21-12-2014 10:40:33
Ana Sayfa Sağlık Stres ve Ruh Sağlığı Stresten Kurtulmanın 8 Yolu

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

Stresten Kurtulmanın 8 Yolu
Aşağıda hayatınızdaki stresi yönetmek için 8 yol bulacaksınız.

· Rahatlamayı Öğrenin: Bu inanılamayacak kadar basit görünse de devam edin ve bunu dikkatle deneyin. Rahatlama sadece fiziksel kondisyonunuza değil akli ve duygusal süreçlerinize de faydalı olacaktır. Sizin için en etkili olan rahatlama yöntemlerini bulmayı deneyin.

· Derin ve Ritmik Nefes Alın: Nefes almak.. Ne kadar önemli olabilir ki? İnsanların bir çoğunun rahatlatan ve stres azaltan bir yolla nefes almadığını duyunca şaşırabilirsiniz. Stres önleyici soluma derin ve düzenlidir, nefesin alınışı ve verilişi aşağı yukarı aynı uzunluktadır. Çoğunlukla insanlar düzensiz, hafif nefes alır yada nefeslerini tutarlar. Eğer diğerlerinin soluma yöntemlerine dikkat ederseniz bunu kolayca görebilirsiniz. Soluma her hücrenin güçlü ve sağlıklı kalması için gerekli oksijeni almamızı sağlar. Fiziksel, zihinsel ve duygusal enerjimizi arttırır. Bizi gerilim ve baskıdan uzaklaştırır. Solumamız her an bizimle olan bir işlevimizdir; derin nefes almak rahatlatıcı bir tekniktir ve bedavadır.

· Olumluya Odaklanın: Bir sorun anında bu durumdan çıkartabileceğiniz olumlu yorumlara odaklanın. Olası tüm olumlu sonuçları göz önünde bulundurun. Hayal gücünüzü serbest bırakın. Herhangi bir durum için düşünebileceğiniz milyonlarca sebep var. İsteyerek olumlu bir yol seçtiğinizde otomatik olarak rahatlar ve içinizde kendinizi daha iyimser hissedersiniz.

· Çok Fazla Tepki Vermemeye Özen Gösterin: Sürekli bir tepkisellik hali sadece hayati durumlarda değil günlük yaşamda da fizyolojik sisteminiz üzerinde bir tehdit oluşturur: kalbiniz, damarlarınız ve tüm vücudunuzda. Aşırı tepkisellik, başka yollar için kullanabileceğiniz kaynakları kullanır. Hayattaki durumları doğru bir şekilde algılamanızın bir yolu kendinize “Bunu bir yıl sonra ne kadar önemsiyor olacağım?” diye sormak olabilir. Hatta bazı durumlarda bu soru “Bir hafta sonra bu durum ne kadar önemli olacak?” diye bile sorulabilir. Çok öfkelendirici görünen birçok şey çoğunlukla kısa sürede unutulur ve yerini kısa bir sürede unutulacak başka bir şey alır ve bu böyle gider.

· “Hayır” Demeyi Öğrenin; Bu “gerçekçi” –ve sağlıklı- imkanların dışındaki şeyleri yapmaya çalışmamak için bir önlemdir. Aynı zamanda da birileri bunu sizden istedi diye gerçekçi olanın dışındakileri yapmaya çalışmamak için de bir önlem yerine geçer. Kendi sağlıklı varlığınızın yönetiminde siz varsınız. Siz kendinize dikkat etmezseniz kimse etmez –ve sadece siz- kendi kendinizi koruyabilirsiniz.

