20-12-2014 02:56:36
Ana Sayfa Sağlık Diğer Hipersomnia - Aşırı Uyku Uyuma

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

Hipersomnia - Aşırı Uyku Uyuma


Hipersomnia aşırı uyku uyuma ve aşırı gündüz uyku gereksinimleri ile kendini gösterir. İnsomniaya göre daha nadir görülmektedir. Hipersomniaya narkolepsi yol açabilmekte ve madde kullanım bozukluğu da hipersomniada etken olarak karşımıza çıkmaktadır. Hipersomnia normal uyku-uyuma düzeninin bozulması ile ortaya çıkar. Birey uyanık kalabilmek için çaba sarfeder, kısa süreli bile olsa yatağa girerek uyumalar ve normal kalınan sürenin dışında yatakta kalma ile kendini gösterir.

Hipersomnia belirtileri
· Hergün uyku zamanlarının uzaması en az 1 ay boyunca süren uyku hali,
· Aşırı uykulu olma durumu,
· Hipersomnianın bir genel tıbbi durum ya da kullanılan bir ilaçın yan etkisinden bağımsız olarak ortaya çıkması,
· Hipersomnianın mutlaka bir beyin sendromuyla ortaya çıkmaması,
· Aşırı uykulu olma durumu kişinin mesleki ve toplumsal düzenini bozmaktadır.

Tedavisi
Hipersomnia genetik özellikler taşımaktadır. Tedavisi mümkün olan Hipersomnia tedavisinde sabah ve ya akşam uygulanacak amfetamin gibi uyarıcı ilaçlar kullanılmaktadır.

Hipersomniadan sorumlu en yaygın durumlar ve klinik tablolar; Narkolepsi ve Uyku Apnesidir.

a ) Narkolepsi: Aşırı gündüz uykusu çekme durumu ve en az 3 aydır devam eden günlük REM uykusundaki anormal bulguları içermektedir. Narkolepsi uyku mekanizmasında özellikle de REM yaşanan mekanizmadaki anormalliktir. En yaygın belirti uyku ataklarıdır. Hasta uykuya geçişini engelleyemez. Narkolepsi çok yaygın bir hastalık değildir. Genetik özellikler taşımaktadır.

Narkolepsi belirtileri
· En az 3 ay süreyle karşı konulamaz ve engellenemez uyku atakları ve uyku ya geçmeler,
· Narkolepsi genel bir fizyolojik duruma bir madde bağımlılığına ve ya ilç kullanımına bağlı değildir.

Tedavisi
Narkolepsi her yaşta görülebilen bir rahatsızlıktır. Ancak en çok genç erişkinlikte ve 30 yaşından önce görülmektedir. Narkolepsinin en önemli yönü kişinin uykuya dalışı engelleyememesi ve karşı koyamaması nedeniyle otomobil ve endüstri makineleri kullanırken ani kazaları meydana getirici nitelikte olmasıdır. Narkoleptik hastalar uykuya hızlıca daldıklarını ancak çok sık uyku bölünmesi yaşadıklarını ifade ederler. Katapleksi denilen düşme şeklinde ataklar, uyku başlangıcında ve uyanırken ortaya çıkan kısa süreli felçler, halk arasında karabasan denilen bir ağırlık hali, uykuya geçerken oluşan halüsinasyonlar ve hayaller bu klinik tabloya eşlik eder. Tedavisi mümkün bir hastalıktır. Tedavisinde günün sistemlenmiş saatlerinde uygulanan kestirmeler yardımcı olmaktadır. Tedavide bazen ilaca dahi gerek duyulmamaktadır. İlaç tedavisinde amfetamin gibi uyarıcılar yararlı olmakla birlikte özellikle katalepside antidepresanlarla kombinasyonda fayda vardır.

b ) Uyku Apnesi: Uyku sırasında çok sayıda genellikle 30'dan fazla, kısa süreli
(10 saniyeden az) solunum durması (apne) ile seyreden uyku bozukluğudur. Normal kişilerde de, uyku sırasında az sayıda solunum durması atakları olabilir.

İki ana tipi vardır.
Birincisi solunum yollarını engelleyen olaylarla birlikte olan mekanik uyku apnesidir. Büyük bademcikler, burundaki deviasyon, çene anormallikleri, üst solunum yolu enfeksiyonları en önemli mekanik uyku apnesi nedenleridir.

İkinci neden ise merkezi uyku apnesidir. Daha çok beyin sapı denilen bölgenin hastalıkları bu tür uyku apnesine yol açar. Uyku apneli hastalarda, şişmanlık, apneleri arttırabilir. Bazen şişmanlık, tek başına bu apnelerin nedeni olabilir. Horlama yine uyku apneli hastalarda sık görülen bir bulgudur. Diğer bir bulgu ise gün içindeki aşırı uyku halidir. Öncelikle solunum yollarını daraltan veya tıkayan engeller ortadan kaldırılmalıdır.

Tedavisi
Şişman hastalar, zayıflatıcı diyet programına alınmalı, varsa uyku apnesinin diğer nedenleri ortadan kaldırılmalıdır. Bunlarla sonuç alınamayan hastalarda, solunum yollarına devamlı pozitif basınç veren aygıtlarla tedavi gibi diğer yöntemler kullanılır.

Uyku apnesi en basit tanımıyla uyurken hava akımının burun ya da ağızda 10 saniye ve üstü bir süre kadar durmasıdır. Bir kişide uyku apnesi olduğunu anlamak için saatte 5 apne veya gece boyu 30 apne yaşaması gerekir. Uyku apnesi tehlikeli bir hastalıktır. Bazı sebepsiz ölümlerin, çocuk ve bebek ölümlerinin sebebi olduğu düşünülür. Son dönemde yapılan araştırmalar Hipersomnia incelemesi yapılan hastaların % 40'ının Uyku Apnesinden yakındığını ortaya çıkarmıştır.

Prof. Dr. Arif Verimli
 

Bu Konuya 100 Yorum Yapılmış

 
+122 #1 Eceer 30-07-2009 02:15
uyku duzenim bozuldu yani sabah yatıp aksam kalkıyorum butun gun evde oturmama ragmen yattıktan sonra 12-13 saat sonra uyanabiliyorum alarmla falan uyanamıyorum ve uyanırsamda birazcık daha yatıyım diyip saatler sonra uyanıyorum.. bu yuzden gunde 1 ögün en fazla 2 ögün yemek yiyorum 3. ögünü yedigimde midem bulanıyo ve cogu zaman kusuyorum. bunu duzeltmek icin yapabilcegim birsey var mı? uyku duzenimi duzeltmek icin gece 8de uyandıktan sonra ertesi gun geceye kdar uyumamaya calısıyorum ama dayanamayıp uyuyorum ve bidahada sabah olana kdar uyuyamıyorum. evden cıkamaz oldum ve zaten 46 kiloyum iyice zayıf düştüm.. yapılabilecek birsey var mı?
Alıntı
 
 
+66 #2 okur 12-09-2009 03:35
hocam ben 28 yaşında erkek birisiyim benim sorunum sabahları ben erken de yatsam gecte yatsam sabahları uyanamıyom bu huyumdan cok şikayetçiyim neden mi. sabahları yataktan ölü gibi kalkıyom boynum belim çok agrıyor birde inanır mısınız ben ikitane cep telefonu birde çalar saat kuruyom saat 07.00 o kadar calmasına ramen valla hiç sesi duymuyom bu yüzden bu huyumu hiç sevmiyom bana hayatımda zararlar veriyor ne gibimi sabahları annem kaldırıyor beni o da yaşlı onu bu yüzden çok üzüyom şu anda işe surekli gec kalıyom şu an bu huyum yüzünden işten bile çıkarılma söz komusu . bana yardımcı olursasnız herhangi bi bilgi verilseniz sevinirim .mesajınızı bekliyom hocam iyi günler
Alıntı
 
