş fırçalama tekniği başlıklı yazı diş nasıl fırçalanır , ingilizce diş sağlığı , diş nasıl fırçalanır ve ingilizcesi ile türkçesi , diş nasıl fırçalanır ingilizce ve türkçe , diş nasıl fırçalanır- ingilizce , diş nasıl fırçalanır ingilizcesi , diş sağlığı ingilizce yazı , en doğru diş , ingilizce nasıl diş fırçalanır , ingilizce ağız sağlığı , yabancilar dislerini nasil fircaliyor , ingilizcedişsağlığıhaberleri , dişin doğru fırçalanması, ile yazi konuları hakkında bilgi içermektedir.