· “Hayır” Deyin ve Bu Tercihle İlgili Kendinizi İyi Hissedin: Bazı insanlar kendilerini düşünmenin bencilce olduğuna inanırlar. Onlara çocukken fedakar ve özverili olmaları öğretilmiştir. Bunlar bu dünyanın daha da fazlasına ihtiyaç duyduğu takdir edilesi nitelikler. Fakat diğerlerinin isteklerini, kendi sağlığınızı, fiziksel ve psikolojik tehlikeye atacak kadar çok yerine getirmek dünyayı daha iyi bir yer yapmaz. Bir şeyleri diğerleri size baskı uyguladığı için yapmak hınç oluşumuna yol açar. Hınç ilişkileri her şeyden daha çabuk yok eder. Diğerlerine sadece bunu yapacak enerji ve birikiminiz olduğu zaman yardım etmek hem onlarla ilişkinizi korur hem de sizin hayatınızı kurtarır.

· Gerçekçi Beklentiler Oluşturun: Mükemmeliyetçilikten ve suçluluk duygularından kaynaklan stresler, bizim yarattığımız streslerdir. Bunlar, gerçekçi olmayan beklentiler sonucu oluşurlar. Kendinize sorabileceğiniz önemli bir soru: “Kaldırabileceğimden daha fazla mı yük üstleniyorum?” Eğer cevabınız evet ise, bunu neden yaptığınızı sorgulayın. Mükemmele ulaşmaya çalışmak yerine iyi bir iş çıkarmayı kendinize hedef olarak belirleyebilirsiniz.


· İyi Arkadaşlıklar Kurun: Güvenebileceğiniz insanlarla yakın ilişkiler kurmak stresi azaltır ve duygusal tatmini yükseltir. Belirsizlik durumlarında güvenebileceğiniz insanlardan alacağınız sosyal destek size daha rahat ve güvenli bir yaşam sunacak.

Ve stresle başa çıkma yeteneğinizi geliştirmeniz için son bir söz; Deneyin. Diğer herhangi bir beceriyle de olduğu gibi stres yönetme becerisi de tekrarlamayla kolaylaşır ve verimliliği artar. Bu ilkeyi kullanarak denemenin, denemenin ve bir daha denemenin ne kadar gerekli olduğunu anlayabilirsiniz.
 

Bu Konuya 154 Yorum Yapılmış

 
+10 #1 Stresly 11-10-2011 23:17
Bu konuyu açan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.Gerçekten hayatımda, son satırı okuduktan sonra bile değişim oldu diyebilirim :)Modernleşmeni n ve 2011'in getirdiği sosyal hayatın olumsuz etkilerinden kurtulabilmek,k urtulduğunu hissetmek bile güzel..Huzur;Gerçekten değişilemeyecek bir servet, bende değişim oluşturdunuz diyebilirim teşekkürler...
Alıntı
 
 
+9 #2 yağmurr 05-12-2011 21:01
bendeeeeeeeeee stresten kurtulmak istiyorummmmmmm
Alıntı
 
 
+22 #3 cyln 23-01-2012 23:02
ister istemezde olsa hayatta bazı şeyler bizim kontrolümüz altında olamayabiliyor veya bir olay bizim beklentilerimiz in tersine dönebiliyor.hayatta hep hayal kırıklığı yaşamaktan usandım ama isyan etmiyorum bunda da vardır bi hayır demektn baskada elimden bişey gelmiyor..stres gerçekten insanı olumsuz etkiliyor..özellkle sınav stresi..Rabbim yardımcımız olsun her konuda..// ve bu içimdeki sızı diner inş..
Alıntı
 
 
+5 #4 ayşegül 31-01-2012 19:06
ya bende gerçekten stres var yada ben ewt bende stres var diye inanmışım bilmiyorum ama bunu yenmek için uğraşacağım burada cyln arkadaşımızın yorumunu çok beğendim inş duası kabul olur
Alıntı
 
 
-2 #5 tuba 07-02-2012 14:34
migreni stresten mi ortaya çıkar?
Alıntı
 
 
+8 #6 pınar 08-02-2012 15:09
başta mutsuzluk elime geceni fırlatmak kırmak istiyorum benimle konuşmak isdeyen herkesi krıyorum yalnızım mutsuzum kafayı yemek üzereyim ölücem yoksa....
Alıntı
 