 
+105 #3 uykuluuuuu 03-12-2009 13:01
geceleri erken uyumama rağmen gündüzleri hep uyku halindeyim bıraksalar hep uyumak istiyorum o kadar şirin bi uyku çöküyorki gözüme deli oluyorum bütün düzenim bozuldu sinirlerim bozuldu hiç verimli olamıyorum sadece uykusuz günler geçirmek istiyorum lütfan yardım edin
hep uykum var 1 gün uyusam dahi hep uykulu gibiyim (bunu yazarken bile uykum var)
bana yardım edecek biri varmı lütfen
şimdiden teşekkürler.
Alıntı
 
 
+23 #4 makbule göl 11-01-2010 03:01
ben özellikle yemeklerden sonra uyukluyorum hatta,masada çatal, yada kaşık elimdeyken masada kalıyorum..
15 dk. uyuduktan sonra kendime gelebiliyorum özel bir nedeni varmı
Alıntı
 
 
+18 #5 serencan 04-01-2011 12:29
Merhaba Hocam, bende arkadaslarin yazdigi gibi cok uykuluyum, gece 8 saat uyku yetmiyor, zorla kalkiyorum isyerindede uyku cöküyor, hic verimli degilim.. ne yapmaliyim bilmiyorum, sürekli kullandigim epilepsi ilaclarim var fakat onlardan kaynaklandigini sanmiyorum, cünkü ya derste yada isyerinde uykulu oluyorum, yoksa uyku basmiyor.. hem ilaclari 15 senedir kullaniyorum. bana yazarsaniz sevinirim, 31 yasinda bir bayanim bu arada. tesekkürler
Alıntı
 
 
+4 #6 naz 05-03-2011 08:26
bunun altından önemli hastalıklar çıkabilir mi?? çünkü ben aşırı uyuyorum
Alıntı
 
 
+8 #7 Uykucu şirine 14-09-2011 14:32
hocam gözümee torbalar bağlanmış gibi ortalıkda dolanıpp duruyorum herkes bundan dolayı benden şikayetçi sosyal hayatım nerdeyse sıfıra indi biri beni uyandırsın:(
Alıntı
 
 
0 #8 sedanur 04-10-2011 13:55
ben 17 yaşındayım ve sabah biri beni zorla kaldırmadığı sürece uyanamıyorum. ama her zaman olmuyo. ailem çok şikayetçi bazen tartışıyoruz. evde huzursuzluk oluyo. lütfen ben böyle bi insan olmak istemiyorum. bu yorumları bi uzman doktor okuyosa bizi dikkate alsın:(
Alıntı
 
 
+1 #9 elif 17-10-2011 15:12
ben küçüklükten beri çok erken yatıyorum bazen 12 saat bile uyuduğum oluyo ve gun içindede kendimi uykusuz hıssedıyorum bu benım derslerimide etkılıo.doktora gıtım kan aldırdım.kansızlıktan suphelenmıstı ama kansız deılmısım hreketsız ve vitamınsızsın dede napmalıyım.ve tıp oğrencısı olmaya hazırlanıyorum yardımcı olursanız sevinirim.
Alıntı
 
 
+6 #10 ebru 28-10-2011 21:13
hocam bir aydır uyuyorum ve bunun öncesinde uyku ilacı ile uyuyan bir insandım.
şimdi hiç kalkamıyorum ne kapı ne zil ne telefon off um :(
yardımcı olursanız çok sewinirim.
doktora gidiyorum git uyu diyor :(
Alıntı
 
 
+4 #11 bahar 14-11-2011 18:45
uyku için ölüyorum.12-13 saat uyuyorum ve zor kalkıyorum.ne yapacağımı şaşırdım nolur yardım edin kurtulamıyorum.nereye gideyim ne yapayım.işe başlayınca sabah nasıl kalkacağımı düşünüyorum.sürekli uykum var...yardım lütfen..
Alıntı
 
 
+2 #12 Merve 17-11-2011 05:03
Maf olmuş bı durumdayım saat 4 te yatıyorum aksam beste kalkıyorum finallerim baskından bn ne yapıdan.
Alıntı
 
 
-2 #13 ahmet beyyyyyyyy 23-11-2011 23:07
bende de çok uyku var sabah 5 teokula gidiyorum saat 11:30 da geliyom ve 30 dkk yemek yedikten sonra uyuyorum saat 16:30 civarında kalkıyorum ders çalışamıyorum vakit olamıyor uyumadığımda unutuyorum dalgın olyum
Alıntı
 
 
+1 #14 MeHmEt BiLgİn ZeBiL. 26-11-2011 05:58
kendinizi meşgul eden üzücü bir durum var olduğunda, kafanızı meşgul edip sürekli o konuyla meşgul olan bir kafa sisteminiz olduğunda meydana gelen kaçınılmaz beyin yorgunluğu ve sonrası yoğun uyku. beyin iki işi yada bir çok işi bir arada yönetir - yalnız kısa bir süre! daha sonrasında tek bir işe yoğunlaşır. tabii bu kısma kadar yorulan beyin son olarak yoğunlaştığı işte pek bir verim alamaz ve çöker. Ders çalışma, iş hayatı vb... yalnızca asil gerekli ihtiyaç üzerinde yoğunlaşın, yapımcısı kendinizin olduğu müziğin temposuna kaptırın. Diğer düşünecek konularınız için zaman kalacağını göreceksiniz. Her şey yerinde ve zamanında yapılırsa başarının anahtarını bulmuş olursunuz.
Alıntı
 
 
+1 #15 merve 16-12-2011 17:43
merabalar benım ogrenmek ıstedıgım bır kc konu var bır anda uykuya bı bagımlılıgım oldu aksam ne kadar erken yatarsamda sabhaları derse gtmek ıcın cok zorluk cekıyorum gıttım zamanlarda bıle dersde devamlı uyku halındeyım ve bı an once donup uyumak ıstıorm dısarıya cıktıgım anlarda ıse bır mutsuzluk cokuyor konusulanlara bıle kendımı kaptıramıyorum ve asırı derecede unutkanlıklarım basladı bu konuda bı psıkoloktan yardım almalımıyım sızce
Alıntı
 
 
-5 #16 gizemng 23-01-2012 11:46
hocam son zamanlarda bende aşırı uyuma isteği oluştu eskiden 6,5-7 saat rahatlıkla yeterken şimdi 9-10 saat uyur oldum. Alarmlarla uyanamıyorum. Maalesef ailem bu durumu normal karşılıyor ve beni doktora götürmeyi reddediyorlar. Ne yapabilirim? Çay-kahveyi çokça içsem fayda sağlar mı
Alıntı
 
