23-12-2014 03:42:04
Ana Sayfa Sağlık Üreme Penis Ağrısı ve Şişmesi

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

Penis Ağrısı ve Şişmesi


Nedenleri

Parafimoz: Sünnet derisi kendi kendine penisin arka tarafına doğru öne gelmeyecek şekilde büzüldü ve çok şişti. Bu durum antibiyotikle veya tam ya da kısmi sünnetle tedavi edilebilir.

Balanit: Penisinizin ucu iltihaplandı ve tahriş oldu. Buna mantar veya bakteri enfeksiyonu veya kimyasal tahriş (giysilerde kalan kuru temizleme maddeleri) neden olur. Çoğunlukla sünnet olmamış veya şeker hastası erkeklerde meydana gelir. Antibiyotik almanız, hayalarınızı temizlemeniz ve ağrı giderici merhem kullanmanız gerekebilir.

Priapizm: Hiçbir neden yokken, cinsel arzu veya faaliyette bulunmadan ereksiyon oluyor. Buna genellikle penisi sertleştiren kanın ani ve çoğu kez bilinmeyen bir nedenle boşalmaması yol açabilir. Bazen bir hastalık ya da omurilik sinirlerinin yaralanması, bezlerdeki bir durum veya ilaçtan kaynaklanabilir. Gerektiği gibi tedavi edilmezse, ereksiyon bir daha mümkün olmaz.

Kanser: Sünnet olmamışsanız fark edemeyeceğiniz küçük, sivilceye benzer bir şey oluştu ve artık kanıyor veya akıntı yapıyor. İdrar yapmak ağrılı hale gelmiş olabilir ve kasıklarınızda yumrular oluştu. Penis kanseri çok ender görülür, çoğunlukla erken teşhis edildiğinde tedavi edilebilir.

Kendiniz Ne Yapabilirsiniz?

Penis ağrısı çoğunlukla kendi kendine tedavi edilemez. Örneğin ağrıyan veya şişen sünnet derisini zorla öne götürmek veya tahriş olmuşsa altını temizlemek tavsiye edilmez. Eğer cinsel ilişki sırasında ve sonrasında ağrı varsa, bu eşinizin vajinasının kuruluğundan kaynaklanabilir.

Penisinizin ucunda cinsel ilişkiden sonra yara oluşuyor ve siz lateks prezervatif kullanıyorsanız, lateks olmayan bir prezervatif veya başka korunma yöntemini deneyin. Ağrı geçiyorsa, muhtemelen latekse karşı alerjiniz var demektir. Lateks olmayan prezervatifler HIV virüsü de içinde olmak üzere cinsel ilişkiyle bulaşan hastalıklara karşı koruyucu değildir.

Önleme

Önemsiz tahriş ve iltihaplar çoğu kez temizlikle, özellikle sünnet olmadınızsa, cinsel ilişkiden sonraki temizlikle önlenebilir. Sabun ve suyla yıkamaktan başka özel bir şey yapılması gerekmez.
 

Bu Konuya 5 Yorum Yapılmış

 
+7 #1 m22m22 26-10-2012 11:02
bende penisin sol tarafinda sis yaranib..deri buzusmus ve sis yaranmiw.neden ola bilir?
Alıntı
 
 
0 #2 peniste sislikali 02-02-2014 18:57
Ya benim penisimin sunnetlik yeri 2 tarafida sisti ben ne yapmaliyim lutfen vevap bekliyorum
Alıntı
 
 
-2 #3 bosaldın mı penisim şişiyor ?olcay 17-04-2014 12:10
penisim mastürbüsyon yapınca şişiyor ve kafasının etrafında yarıar var neyardım edğn
Alıntı
 
 
-1 #4 penis siskinlikkamfrank 22-05-2014 20:21
bende penisin sol tarafinda sis yaranib..deri buzusmus ve sis yaranmiw.neden ola bilir?
Alıntı
 
 
-1 #5 damarda pırtaşma ve sırta cöme olustu tedavısı nasılyusuf hakan 02-06-2014 02:01
Slm iliski sırasında anı bır hareketle pensımde bır acı hısetım bır kac gun sonra şis ve sırt bolumunde cekme oldu be erkekson sırasınd eyilıyor bır kacgun ılıskı sırasında acı hısetim be famarlat aralıklarla bırtlaşma oldu bu normal vazoyete fahafa hısedılıyor ama agrı kalmafı gakat eekeksyon halınfeyken yana cekme sırta cokme olusuyor tedavısı varmı .saygılar
Alıntı
 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Sağlık - Üreme kategorisinde bulunan Penis Ağrısı ve Şişmesi başlıklı yazı penis şişmesi , peniste şişme , penis neden şişer , penisin sismesi , peniste sislik , penis sişmesi neden olur , peniste şişkinlik , peniste şişlik neden olur , penisim şişti , penisde şişme , pipi şişmesi , penisde sislik , pipi şişmesi neden olur konuları hakkında bilgi içermektedir.

 

En Son Yorumlananlar