 
+5 #7 deniz 08-03-2012 18:11
bende herkesı terslıyorumm ıstemeden kırıyorumm ıshayatım normal hayatım hep stresten ıbaret.(napmalıyımm sevdıklerımı kırıyorumm sonraa cok uzuluyorumm.ıcım daralıyorrr hıc bısı benı mutu etmıyorr.
Alıntı
 
 
+17 #8 Hatice 17-03-2012 06:09
hayattan ögrenebildigim bir şey varsa o da insanlara asla gereginden fazla önem vermemelisin ve hayatta asla hiçbir şey için veya hiç kimse için aglamamalı ve üzülmemelisin.Çünkü hayat onlar için(sizi üzenler )üzülmeye degmez .Bırakın onlar üzülsün.
Alıntı
 
 
+4 #9 #9Tulin 04-04-2012 09:48
Bende suan cok stresliyim cok zor yasadinigi hissetmiyorsun bu onerileri deniyecem umarim ise yarar
Alıntı
 
 
+21 #10 mutszelif 05-04-2012 08:39
aynen nekadar mutsuz olsamda rabbım bi kapı açar üzülmeyn arkadaslar...
Alıntı
 
 
+3 #11 MUTSUZLUKÖLÜMSÜZLER 05-04-2012 12:32
İSTER İİSTEMEZ HAYATIMIZDA BAZI OLUMSUZLUKLAR OLACAKTIR ELBETTE TABİ BUNLARDAN NASIL KURTULURUM KENDİ KENDİME SORARKEN ANLADIMKİ GÜLMEK VARKEN AGLAMAK YAKIŞIRMI BİZLERE ATALARIMIZ NE SİTRESLERİN ÜZERİNDEN GELDİ EMİN OLALIMKİ BİZDE ONLARIN TORUNLARIYIZ ALLAH BİR KAPI ACTIRIR BİR TARAFTANDA KAPATIR BUNU ANLADINKİ DÜNYA MALI İÇİN ÜZÜLMEYE HİÇ BİR ŞEY DEYMİYORMUŞ ARKADAŞLAR
Alıntı
 
 
+16 #12 MÜCADELECİSERAP 05-04-2012 17:11
BİR SORUN BİTER DİĞERİ BAŞLAR Bİ SÜRE SONRA... ÖNEMLİ OLAN BU SORUNLARLA YÜZLEŞİP SAVAŞABİLMEKTİR ! İNSANIN İÇİNDE O KADAR BÜYÜK BİR GÜÇ VARDIR Kİ BUNU DIŞARI ÇIKARTABİLİP KULLANABİLENLER GERÇEKTEN GÜÇLÜ İNSANLARDIR.
Alıntı
 
 
-15 #13 kıymetaynur 07-04-2012 20:02
arkadaşlar hayatımızda stres olmazsa biz rahatlığın kıymetini nasıl bileceğiz.bence iyiki stres var çünkü bence stres konuyu daha detaylı düşünmemizi sağlıyor.seni seviyorum stres hedefim de hep seni yenmek.yaşasın.....
Alıntı
 
 
-2 #14 sıkıntı stresyusuf 18-05-2012 22:40
Selam Aleyküm Arkadaşlar Ben 17 Yaşındayım.İzmirde Oturuyorum.Lise 1'den terk.Açık Öğretim Lisesinden Devam Ediyorum.Amcamların Yanında Çaşışıyorum.Kömür-odun-tüp-su işleri yapıyoruz.Hayatımdan Çok Sıkılıyorum hiç tat almıyorum.Vücudumun Heryerinde elektriklenme oluyo ara sıra kızarıyo.Benim Ne Yapmam Gerek.Sizden Olumlu Cewaplar Bekliyorum.Saygılar.
Alıntı
 