 
+10 #17 duygu 23-01-2012 20:54
aşırı uyuma gibi bir sorunum var. günde 12 saat neredeyse uyumadığımda kendime gelemiyorum. bu yüzden hep işe geç kalıyorum. dolayısıyla patronlarımla sorun yaşıyorum. uykum esnasında pek bir şey duymuyorum yani derin uyku hallerindeyim. çalar saat çalsa bile duymuyorum bazen de kapatıp uyumaya devam ediyorum. ideal olanı günde 6 saatmiş ama bana 6 saatlik uyku asla yetmez. saat 22:00 de de uyusam saat 00:00 dan sonra da uyusam ertesi gün 12:00 lere kadar uyumam lazım yoksa kendime gelemiyorum. odamda elektrik süpürgesi çalışsa bile duymuorum uyku halinde:D ne yapmalıyım ben hayatımı uykuyla geçirmek istemiyorum
Alıntı
 
 
-3 #18 turkan 31-01-2012 16:58
hocam bendede var uyku hali ceceleri 1 veya 2 arasında yatıyorum 11 de kakıyorum küçük çocuklarım var tedavi olmak için hangi bölüme gitmem gerekiyoyor
Alıntı
 
 
+2 #19 simge 07-02-2012 16:22
merhaba, 29 yaşımdayım son 2-3 aydır aşırı uyuyorum. geç kalktığım için geç uykum geliyor.gece 3 ten aşşağı uykum gelmiyor. gece 3 gibi yatınca öğlen 4 gibi uyanıyorum. bu anormal bir durum neden bu hale gelmiş olabilirim
Alıntı
 
 
0 #20 uzun_hasan 02-03-2012 14:43
ben 25 yaşında kamuda görevli bir erkeğim bende de aynı sıkıtı var.ne zaman yatarsam yatayım uyuyabiliyorum kalktığımda da halsizlik oluyo birde yanımda top patlsaa duymuyorum. Özellikle kitap okumaya başlayım 1. sayfanın ortalarında dut gibi oluyorum. Bi ka. tane doktara gitsemde bi sonuç elde edemedim. Yardıma ihtiyacım var..
Alıntı
 
 
+2 #21 ayşe 05-03-2012 20:44
2aydır sürekli gündüzleri uyumaya başladım bu durumbeni çok rahatsız ediyor küçük çocuklarım var kullandıgım bazı antı depresanlarda bulunmakta efexsor 150+75 birde desiral kullanıyordum doktorum desıral ı kestıkten sonra boyle oldum aca yenıden mı baslamalıyım .ve butun gun uyumama ragmen gece gene uyuyorum gunun buyuk bır bolumunu gece dahıl uyuyarak gecırıyorum ne yapmalım lütfen cevappppp:((
Alıntı
 
 
-5 #22 ızmırlı 07-03-2012 02:23
gecen gun uyudum ve uc gun boyunca devam ettı uyku halım, enerjım hıc yokk. Enerjı ıcın ne yapmalıyım
Alıntı
 
 
-11 #23 eren 19-03-2012 04:05
arkadaşlar siz yine uyumaktan şikayetçisiniz ben ise uyuyamıyorum :( keşke sizin gibi uyuyabilsem bende
Alıntı
 
 
+10 #24 recep 20-03-2012 01:51
keşke buradaki arkadaşlar gibi 10 saat uyusam, hiç şikayet etmem. ama ben 16 saat uyuyorum ve kesinlikle uyanamıyorum. sosyal çevrem bitti. 12 saat bile uyusam gün içinde sayıklıyorum. başıma ağrılar giriyor. ne yaptıysam alıştıramadım kendimi. 9'da bile yatsam 14'te uyanıyorum. uyandığımda bedenimi hissetmiyorum, her yerim uyuşmuş oluyor :(. 22 yaşındayım. çok kötü durumdayım.
Alıntı
 
 
+1 #25 uykucu şirine gonca 21-03-2012 14:19
merhaba hocam yukarıda bahar we duygu arkadsımın dedıgı gb ben de cok ama cok uyuyorum gunlerce uyusam yetmez yanı bna hayatım cok duzensız ne olur yardımcı olun bır haastalık cıkar m ıacaba dıye de korkuyorum oyle agır bır uykum war kı elektrık supurgesı kapı zılı alarm falan duymuorum ne yaptıysaam alıstıramadım kendımı 12 saat uyuyorum 22 yasındayım cok kotu durumdayım hayatımı yataga bagımlı gecırmek ıstemıorum nereye gtmelıyım hangı bolume gıtmelıyım tesekkurler sımdıden...
Alıntı
 
 
0 #26 olgun 21-03-2012 17:00
bende sürekli uyku halinden şikayetiyim ne kadar erken yatarsam yatıyım sabah zorla kalkıyorum bo kaldığım her an uykum geliyor her an uyumak istiyorm
Alıntı
 
 
+2 #27 SEMRA 22-03-2012 17:41
MERHABA EFENDİM BEN 34 YAŞINDA BİR BAYANIM BİR KAÇ HAFTADIR AKŞAMLARI ERKENDEN YANI SAAT DOKUZ ON GİBİ AŞIRI BİR ŞEKLDE UYKUM GELİYOR GÖZLERİMİ AÇAMIYORUM DAHA ÖNCE HİÇ BÖYLE BİR DURUMLA KARŞILAŞMAMIŞTI M SİZCE BUNUN SBEBİ NE YADA NELER OLABİLİR BİLGİLERİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ALLAHA EMANET OLUN
Alıntı
 
 
+2 #28 burcu 24-03-2012 16:28
merhaba ben gece sabaha karşı 4 5 gibi uyuyup gündüzü zaman zaman uyuyarak geciriyorum aşırı derecede uyuyorum uyanamıyorum bir yıldır bu böle devam ediyo günlük 12 13 saat bazen dahada fazla uyuyorum uyandıgımda uyku halim devam ediyo cok direniyorum ama olmuyo bu sebepten iş hayatım sona erdi calışamıyorum lütfen yardımcı olun bunun sebebi neler olabilir bu durumdan kurtulmak istiyorum artık dayanamıyorum şimdiden teşükkür ederim
Alıntı
 
 
0 #29 burcu 24-03-2012 16:32
merhaba ben geceleri 3 4 gibi uyuyup gündüzleri uyuyarak geciriyorum uyanamıyorum cok direnmeme ragmen uyandıgımda uyku halim devam ediyo bir yıldır böle devam ediyo lütfen yardımcı olun sizce sebebi nelerdir
Alıntı
 
 
-1 #30 gülcan 25-03-2012 00:06
kızım sekiz yaşına yeni girdi. 2. sınıfa gidiyor. okulu sekizde başlayıp iki buçukta bitiyor. bir hafta önce fazla uyumaya başladı. gündüzleri uyumazken şimdi hem gündüz hem gece uyuyor. fazla uyumasının nedeni ne olabilir. aniden olması da beni endişelendiriyo r. yemek yerken ve konuşurken çok yavaş hareket ediyor. sanki düşünceleri karışık yada yavaşladı. ben bunları gözlemledim. cevap bekliyorum.
Alıntı
 
 
-1 #31 uyku güzel ama....seda 04-04-2012 16:47
lise öğrencisiyim uyumaktan ders çalışamıyorum 12 saat uyur oldum sınavlarım da başladı ne yapmalıyım:((((
Alıntı
 
 
+4 #32 aşırı uyku isteği ve aşırı uyumaalpay 10-04-2012 07:55
slm 24 saat uykum gelyor üzerimde aşırı tembellik var başımı yastığa koyduğum an uyandıra bilene aşkolsun hayatta kaldıramıyorlar beni eşimle bu uyku konusunda sürekli kavga ediyoruz.birde horlama sorunumda var. bu biraz daha devam ederse ailevi sorunlar ortaya çıka bilir ne yapmam lazım hangi doktora gitmem lazım ne olur yardım edin
Alıntı
 
