20-12-2014 09:37:51
Ana Sayfa Sağlık Kanser Löseminin belirtileri nelerdir?

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

Löseminin belirtileri nelerdir?
Löseminin klinik belirtileri birçok hastalık ile karışır. Halsizlik, iştahsızlık, solukluk, düşmeyen ateş, deride morluklar veya küçük kırmızı kanama odakları, burun ve diş etlerinden kanama, karında şişlik, lenf bezlerinde büyüme, kol ve bacak ağrıları bunlar arasında sayılabilir. Bunlardan birinin veya birkaçının olması durumunda bir çocuk kan ve kanser hastalıkları uzmanına başvurulmalıdır.

Lösemi ölümcül bir hastalık mıdır? Sağ kalma oranı nedir?
Lösemi çocukluk çağında görülen kanserler arasında tedavi şansı en yüksek olanlardan biridir. Günümüzün modern tedavi protokolleri ile akut Löseminin genel anlamda tedavi şansı %70 – 75 dir. Bazı Lösemi tiplerinde bu oran %90 ın üzerine çıkmaktadır.

Lösemi tedavisi her hastanede yapılabilir mi?
Lösemi tam donanımlı ve Çocuk Kan ve Kanser Hastalıkları bölümü bulunan bir hastanede tedavi edilmelidir. Bu hastalığın tedavisi ancak bu konudaki uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.
 

Bu Konuya 5 Yorum Yapılmış

 
+4 #1 lösemi belirtisiŞenay 28-04-2012 22:20
yegenımın kulak arkasında cıkan şişlikten sonra doktor lösemi belirtisi olabılecegını soyledı bu durum hakkında bılgı alabılır mıyım?
Alıntı
 
 
+1 #2 bghhhhhhhhjkjtgfg 18-06-2012 10:39
saçım dökülüyor lösemimiyim
Alıntı
 
 
+4 #3 kardeşimde lösemi belirtisi varabla 16-03-2013 21:59
kardeşim iştahsız kol ve bacakları ağrıyor ayrıca ateşi hiç düşmüyor lösev belirtisi var
Alıntı
 
 
0 #4 uyıouy7olı7ol6u klıloıyı 26-05-2013 18:10
halsizlik,iştah sızlık ,saç dökülmesi,ve bacak ağrısı var losemimiyim ? :(
Alıntı
 
 
+1 #5 asdfghyujıkopyeLiz arıkan 12-07-2013 07:26
halsiziim, çabuk yoruluyorum , ataşim var , başım dönüyor , kusma kilo kaybımda var , eklem ağrısıı ben lösemiyiim sizce
Alıntı
 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Sağlık - Kanser kategorisinde bulunan Löseminin belirtileri nelerdir? başlıklı yazı loseminin belirtileri , losemi belirtileri , lösemi hastalığının belirtileri nelerdir , lösemi hastalığının belirtileri , lösemi belirtisi , lösemi hastalığı belirtileri , lösemi hastalığı belirtileri nelerdir , lösemi belirtileri nelerdir , löseminin belirtileri nelerdir , lösemi nin belirtileri , löseminin belirtileri nedir , löseminin belirtisi , lösemi nin belirtileri nelerdir konuları hakkında bilgi içermektedir.