20-12-2014 16:30:40
Ana Sayfa Sağlık Üreme İstemsiz Ereksiyon (Priapizm)

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

İstemsiz Ereksiyon (Priapizm)


Priapizm, penisin cinsel istek olmadan da sertleşmiş halde bulunmasıdır. En çok otuz-kırk yaşlarında görülür ve çok kere bu durum sancıya yol açar. Genellikle iki tip priapizm vardır:

A: Penisin sürekli olarak sert bir durumda bulunması.

B: Geceleri bu durumu alması.

Bu durumun nedeni, bir idrar yolu iltihabı, ya da korpus kavernosum adı verilen penis bölümüne dolan kanın buradan boşalmasını engelleyecek urlardır. Bazen lösemi ve orak hücreli anemilerde de priapizm görülmektedir. Omurilik hastalıklarının da bu tip bozukluklara yol açabilmesi mümkündür.

Geceleri sık sık penis sertleşmesine yol a-çan sebeplerin başında prostatit vardır. Sürekli olarak devam eden tipinin çok kere ciddi hastalıkların varlığına işaret etmesine karşılık gece sık sık görülen penis sertleşmeleri çok kere özel bir tedavi gerektirmezler ve cinsel istek olmadan bu tip sertleşmelerin olması müsekkinlerle tedavi edilir.
 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Sağlık - Üreme kategorisinde bulunan İstemsiz Ereksiyon (Priapizm) başlıklı yazı sürekli erekte olmak , istemsiz ereksiyon , sık ereksiyon , penisin sürekli sert olması , çok sık ereksiyon olmak , sık sık ereksiyon , sık sık ereksiyon olmak , istemsiz sertleşme , penisin istemsiz sertleşmesi , erekte olmak , sürekli ereksiyon , çok sık ereksiyon , penisim sürekli sert konuları hakkında bilgi içermektedir.