 
-15 #33 uyku düzenimden şikayetçiyimemrah 28-04-2012 09:56
merabalar ben 17 yaşında bi gencim. saat 10 civarı yatağa yattığım zaman 5 dakika içerisinde uyuyakalıyorum. kız arkadaşım bundan çok şikayetçi ve her sabah bu yüzden kavga ediyoruz. istesen engel olursun diyo ama ben engel olamıyorum çünkü uyku çok tatlı geliyor. uyku düzenimi nasıl değiştirirm lütfen yardımcı olun.. saat 10 civarı uyuyorum sabah 5.30 civarı kendi kendime uyanıyorum .s.s yardımlarınızı bekliyorum.s
Alıntı
 
 
-3 #34 sürekli uyku uyumak istiyorumFİLİZ 10-05-2012 11:59
bir aydır uyku uyumak istiyorum uyursamda uyanamıyorum bitkinlik ve halsizlik çok sebepleri nelerdir
Alıntı
 
 
+5 #35 Aşırı uyku hayatımı olumsuz etkiliyor....fulya 10-05-2012 23:38
merhabalar... Ben 17 yasında lise öğrencısıyım. benım sorunum süreklı uykum gelıyo gece en az 7 8 saat uyuyorun. okuldan geldıgımde 2 de bı yatıyorum 7-8'e kadar... sonra uyumam ders calısırım dıye dusunuyorum ama saat 11 gıbı tekrar aşırı uykum gelıyo. ders çalışamaz, hiç bi sosyal etkınlıge katılamaz oldum. uyku yuzunden gec kaldıgım ıcın her sabah okula gec kalıyorum. bu yüzden sınıfta kalmak üzereyim. ben önceden boyle degıldm peki bana ne oldu :(
Alıntı
 
 
0 #36 oturduğum ve hareketsiz kaldığım zaman uykum geliyorali 14-05-2012 19:37
merhaba ben 39 yaşındayım.2006 yilında uyku apne teşhisi konarak cpap verildi.hiçbir faydasını görmedim.daha sonra burun,küçük dil,bademcik veyumuşak doku ameliyatları oldum.ameliyat öncesi gündüz aşırı uyku hali yüzde50 oranında azalmasına rağmen devam ediyor.nezaman otursam veya ayaktada hareketsiz kalsam uykum geliyor.nezaman bir kaşık bile yoğurt yesem uykum artıyor. acaba başka bir hastalık olabilirmi. yardımcı olabilirseniz sevinirm
Alıntı
 
 
+2 #37 yer ve zaman fark etmeksizin uyuyorum..gamze 16-05-2012 09:06
merhaba, 21 yaşında çalışan bir bayanım. Bu sayfadaki herkes gibi benimde problemim uyku.. akşamları yatma saatim belli olmuyor eve gittiğim zaman başımı nereye koyarsam uykum geliyor ve en önemlisi de misafirlikteyke n bile bu durumu yaşıyorum. gözlerimi açmak için çok direniyorum ama zorlanıyorum. çok fazla uyumama rağmen erken kalkmakta zorlanıyorum. saat 8 den önce kalkınca uykusuz oluyorum ama 8 den sonra kalkınca hiç bir sorunum olmuyor.. yardımcı olursanız sevinirim.. iyi günler..
Alıntı
 
 
-3 #38 uyku sınırı yokmerve 23-05-2012 09:58
merhaba ben 19 yaşında sınavlara hazırlanan bi bayanım. dersane olmadığı zamanlarda çok kitap okumama rağmen 4 yada 5 saat uyumam yeterli oluyordu ancak sınav zamanı olmasına rağmen yaklaşık olarak 9 , 10 saat uyumaya başladım 3 aydır böyle uykulu geçiyor günlerim bi çözümü varsa ve yetkili biri cvap verirse çok sevinirim :(
Alıntı
 
 
+9 #39 cook uyuyorumMete 04-08-2012 19:30
günde 15 ila 18 saat uyuyorum ve sonra 24 saat uyuyamıyorum 8 saat uyusamda yine 24 saat uykusuz kalıyorum her dakika uykum oluyo bazen gündüz oturduğum yerde uyuyorum benim halim ne olacak daha 22 yaşındayım bu yüzden bi işe giremiyorum..
Alıntı
 
 
+7 #40 sürekli uykum varayse 08-08-2012 15:03
uyudugum halde sürekli uyumak istiyorum
Alıntı
 
 
+4 #41 aşırı uyku ve yorgunlukfadime 22-08-2012 19:30
gece gündüz uyuyorum hala uykum var dinlenemiyorum 6 aydır bu sorunu yaşıyorum lütfen yardım edin!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!
Alıntı
 
 
+8 #42 HEP UYKUM VARDEMET 11-10-2012 16:33
MERHABALAR ŞUAN BUNU SİZE YAZARKEN BİLE UYUMAK İSTİYORUM BIRAKSALAR 2 AY HEP UYURUM TELEFONUN SSİNİ DUYMUYORUM UYANAMIYORUM BİR ARA AŞIK OLMUŞTUM İLK KEZ O ZAMAN ERKENDEN UYANIYODUM YANİ BU UYUMA HALİ PSİKOLOJİK HAYATTA GERÇEK ANLAMDA MUTLU OLMADIĞIMIZ İÇİN GÜNE BAŞLAMAK İSTEMİYORUZ BİLİNÇALTI GÜNÜ YAŞAMAK İSTEMİYO YA GEÇMİŞTE KALIYO YADA HAYALDE UYANMAK İSTEMİYO AŞIK OLUNCA NASIL UYANIYODUM AMA
Alıntı
 
 
+3 #43 kayınbabamgönül tertemiz 12-10-2012 14:12
hocam kayınbabam devamlı uyku halinde yemek bile yerken uyuyor yutkunma zorluğu yaşıyor su bile içse öksürük tutuyor doktorlar bir hastalığı olmadığını söylüyor beyin uykuya kitlenmiş diyorlar bütün yapılan kan ve filmler normal yardımcı olurmusunuz
Alıntı
 
 
+3 #44 gözlerimi bile acamıyorum:(kaan 07-11-2012 20:27
Hocam hep uyku halindeyim 12 saatten az uyumuyorum gündüz günese bile bakamıyom sosyal hayat sıfır dalgınlık,unutk anlık hat safhada iş yerinde hep biyerde kestiresim var butun gün kahve içiyorum ama nafile yardımcı olursanız sevinirm teşekkürler..
Alıntı
 
 
0 #45 yardım edınaşırı uyuyorum 15-11-2012 09:00
Geceleri 3-4 gibi yatıyorum öglen 2 ye kadar yatıyorum daha sonra yemek yıyorum ve tekrar yatıyorum 8-9 a kadar sosyal hayatım kalmadı çalıştıgım gunler pc başında uyukluyorum okula gıttım zamanlar derslerde uyuyorum uyku duzenım hıç yok napmam lazım .
Alıntı
 
 
-3 #46 uyanık olmakistiyorum16 uykkulu 23-11-2012 11:54
kannın 10.3 olması 12 saat uyuturmu
Alıntı
 
 
-2 #47 yardim edincicek 03-12-2012 08:34
Genelde gece 3 veya 4 gibi uyuyorum sabah hatta oglen cok istesemde kalkamiyorum ta ki saat 6 olup hava kararinca uyanabiliyorum o da cok gec oldugu icin zoraki bir kalkis:( boylece gunde 16 saat uyudugum oluyor hep uykulu ve yorgunum bu durumdan kurtulmak icin ne yapmam gerekir?LUTFEN YARDIM EDIN
Alıntı
 
