18-12-2014 11:28:41
Ana Sayfa Sağlık Genel Sağlık Üniversite hastanelerinde muayene ücreti kalkıyor

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

Üniversite hastanelerinde muayene ücreti kalkıyor

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Şubat ayından itibaren üniversite hastanelerinde özel muayene ücreti alınmayacağını söyledi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Meclis Toplantı Salonu'nda 'Van İli Sağlık Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı'na katıldı. Akdağ, Van'da yaptığı açıklamada, Şubat ayından itibaren üniversite hastanelerinde özel muayene ücreti alınmayacağını söyledi. Bakan Akdağ, "Şubat ayından itibaren artık üniversite hastanelerinde de hoca parası, döner sermaye parası gibi sıkıntılar kalmayacak. Şurda ne kaldı eli kulağında bir süre vermiştik. Şubat'ın başında başlayacağına göre bir buçuk ay bir zaman kaldı" dedi.

1,5 ay kaldı

Van'a yapılacak yatırımların, 2011 seçimlerinden sonra da hızla devam edeceğini açıklayan Sağlık Bakanı Akdağ, konuşmasına şöyle devam etti:

“Sadece bina yapmakla da olmuyor. 2002 yılından önce burada hizmet veren 80 uzman doktorun hemen hepsinin muayenehanesi vardı. Biz de hastalarımızı, ağır bir hastalığı olduğu, ameliyat icap ettiği zaman sırtımıza alıp o muayenehanelere çıkarmak zorundaydık. Bugün ise şehirde sayısı 300'leri bulmuş olan uzman hekimlerimizin muayenehaneleri yok. 300 kişi içinde bir 15 kişinin muayenehanesi kaldı. Kanunla onları da yok etmiştik. Ama Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) başvurusuyla Anayasa Mahkemesi belli maddelerini iptal etmişti. Mahkeme gerekçeli kararını açıkladı. Bu gerekçeli karar, bize tam gün yasasının bazı maddelerinde değişiklik yaparak yine vatandaşımızı koruyacak bir imkan veriyor. Bu maddeleri hazırlıyoruz. Meclisimize yakında getireceğiz. Ak Parti hükümeti olarak, hükümetin başındaki Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla biz vatandaşlarımızı, analarını, babalarını, dedelerini, ninelerini sırtlarına alıp muayenehanelere çıkarma hususunda bu zulüm anlayışından tamamen uzaklaştıracağız. Hiçbir vatandaşımız böyle bir mecburiyet hissetmeyecek. Şubat ayından itibaren de üniversite hastanelerinde 'hoca parası, döner sermaye parası, hocanın parasını buraya yatır' diye bir şey kesinlikle kalmıyor. Bir buçuk ay sonra bu ortadan kalkacak.” (Hürriyet)

 

Bu Konuya 1 Yorum Yapılmış

 
-2 #1 tahir cımen 14-02-2012 22:35
allah razı olsun bu hükümetden saglık da egıtımde ekonomıde yargıda bürokrasıde vs daha aklıma gelmiyen pekcok işlrde halkın yararına işler yaptılar
Alıntı
 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Sağlık - Genel Sağlık kategorisinde bulunan Üniversite hastanelerinde muayene ücreti kalkıyor başlıklı yazı üniversite hastanelerinde muayene ücreti , üniversite hastaneleri muayene ücretleri , üniversite hastanelerinde muayene ücretleri , üniversite hastanelerinde özel muayene ücretleri , üniversite hastanelerinde muayene ücreti ne kadar , üniversite hastanesinde muayene ücreti , üniversite hastanesi muayene ücretleri , hastane muayene ücretleri , üniversite hastaneleri muayene ücreti , üniversite muayene ücretleri , universite hastanesi muayene ucreti , üniversite hastanelerinde ücretli muayene , üniversite muayene ücreti konuları hakkında bilgi içermektedir.

 

En Son Yorumlananlar