 
+34 #15 SABIRFATİH 14-06-2012 13:02
SABIRLA VE NAMAZLA ALLAH TAN YARDIM DİLEYİN
Alıntı
 
 
-1 #16 ek olarakseyyah 29-06-2012 07:31
yazılanları okudum çok yararlı ve değerli bilgiler.bende alanımda uzman olduğum için ek olarak bir şeyi paylaşmak istiyorum.klasik müzik dinlemek stresle mücadelede çok etkin rol oynuyor.fanatik bi klasik müzik dinleyicisi olmanız gerekmiyor.günde bir defa bile işe yarıyor.
Alıntı
 
 
-7 #17 nefes almayınyorgun kız 30-07-2012 15:37
fazla nefes almayın başınız dönebiliyor .denedim tastikledim onayladım...
Alıntı
 
 
+3 #18 gamsız olmalımelek 13-08-2012 01:41
ben sitresimi ne yapsam atamıyorum hep karşımdaki insanı kardeşimi annemi babamı akrabalarımı nasıl memnun etsem diye çabalıyorum. ama hep hayal kırıklığına uğruyorum kimse bana benim onnara verdiim deyeri vermiyor. artık daha mesafeli olcam diyorum ama başaramıyorum. çok yıprandım yukarda yazılan tavsiyeleri uyguluyamıyorum .
Alıntı
 
 
-2 #19 dayanmak zorsalim 18-08-2012 00:38
acayip kötü durumdayım çıldırmak istiyorum ama onu bile beceremiorum
Alıntı
 
 
+6 #20 WHATWhat 02-09-2012 09:58
Stresten Bu Erken Yaşta Saçlarıma Aklar Düştü :( Yardım Edin..
Alıntı
 
 
0 #21 hayat zorne yazsamki 02-09-2012 22:32
bende Cok stresliyim bu aralar galiba insan biras hayatı umursamiycakki strese yakanlanmasin çok önem verdikmi bişeylere daha çok stres yapıyor onunla birlikte yıpranıyoruz
Alıntı
 
 
+1 #22 gamsız olmalımlek 04-09-2012 13:50
yusufcum sn rgenlik dönemini atlatınca bu sıkıntıların hpsi gecick takma kafana.
Alıntı
 
 
+24 #23 YANLIZSAYLİ 04-09-2012 13:52
UNUTMAYIN ARKADAŞLAR YANLIZ DOĞDUK YANLIZ ÖLECEĞİZ KİMSEYE BEL BAĞLAMAYIN MUTLU OLMAK İÇİN

SADECE YÜCE ALLAH TAN BAŞKA KİMSEYE BEL BAĞLAMAYIN.

DUA NAMAZ VE İBADET EDELİM NASIL SİTRESTEN
UZAKLAŞILIRMIŞ GÖRELİM.
Alıntı
 
 
-5 #24 yardım edin arkadaşlarEray Çetin 22-09-2012 10:03
ben lise 2de okuyorum ama okula gttiğimde çok bunalıyorum kendim camdan aşağı atmak isiitoyrum ve bir ilaç alıp ölmek isitiyorum ama ailemi geride bırakmak istemiyorum yaşşadğım olumsuzlklara bir çare bulmak isitoyrum ve buluyorum ama yine hemen sonra yine aklıma geliyor ailemi üzmek istemiyorum ne yapmma gerekiyor lütfen yardım edin rabbim bizee yardım etsin çok şükür yarabbi
Alıntı
 
 
+3 #25 stresten kurtulmanın yolumusa 27-09-2012 11:13
rabbim bize kaldıramayacağı mız yük vermesin stresten kurtulmak için Allaha bol dua ve tevekkül temeliyiz
Alıntı
 
 
+1 #26 huzurgül 27-09-2012 19:10
Arkadaşlar sitresle yasamak gercekten zor surekli bir miğde ağrisi ve uykusuzluk olumsuz dusunceler bunun gibi bir cok sey.uzmanlardan çözum onerileri bekliyorz ozellikle olumsuz dusuncelerden kaynaklanan miğdede ağri iş performansımı etkiliyor buna bi cevabi ve cozumu olan varsa dinlerm..destek lütfen..
Alıntı
 