 
0 #48 uykum varbıraksalar 04-12-2012 22:10
öyle garip bir şey ki yoğun sınav haftaları 3 saat uykuya dayanabilrken normal zaman 8 saati geçtim 11 saat yetmiyor . daha fazla erken yatma ya da geç kalkma şansım olmadığı için idare ediyorum ama heralde bıraksalar uyanmam heralde haberlerim falan yapılır ...
Alıntı
 
 
+1 #49 UykuElif 17-12-2012 00:45
Benım uyku problemım var günün 24 saati uyusam uyurum 15 saat uyuyorum uyandıgımda tekrar uyuyasım geliyo ve bu benı çok sıkıyo ne yapacagımı bılmıyorum acaba bu bır hastalıkmıdır
Alıntı
 
 
-2 #50 artık uyumak istemiyorumburcu 03-01-2013 16:31
artık uyumaktan çok sıkıldım gece 12 de yatıp ertesi günü 3 de kalkıp ve tekrar 6 ve 8 arasında uyumaktan bunaldım başım çok kötü ağrıyo sizce nedeni nedir
Alıntı
 
 
+2 #51 hipersomniauyku sorunlusu 03-01-2013 21:53
Ya sorun ssu aslinds, fiziki olara kendimi yorgun vr ya uyku ihtiyaclisi gibi gormuyorum ama erken yatsam da gec yatssmds hep 10 12 saat uyuyorum, namazdan sonra uyumayayim kitap falan okyayim diyorum m surekli uyku halindeyim cok rahtsizim cunku ben tercumanim urekli yeni biseyler ogrenmem lazim, uyku istegi yuzunden basim da agriyo cok hlsiz oluyorum cabuk yoruluyorum manevi olarak ,
Alıntı
 
 
-3 #52 uykuzeze 16-01-2013 21:19
vahimmm aynı durumdayımmm
Alıntı
 
 
-3 #53 yardımmmmasi 25-02-2013 14:13
Çok uyuyorum öyle bıraksalar bütün gün uyurum arada uyaniyorum sonra geri uyuyorum sevgilim bu yüzden beni terkedecek uyumayi benden daha çok seviyosun diyoo hastamiyim neyim anlamadimki lütfen yardim edin
Alıntı
 
 
+1 #54 yardımdilek 05-04-2013 16:38
tıroıdlerınız az çalışıyorsa uyku yapar
Alıntı
 
 
-1 #55 En büyük sorunyardım etmelisiniz 11-04-2013 13:54
Merhaba,
Ben 20 yaşında genç bi kızım.Geceleri hiç erken uykum gelmiyor.Hep 2 yada 3 civarında uykum geliyor.dolayısıyla sabahta gec uyyanıyorum erken de uyansam yine aynı durum geceleri cok zor uykum geliyor ve düşünmekten uyuyamıyorum uyku düzenimin yoluna girmesini istiyorum artık.Hayatımda cok büyük bi sorun olmaya basladı.Yardım ederseniz sevinirim.
Alıntı
 
 
+1 #56 uyumaistegisenem 11-04-2013 19:31
arkadaşlar çokuyuma istegi kesinlikle mutsuzluktan kynaklanıyor her şey beyinde biter ben bununhastalıkol dugunu düşünmüyorum tamamen kişinin kendini kandırması sonucu istikrarlı olmak lazımce herşeyden önce kendimize inanmalıyızve sonunda zafer sizin olur allahyardımcımı zolsun
Alıntı
 
 
0 #57 uykuhalibhr 25-04-2013 01:18
hocam ben uyku nedeni yüzünden işimi bıraktım sabahları kalkamıyorum die. şuan çalışmıyorum faka eskisinden daha fazla uyku halideyim gece 11.30 da uyuyorum öğlen 03.00 de kalkıyorum kalktığım dakendimi gerçekten itkin hissediyorum ve çabuk yoruluyorum . bu şekile dayanamayıp birdaha uyuyorum 3 4 satt sonra kalkıyorum . gece yine erken uyuyorum 24 saat te 5 satte felan kendime ayırıyorum bazende geceleri sabaha kadar uyumuyorum
Alıntı
 
 
-4 #58 uyumaktan biktimmustafa 03-05-2013 05:51
Merhaba. Lise ogrencisiyim. Aksamdan sabaha ortalama 12 saat uyuyorum. Sabah erken kalkip giyinip tekrar 1 saat uyuyorum. Okulda siramda uyuyorum oglen evde uyuyorum. Uyanik oldugum o kisa surede de genellikle uyumak istiyorum. Artik tatli bi yani yok bunun. Surekli uykumun olmasi, gozlerimin uykulu bakmasi bi sure sonra insani kendinden bile sogutuyo. Sirf uyumak yuzunden 1 sene sinifta kaldim, simdide ygs ye calismak yerine uyumayi tercih ettigimden sinavi kacirdim. Lutfen yardim edin.
Alıntı
 
 
+3 #59 çok uyuyorummelike 14-05-2013 16:03
17yasindayim ve gunde en az 13saat uyuyorum okuldan gelince uyuyorum ve aksam uyaniyorum sigara yada madde kullanmiyorum uykuma engel olamiyorum bazen okulda bile uyuyorum basarim dusmeye basladi ne yapmaliyimn?
Alıntı
 
 
+1 #60 uykumu kaçıramıyorumahmet 24-06-2013 10:21
23 yaşındayım akşamları yattığım zaman heme uyuyamıyorum en az 1 saat yatakta oturuyorum sabahta beni uyandırmak tam bir işkence çalar saatler art arda çalıyo evdekiler kalkıp beni uyandırıyor iş yerinde habire uyukluyorum ne yapmam gerekiyor?????
Alıntı
 
 
+2 #61 AMAN DİKKATTürkan 10-07-2013 13:10
Alıntılandı Eceer:
uyku duzenim bozuldu yani sabah yatıp aksam kalkıyorum butun gun evde oturmama ragmen yattıktan sonra 12-13 saat sonra uyanabiliyorum alarmla falan uyanamıyorum ve uyanırsamda birazcık daha yatıyım diyip saatler sonra uyanıyorum.. bu yuzden gunde 1 ögün en fazla 2 ögün yemek yiyorum 3. ögünü yedigimde midem bulanıyo ve cogu zaman kusuyorum. bunu duzeltmek icin yapabilcegim birsey var mı? uyku duzenimi duzeltmek icin gece 8de uyandıktan sonra ertesi gun geceye kdar uyumamaya calısıyorum ama dayanamayıp uyuyorum ve bidahada sabah olana kdar uyuyamıyorum. evden cıkamaz oldum ve zaten 46 kiloyum iyice zayıf düştüm.. yapılabilecek birsey var mı?


