22-12-2014 23:24:30
Ana Sayfa Sağlık Kadın Sağlığı Kardeşini hayata bağlayan iğne için hamallık yapıyor

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

Kardeşini hayata bağlayan iğne için hamallık yapıyor

Güncelleme: 16 Mayıs Çarşamba 00:04

Kardeşini hayata bağlayan iğne için hamallık yapıyor

Toptancı halinde hamallık yapan Adnan Akgül, kardeşi Yazbahar Akgül’ün’ın beynindeki tümörün tedavisi için Ankara Dr. Sami Ulus Çocuk Hastanesi’nde tedavi olduğunu, doktorların 22 aylık bir tedavi önerdiğini, 11 ay önce başlayan tedavi için kardeşine her ay 650 Euro’luk bir iğne yapıldığını söyledi. Devletin yurt dışından getirilen iğne bedelinin yüzde 80’ini ödediğini ancak kalan yüzde 20’sini bulmakta zorlandıklarını anlatan Akgül, babası  40 yaşındaki Yılmaz Akgül’ün de kronik akciğer hastalığına yakalanması üzerine çalışamadığını belirtti. Kardeşinin rahatsızlığı için sık sık iş yerinden izin almak zorunda kaldığını, bu yüzden günde ancak 25 TL kazanabildiğini anlatan Akgül, kardeşinin 11 ay sürecek tedavisi için devletin ödediğinin dışında her ay 380 TL bulmak zorunda kaldığını anlattı.

“Kaybetmek istemiyorum”

Ailesini hastalıklar yüzünden kaybetmek istemeyen Akgül çaresizlik içerisinde babası ve kız kardeşinin sağlık raporlarıyla kapı kapı dolaşıyor. Akgül, ayda bir kez Yazbahar’ı Ankara Dr. Sami Ulus Hastanesi’ne götürerek iğnelerini yaptırıyor. Kardeşinin bu ay yapılması gereken iğnesinin zamanının geçtiğine işaret eden Akgül, tedavisinin aksamaması için iğnelerin zamanında yapılmasının önemine değindi. Akgül “Ben maddi yardım  istemiyorum. Sadece kardeşimin  iğnelerinin bedelini karşılasınlar  yeter. Kardeşimi çok seviyorum ve onu kaybetmek istemiyorum” dedi. AHMET FATİH ERTURAN ANKARA

 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Sağlık - Kadın Sağlığı kategorisinde bulunan Kardeşini hayata bağlayan iğne için hamallık yapıyor başlıklı yazı kardeşi anlatan yazılar , kardeşine yazı , kardeşi anlatan yazı , kardeşini anlatan yazı , kardeşine yazı yaz , bir kenan dı beni hayatabağlayan , kardeşi kanser hastası adnan akgül , kadına igne yapıyor , kardeşi anlatan şiir , kadın iğne yapıyo , kardeşi anlatan şiiir , kardeşimizi anlatan şiir , kardeşimizi anlatan şiirler konuları hakkında bilgi içermektedir.

 

En Son Yorumlananlar