 
-2 #27 stresahmet 13-10-2012 11:35
stresten kurtulmanın yolu
Alıntı
 
 
-2 #28 Yoruldum benKanatsız melek 14-10-2012 21:26
Benim sıtres nöbet şeklinde oluyor bazen iyiyim bazende berbat sabah söylediklerim akşam tutmuyor
Alıntı
 
 
+1 #29 olumsuzlukmarlyn 14-11-2012 20:34
insan olumsuz düşündüğünde olumsuzluklarda n kurtulamıyor ,olumsuzluklar mı stresi getirir ,sters mi olumsuzlukları getirir buda tartışmaya açık bir konu.bence olumsuzluklar strese neden olur.çokta derine inersen eğer ruhsal bozuklukta aslında strese eşit.buna göre var bende bir delilik :)
Alıntı
 
 
-1 #30 sedaseda 22-11-2012 13:44
offf çok stres yapıyorum sınavlarda
Alıntı
 
 
+1 #31 StresEbru 28-11-2012 20:39
Merhaba arkadaslar, iki cesit stres oldugunu söylemek isterim, birisi iyi stres yani bizi olumsuz etkilemiyor, ikinciside kötu stres yani vucudumuzu fiziksel ve ruhsal olarak etkileyen stres. Bu olumsuz etkileyen stres uzun sureli olursa cok kötu, ozaman yardim almamiz gerekiyor.
Alıntı
 
 
-5 #32 Yardim edinnnnSevgi 14-12-2012 03:26
Bende bir cogu gibi stresle yatip stresle kaldiyorum.cocuklarima ve evime yetemiyorum.canim hic bir sey istemiyor ha bire uyuyorum.bu yuzden islerim hep kaliyor.kimse beni anlamiyor
Alıntı
 
 
0 #33 zor zaman geçiriyomSEVGİ 20-12-2012 14:54
arkadaşlar ben sevgi son 1 haftadır çok düşünce yapıyom çok stresliyim ne yapmam lazım
Alıntı
 
 
+1 #34 stres aşkderyaaaaaaa 20-12-2012 14:56
slm arkadaşlar ya ben sevgilimden ayrıldı ve çok stres yapıyom boğuluyum lütfen yardımcı yorumlara ihtiyacım var yardım edin arkadaşlar
Alıntı
 
 
0 #35 adsadfne 24-12-2012 16:17
kimse arkanızddan kötü bir şey konuşdumu ne yaparsınız
Alıntı
 
 
+5 #36 dünyalıkişlerayşen 24-12-2012 22:02
dünyanın derdine bu kadar stres olmayalıM arkadaşlar sıkıntılı zamanda hemen abdest alın salavat getirin....ya ALLAH...DEYİN...HASBİYALLAHÜ...DEYİN..
Alıntı
 
 
+1 #37 stresali 18-01-2013 21:01
başim çok agırdıgızaman bide halsizleşiyorum kimseyi görmek istemiyorum oan nasıl kurtarırım bu illetten bilmiyorum
Alıntı
 
 
0 #38 bizde olmayanhalil 19-01-2013 23:01
stres dediğimiz şey aslında bizde olmayan bizim getirdiğimz bir şey.stresten kurtulmak için öncelikle sorumluluklarım ızı yerine getirmeli ve bundan dolayı mutlu olmaya çalismak lazım ve bu durum yok gibi davranıp hayatımıza devam etmemiz lazım . bu şekilde yapılırsa zaten bir süre sonra unutulup gider stres dediğimiz şey;)
Alıntı
 
 
-2 #39 stresilknur 21-01-2013 23:25
çokk stresliyim stresten kiloda almıyorum ne olursunuz yardımcı olun
Alıntı
 