Arkadaşım hayatınızda yeni bir şeyler yapmaya çalışın ve bu halden kurtulmaya çalışın.. aynı durumu bende yaşıyordum bir dönem .. binevi depresyon.
Alıntı
 
 
+1 #62 Uykuu da uykuyu getirirDeniz 16-07-2013 16:51
Arkadaşlar bende 3 çocuklu 33 yaşında ev hanımıyım bende çok uyumaktan şikayetçiyim 5 ay önce çok derin bi üzüntü yaşadım o günde. Sonra dahada arttı acaba stresten olabilirmi toplam 5 saat falan aktif olabiliyorum ayrıca uykudan dolayı 6 kilo aldım lütfen yardım ediiiin
Alıntı
 
 
0 #63 uyku uyku diye aglayacaksınmehmetali 30-08-2013 08:54
günde 10 saatten fazla uyuyorum bazen saat 17 de kalkıorum 14 yaşındayım uykunun bana ne tür zarar vereceyini bilmiyorum kalksamda omuzlarım agrıyor uyumak istiyorum ve yataga yattıgımda hiç rahat edemiyorum ve uyuyamıyorum uyandıktan sonra gözlerim 5/6 dakka bulanık görüyü napmam gerek
Alıntı
 
 
0 #64 gece uyumak...orhan 10-09-2013 00:50
Hocam ben akşamları uyuyamiyorum yaklaşık 4 yıldır bu böyle devam ediyor sabahları okula gidemiyorum unutkanlık başladı hayatim tepe taklak gece uyumakıstıyorum artik gündüzleri sürekli uyuyorum ne kendime nede bir başkasına faydam dokunuyor ruh gibiedolanıyoru m ortalıkta...!
Alıntı
 
 
0 #65 çok uykum geliyoryurdagül 24-09-2013 19:10
ben sabah okula gidiyorum okulda sürekli uykum geliyor ve dersi dinleyemiyorum eve gelince uykum geliyor ve 1 saat uyuyorum. bazen burnum yanıyor ve nefes alamıyorum bu genellikle 2-3 saniye oluyor acaba doktora gitmeli miyim?
Alıntı
 
 
0 #66 24 saatUyanamayan çirkin 06-10-2013 08:52
Biri bana yardım etsin günlerim gecelerim yok tek yaptığım uyumak gece 5 te yatıp ertesi gün
Gece 12 de kalkıyorm 5 e kadar durup sonra tekrar yatıp 12 de kalkıyorum uyarıcı ilaçlar verdiler
Bir işe yaramadı uykumu alamıyorm ve ölü gibi uyuduğumu hiç bişeyi duymadığımı söylüyolar yaklaşık 1
Aydır böyleyim ne olur bir bildiğiniz varsa bana yazın
Alıntı
 
 
-1 #67 sıkı nefeshocazade 08-10-2013 12:25
Alıntılandı uykuluuuuu:
geceleri erken uyumama rağmen gündüzleri hep uyku halindeyim bıraksalar hep uyumak istiyorum o kadar şirin bi uyku çöküyorki gözüme deli oluyorum bütün düzenim bozuldu sinirlerim bozuldu hiç verimli olamıyorum sadece uykusuz günler geçirmek istiyorum lütfan yardım edin
hep uykum var 1 gün uyusam dahi hep uykulu gibiyim (bunu yazarken bile uykum var)
bana yardım edecek biri varmı lütfen
şimdiden teşekkürler.

bir hocaya git seni okuyup üflesin ama sıkı hoca olmalıki nefesi derine gitsin
Alıntı
 
 
0 #68 meditasyonYOGİ 10-10-2013 16:38
Tüm bu bahsedilen belirtiler sağlık problemlerinden kaynaklanmıyor.
Bu sürekli uyku halinin nedeni, çoğu zaman manevi gizli bedende oluşan dengesizliklerd en ve geçmişle ilgili sorunlara takılıp kalmaktan kaynaklanıyor.
Ruhsal bedeni dengelemek için meditasyon yapmak çok iyi geliyor.
Ben Sahaja Yoga yaparak bu durumdan kurtuldum, gerçekten iyi geliyor tavsiye ederim.
Alıntı
 
 
0 #69 zindanım uykuzindanım uyku 12-10-2013 01:10
Alıntılandı hocazade:
Alıntılandı uykuluuuuu:
geceleri erken uyumama rağmen gündüzleri hep uyku halindeyim bıraksalar hep uyumak istiyorum o kadar şirin bi uyku çöküyorki gözüme deli oluyorum bütün düzenim bozuldu sinirlerim bozuldu hiç verimli olamıyorum sadece uykusuz günler geçirmek istiyorum lütfan yardım edin
hep uykum var 1 gün uyusam dahi hep uykulu gibiyim (bunu yazarken bile uykum var)
bana yardım edecek biri varmı lütfen
şimdiden teşekkürler.

bir hocaya git seni okuyup üflesin ama sıkı hoca olmalıki nefesi derine gitsin
aynı sorun bendede varda neden cevap verilmemiş.hocam kış uykusunamı yattın:d
Alıntı
 
 
0 #70 sorunyaratıyorleyla 14-10-2013 21:20
bende evlendiğimden beri uyku sorunu yaşıyorum evlendiğim sene eşim askere gitti ailesiyle beraber kalıyordum 15 ayboyunca geceleriuyumak istemiyordum askerden geldi hala uyku düzenimioturtam adım eşim ve ailesi şikyetçi bu durumdan bende aynı şekilde gece erken yatmak istemiyorum gece 4te öğlen 1 2 gibi kalkıyorum yardımcı olursanız sevinirim.
Alıntı
 
 
0 #71 aylaaaaaaylaaaaa 18-10-2013 01:25
slm ben 10 senedir depresyon ilaci kulaniyorum asiri uymamin sebebi olabilirmi bu durumdan cok bende cok rahatsizim ne yapacagimi bilmiyorum bende durumdan menmun degilm bu arada 38 yasinda bir bayanim lutfen yardimci olun..
Alıntı
 
 
0 #72 mervecimm_cicek @hotmail.commerve 21-10-2013 02:31
ayran 2 tane iç uyku gelir
Alıntı
 
 
+2 #73 Çok uyuyorummehmet 25-10-2013 14:45
Çok uyuyorum, çok uyudugum için yorgun kalkıyorum ve yorgunluğum geçsin diye tekrar uyuyorum. Hayatim uyumakla ve uykuya hazirlika geçiyor. 7/24 uyku hali. Evde yatakta, dışarıda ayakta uyuyorum. Kurtulmak istiyorum.
Alıntı
 
 
0 #74 uyku yetmezliğisu 07-11-2013 23:03
Hocam merhaba ben su hocam son 1 aydır acayip derecede uykum geliyor akşam 8 olduğunda benim gözler gidyor kendimi tutamıyorum kafamı yastıga koyduğum an gidiyorum ne ders çalışabiliyorum nede kendime zaman ayırabiliyorum son 1 aydır bundan çok şikayetciyim eskiden 1 de yatan ben ne olduda 8 dedimmi yataga koşarak gidiyorum anlamış değilim uyku yetmiyor ne kadar erkende yatmaz bir türlü uykumu alamıyorum ne yapabilirim lütfen yardımcı olun... :((
Alıntı
 
 
-1 #75 erken yatsamda gec de yatsam cooook uykum oluyo sabahları kalka mıyorumhakan kaan 12-11-2013 09:21
hocam ben 19 yaşında erkek birisiyim benim sorunum sabahları ben erken de yatsam gecte yatsam sabahları uyanamıyom bu huyumdan cok şikayetçiyim neden mi. sabahları yataktan ölü gibi kalkıyom boynum belim çok agrıyor birde inanır mısınız ben ikitane cep telefonu saat 07.30 a kadar calmasına ramen valla hiç sesi duymuyom bu yüzden bu huyumu hiç sevmiyom bana hayatımda zararlar veriyor ne gibimi sabahları annem kaldırıyor beni o da bu yüzden çok üzüyom şu anda işe surekli gec kalıyom her an bu huyum yüzünden işten bile çıkarılma söz komusu . bana yardımcı olursasnız herhangi bi bilgi verilseniz sevinirim .mesajınızı bekliyom hocam iyi günler
Alıntı
 
