19-12-2014 23:28:06
Ana Sayfa Sağlık Beslenme ve Diyet Diyabet Hastaları ara öğünde ne yemeli?

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

Diyabet Hastaları ara öğünde ne yemeli?
Ara öğünler için yapılacak seçim insülin veya oral antidiyabetik ilaç kullanan kişiler için farklıdır. Ancak her iki tedavide 10-15 gram karbonhidrat içeren bir yiyecek yemeniz önerilir. Ara öğünler için yapacağınız en iyi seçim ekmek veya ekmek yerine yenilebilecek yiyecekler grubudur. Örneğin 2 galeta veya 4-5 adet şekersiz kepekli bisküvi, bir bardak dolusu yağsız patlamış mısır, yarım poğaca vb. Bu grup yiyeceklerin yanına düşük yağlı süt, yoğurt, ayran veya peynir gibi protein içeren bir yiyecek ilave ederek ara öğünü kuvvetlendirebilirsiniz.

Taze meyve ve sebze de iyi bir seçim olabilir. Ancak insülin kullanan kişilerin ara öğünde sadece meyve yemeleri her zaman için iyi bir seçim olmayabilir.

Diyabetliler genellikle ara öğün saatinde evde olmadıklar için bir şey yiyemediklerinden yakınırlar. Ara öğünler için hazırlıklı olmayı unutmayın... Yanınızda-çantanızda, arabanızda, işyerinde masanızın çekmecesinde-daima yiyebileceğiniz uygun yiyecekler bulundurun.
 

Bu Konuya 1 Yorum Yapılmış

 
0 #1 m.ali keskin 19-12-2010 21:55
ben diyabet_2 hastasıyım son zamanlarda çok sinirli ve asabi oldum.ve şeker düzeyim çok yükseldi
şahsıma diyet ve ara öğün listesini gönderirmisiniz . birde ilaç olarak glukofen 1000 mğ ilaç ve janauva diye ayrı bir ilaç alıyorum
sizden şunu sormak isterim glukofeni 1.5 (BİRBİÇUK ADET)kullansam birşey olurmu.
şimdiden teşekür ederim . Saygılarımla
Alıntı
 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Sağlık - Beslenme ve Diyet kategorisinde bulunan Diyabet Hastaları ara öğünde ne yemeli? başlıklı yazı şeker hastaları ara öğünlerde ne yemeli , şeker hastaları ara öğünde ne yemeli , şeker hastalarının ara öğünleri , seker hastalari ne yemeli , şeker hastaları için ara öğün , diyabetliler için ara öğünler , diyabetliler ne yemeli , şeker hastalığı ara öğün , şeker hastalarında ara öğün , şeker hastası ara öğün , şeker hastalarının ara öğünlerde neler yiyebilir , şeker hastaları ara öğün , seker hastalari icin ara ogunler konuları hakkında bilgi içermektedir.