 
-2 #76 uyumak istemiyorummehtap 14-12-2013 18:04
hocam merhabalar ben üniversite öğrencisiyim bundan bir ay kadar önce yurtta kalıyordum ve yurttayken günde tek bir fincan kahve gece yatakta dönüp durmama yetiyordu sabahları pat diye uyanabiliyordum ve gün içinde hiç uykumun geldiğini hisstmiyordum..bir aydır evde yaşıyorum ve deli gibi uykum geliyor..yurtta 12den önce yatmayan ben evde 10da uykum geliyor..günde 10 saat uyuduğum bile oluyor buna rağmen gün içinde de deli gibi uykulu hissediyorum..günde 4 fincan kahve içmeye beşladım işe yaramıyor artık sanırım..yaklaşık 2 ay önce kan değerlerimi ölçtürmüştüm demir ve b12'im gayet iyi çıkmıştı...sorun neyden kaynaklanıyor olabilir...depresyonda olmadığıma eminim..ama psikolojik bir sebebi olduğunu düşünmekteyim..tıp fakültesi öğrncisiyim ve uyumaktan ders çalışamıyorum:( (( lütfen bana yardım edin??
Alıntı
 
 
-4 #77 Artik uyanmak istiyorum nokta netKaan 18-12-2013 09:29
Ben yaklasik iki yildir uyuyorum. Anam, arkadaslarim, kardeslerim benden iyice biktilar.inanin elimde degil. Yasim 32 oldu kendimden utanmaya basladim. Madi durumum , sagligim, yakisikligim herseyim yerinde hamdolsun Allaha.6 yil önce evlilige veda ettim.is teklifleri geliyor ben gitip calismiyorum 2 yildir yatiyorum. Aksam uyaninca dolasmaya giderim . Sanki kendimi bir diger dünya gezegende hisediyorum. Sanki hayata kusmus gibi duruyorum. Ama tam tersine hiper aktif , sevecen , neseli birisiyim. Bu uyku beni bozdu. Keske turkiyede otursaydim hic degilse belki ezan sesinden uyanirdim. Avrupa da camilerimiz var ama minareler ezan sesi gelmez. Ya ben bitmisim sanki . Ama okadar cok hayalim varki . Bana yardim edermisin doktor

Selam
Alıntı
 
 
0 #78 uyumak istemiyorum ama uyuyorummerve 26-12-2013 01:17
akşam erken yatsamda sabah yine okulda ve günlük uyukluyorum sürekli uykum geliyor engel olamıyorum gözlerime inme iniyor sanki... sürekli gece uykum bölünüyor verimli uyuyamıyorum belkide ondandır ama uyku bölünmesinin sebebi nedir onu bilmiyorum. sürekli uyku modundayım sabah akşam uykum geliyor ama sebebini bilmiyorum. psikolojiye bağlı birşey mi!
Alıntı
 
 
0 #79 esnemekten kurtulamıyorumayse 07-01-2014 15:41
hocam ben 26 yasındayım aksam cok erken yatmama regnem butun gun boyu esnemekten kendımı alamıyorum bunun nedenını bılmıyorum ıs konumum nedeniyle oldukça rahatsız edıcı neden böyle oluyorum??
Alıntı
 
 
0 #80 gündüz sürekli uyumak istiyorumayşe 08-01-2014 11:06
hocam ben 22 yaşındayım 1,2 aydır uyku sorununu sıklıkla yaşıyorum .Gündüz iş yerindeyken birden uyuyakalıyorum ve aradan yarım saat yada bir saat geçtikten sonra uyanıyorum.Akşam erken yatmama rağmen sabahları uyanamıyorum bana 1 sene önce akdeniz anemisi hastalığı teşhisi koymuşlardı bu durum onunla alakalı olabilirmi????
Alıntı
 
 
0 #81 UYKUM ÇOK AĞIRfiliz 09-01-2014 12:26
hocam merhabalar ben yenı evlendım ve uyku problemı yasıyorum uyudugum zaman hıc bırsey duymuyorum kapı calsın telefonum çalsın hiç duymuyorum ne yapamam gerkıyor bilmiyorum .. yardımcı olurmusunz doktora fılan gıtmem gerekıyorsa gıderım çevremdekı ınsanlar korkuyor uyurken basıma bırsey geleecek diye tşk ederım ıyı gunler
Alıntı
 
 
0 #82 sebepsiz uykularmelis 26-01-2014 22:37
durup dururken uykum geliyor ve uyuduğum zaman 3 saatte falan uyanıyorum ne yapıcam ben
Alıntı
 
 
0 #83 uykumüjde 26-01-2014 22:41
bence bu sorunun üstesinde gelebilmek için ilk başata uykumuz geldiği zaman kahve içmek hem baş ağrısını hemde uykuyu azaltır ve herhangi bir işe odaklanmak daha sonra kendimize saatler belirleyip o saatte kadar bunu tekrarlayalım yani bir hafta yada daha uzun bir süre bunu yaparsak uykumuz düzene girer ve belirlrdiğimiz saatte uyuruz fakat bunu yaparken kahveyi fazla kaçırmamak gerekir kahve bağımlılık yapar
Alıntı
 
 
-2 #84 uykuya aşığımceren 10-02-2014 23:24
ya sürekli uyku halindeyim hep yorgunum hep uyumak istiyorum. tamamen sosyal hayatım bitti. arkadaşlarımla buluşmaya karar veriyoruz ama ben uyanamadığım için hepsiyle aramız açıldı. kurtulmak istiyorum şu uykudan. su an bile uykum var. doktordan randevu aldım. ona gideceğim bakalım ne olacak. umarım işe yarar. :(
Alıntı
 
 
-3 #85 hep uyuyorumALEYNA 22-02-2014 13:44
merhaba ben 13 yasındayım annem çalışıyor bende gece saat 11 de yatıyorum okula 6.30 da gidip 1.30 da geliyorum ondan sonra yatıp saat 5-6 gibi kalkıyorum ödev yapamaz oldum lütfen bana yardımcı olun
Alıntı
 
 
0 #86 cok uyuyorumelif 27-02-2014 10:56
Benim cok uyuma proplemim var neyapacami bilmiyorum kocami ise gec gonderiyorum bi gun dayak yicem ama ne zaman bilmiyorum nolur bir cozum soyleyin mesajnizi bekliyorum
Alıntı
 
 
0 #87 çok uyuyorumayse 13-03-2014 05:45
Hocam beni bıraksalar 20 saat uyuya bilirim alarm lar fayda etmiyor.beni uyandıran herkes benden bıktı.bu yüzden iş yerimden oldum tüm hayatimi etkiliyo .lütfen bana yardim edin
Alıntı
 
 
0 #88 uykucunusssfatma 14-03-2014 16:44
arkadaşlar benim günün her dakikası uykum var ve bu hiç hoş değil günümü yaşayamıyorum düzenli olarak akşam 5 7 arası uyuyorum ve bu uyku ben sersemleştiriyo ne yapmalıyım ??
Alıntı
 
 
0 #89 uyumakistemiyor umafra 02-04-2014 00:44
Merhaba ben afra 17 yaşındayım benim derdim akşam erken yatıyorum sabah çoğu zaman çok dinç kalkıyorum fakat bir yerde 5 dk sabit kalayım beni uyandırmanız gerekiyor. Kendimi tutamıyorum inanın annemi kaç kere okula çağırdılar beni okulun rehberlik servisine yönlendirdiler, otobüste ayakta bile uyuyorum ve durakları kaçırıyorum rezil oluyorum ,hadi okulu geçtim staja başlıya cam, inanın artık kafein bağımlısı oldum bazen günde 3-4 bardak kahve içiyorum... Nöroloji bölümüne de gittim ama hiç bir şey çıkmadı.hiç bir şey yoksa neden ben minibüste, derste,tiyatrod a,sinemada hatta ayakta bile uyuyorum...(ayrıca bu konuda herkesin beni yargılamasından da çok yoruldum ve sıkıldım.)
Alıntı
 
 
0 #90 uyumak istemiyorumsena 13-04-2014 18:49
sürekli uyku halindeyim dışarıda gezerken bilsayarda oyun oynarken kitap okurken yanı ne yaparsam uyapayın hafta sonların geç kalkıyorum en fazla 1 saat ayakta durabiliyorum sonra gidip gene yatıyorum......lütfen yardım edin uyumak istemiyorum
Alıntı
 
 
0 #91 günümü yaşayamıyorumbaşak 25-04-2014 07:22
[uyumayı okadar çok seviyorumki bıraksalar 24 saat uyuyabilirim fakat gündüz çok uyudugum zamanda pişmanlık duyuyorum çünkü hiç bir dostumla görüşemiyorum işlerimi yapamıyorum bu problem genetik midir nedir anlayamadım uykusunu almış dinç kişileri görünce çok özeniyorum aynı dertten muzdarip kişilerle dertleşmek isterim
Alıntı
 
 
-1 #92 kele gibihüseyin 29-04-2014 03:54
valla iş olmasa kele gibi yatacam.kimse beni anlamıyor.4 sene önce deliksiz 21 saat uyuduğumu hatırlıyorum.fazlası var eksiği yok.moralim bozuk olduğu zamanlarda daha çok uyuyorum..arkadaşlarıma alay konusu oluyorum ve bu benim gene moralimi bozuyor ve daha da uyumak istiyorum..aman doktor derdime bir çaree..
Alıntı
 
 
0 #93 doktora giden varmıbaşak 29-04-2014 14:06
çok fazla uyumak okuduguma göre bir hastalıkmış bu sorundan dolayı doktora giden varmı bende gitmedim uzun süre ilaç kullanmaktan korkuyorum
Alıntı
 
 
0 #94 Uyumak istemiyorum artıkMehmet 30-05-2014 11:29
Hocam merhabalar . Uyumaktan nefret etmeye başladım artık uykuya daldıktan sonra 15-18 saat uykuya dalıyorum ve ne çalar saati ne de telefonları duyuyorum önceleri annem kaldırıyordu , Şimdi işler değişti evde tek kalıyorum ve ne yaparsam yapayım kalkamıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim ne yapmam gerekiyor nasıl yol izlemem gerekiyor ? Cevabınızı bekliyorum hocam.
Alıntı
 
 
0 #95 FalanFilan 03-06-2014 09:05
arkadaşlar yorumlarınızdan kendi kanaati acizanemce anladığım çoğunuzun sorunu fizyolojik değil psikolojik (ruhsal demeyi tercih ederim). İnsandaki ruhsal sorunların temeli de inanç yoksunluğudur. İnsan yaratılışındaki ve dünya hayatındaki hikmetlerden gafil olunca (dünyevileşince ) herşeyi zahiri sebeplere bağlar ve sonuçta ruhsal bir boşluğa düşer. Bu boşluğu da eğlence, aşırı cinsel düşkünlük, beyni uyuşturan maddeler, oyunlar vs ve en yaygın olarak da beynin unutma ile uyşma yöntemi olan fazla uyuma isteği ile doldurmaya çalışır.
İnanın özünüze bir dönseniz uyku çok yemek ve boş işler size çok fena gelecek.
Alıntı
 
 
+1 #96 kansızlık olabilirEREN 17-06-2014 20:37
Demir eksikliğine bağlı kansızlık uyku ve halsizliğe yol açar. Gün içinde sürekli aşırı uyuma ve aşırı halsizlik olur, doktora görünmede fayda var.
Alıntı
 
 
-2 #97 Ben delireceğimUtanıyorum 25-06-2014 16:15
Oğlum 19 yaşında, ama uykusu beni delirtecek artık, bırakın günlerce uyur, ben artık konuşmaktan, kınamaktan, korkutmaktan bıktım ama o değişmiyor, düzelmiyor. Onun geleceğinden korkuyorum, böyle bir neslin devamından kendimi sorumlu tutup ben utanıyorum, Allah rızası için bu uykuya bir çare çözüm bulacak biri yok mudur? benim canımı alsında Allah kurtulayım yoksa kafayı yedirtecek bana bu tembel uykucu. İlaç, ameliyat, hoca her ne deva olacaksa lütfen yardımcı olun.
Alıntı
 
 
+1 #98 Aşırı UyuyorumAhmet 10-08-2014 22:25
Okul Zamanları sabah kahvaltımı yapıp okula ölü gibi giriyorum ve 1. ders kafamı koyduktan sonra öğlen arası diye arkadaşlar uyandırıyor günümün 5/3 ü uyuyarak geçiyor yaz tatilindeyiz ve gece 12 gibi uyuyorm sabah işe gidiyorm işte de her boşlukta uyuyorm sevgilim benim bu uykuculuğmdan dolayı beni terk etme noktasına kadar getirdi sabahları kalkamıyor buluşma saatinde orada olamıyorm telefon çalar saati ve normal çalar saat işe yaramıyor birisi beni hırpalamadan uyanamıyorum çözümü varmı bunun ?
Alıntı
 
 
0 #99 aşırı uykusevgi 13-08-2014 09:31
deli gibi uykum var. genellikle hafta içi 8 saatten az uyumuyorum zaten hafta sonu 12-13 saat uyuyorum ki bıraksalar akşama kadar yataktan kalkmayacağım. Lisedeyken sabahtan akşama kadar sınıfta uyur akşamda eve gelir gelmez uyurdum. şimdi çalışıyorum ne kadar uyursam uyayayım gözlerim kapanıyo uyumamak için kahve filan içsemde hiç etkilemiyor. bazen işte yarım saat uyuyorum bile. gece 2,5-4 saat aarasında uyursam o gün sabah hiç uykum olmuyor ama ertesi gün 15 saate kadar uyuyorum. uyumamanın bir çözümü var mı?
Alıntı
 
 
0 #100 çok derin uyuyorumsibel 25-09-2014 18:55
Merhaba. Ben çok derin uyuyorum. Evde adam öldüselerduymac ağım. Hırsız evle birlikte beni alsa götürse haberim olmayacam uyanana kadar. Buradakiherkes uykulu. Ama benim alarmda ilgili sorunum yok uyanıyorum. Sorunumun kaynağı ve çözümü hakkında yardımlarınız irticadır.
Alıntı
 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Sağlık - Diğer kategorisinde bulunan Hipersomnia - Aşırı Uyku Uyuma başlıklı yazı cok uyumanın nedenlerı , aşırı uyku , sürekli uyku hali , çok uyumanin sebepleri , sürekli uykum var , çok uyuma hastalığı , sürekli uyuma isteği , sürekli uyumak , çok uyumak neyin belirtisi , çok uyuyorum , fazla uyumak , aşırı uyku hali , çok uyuma isteği konuları hakkında bilgi içermektedir.