 
+3 #40 ruhun baskaldirmasi "stres"Asilkan 03-02-2013 23:50
Insanoglu eskiden bir tam omrunu 8 seyle mesgul olarak gecirirken, yapilan arastirmalar gosteriyor ki, ayni insan cagimizda sehirde yasiyor ve kariyer cilginliginin tutsagi olmussa bu tam omrune,tam 18 bin (evet yanlis okumadiniz tam 18 bin) mesguliyet sokuyor. Ruh, aynen fay hatlari gibi, cok yuksek oranda enerjiyi depolama yetisine sahip. Lakin aynen fay hatlarinda oldugu gibi, bu enerji birgun cok siddetli sekilde disa vuruyor. Ve sonuclarini sizinde tahmin edebileceginiz gibi, insani hem ruhsal hemde fiziksel olarak sarsiyor. O yuzden, hayata pozitif bakmayi ve insanlari sevmeyi ogrenmek aslinda biraz isimizi kolaylastirir diye dusunuyorum. Ben deniyorum ve hayatimda bircok sey degismeye basladi.. Darisi sizin basiniza.
Alıntı
 
 
-4 #41 Sonu Gelmeyen StresMert 08-02-2013 20:56
Hayatımdaki stres ne yaparsam yapayım bitmiyor. Hiç bir şey istediğim gibi değil. Tanrı benim için pek insaflı değil ne yazık ki. İntihardan başka bir çözüm göremiyorum ne yazık ki.
Alıntı
 
 
+3 #42 Stres :(Sinem 08-02-2013 22:55
Merhaba arkadaşlar..Stres hayatımı mahvediyor..Lise 1 e gidiyorum ergenlikte belki normal bu kadar stres hele benim için..Çünkü tembellik yapmayı seviyorum.Yani bir yerden bir yere gitmek istemiyorum..Ama artık hayatın tadı tuzu kalmadı..Örneğin en basitinden okula gitmek..Onu yapmak bile istemiyorum çok stres oluyorum özellikle pazarları uyku tutmadığı bile oluyor..Nedenini tahmin edersiniz dersler sınavlar..Belki normal şuan için stres ama çekilmez hale geldi.Bunun dışında dans kursuna gidiyorum ama o konuda da stres oluyorum gitmek istemiyorum.Belki yapamadığımdan belki çevremdeki kişilerden..Ya da ben bütün olumsuzlukları üstüme çekiyorum..Dediğiniz gibi pozitif düşünmek ve insanları sevmek..Hep duyduğum ama hiç başaramadığım bir şey..
Alıntı
 
 
0 #43 stressmurat 12-02-2013 20:25
yoğun stres altındayım mutsuzum hayat üzerime geliyor ama kaçmak mecburiyetindey im etrafımda beni anlamayan kişilerin bulunması stresimi ve mutsuzlğumu ikiye katlıyor ailem belirli sebeplerden ötürü üzerime geliyor bazen haykırmak istiyorum ben buyum yapabieceğim bişe yok diye ama sonra hemen Rabbime sığınıyorum ona şükrediyorum hayatımı sevmeye çalışıyorum evet fazla yalnızım fazla mutsuzum diyorum ama hemen kendime geliyorum çünkü Rabbimin ve evrenın bana göstereceği güzel günler olduğunu biliyorum
Alıntı
 
 
0 #44 beebektuba 15-02-2013 21:03
bende sıtrelıyım ama asmaya calısıyorum bebek tedavısı goruyom sıtresten sonuc alamıyorum sebebsıs kısırlk basramıyorum onceden yasdıgım olayları unutamıyorum kenım ıcın yasmak ıtıyorum baskalarındn bıktım bebek ıstıyorum ben
Alıntı
 
 
+1 #45 beebektuba 15-02-2013 21:14
bırz rahatladım sankı paylasmak guzel bırseymıs aslında dusunuyorum bu gunu bır daha yasamıycam takma kafana allahın dedıyı olur herseyde bır hıkmet vardır ama olmuyor dengesızın bırı cıkıyo bebek nezeman yapıcan dıyo sankı elımde olan bır seymıs gıbı ınsanın herseye ıhtıyscı var paylasmaya bıe
Alıntı
 
 
+1 #46 stressyıldız 23-02-2013 12:07
bence benim gibi hiçbirşeye stress yapmayın sorum çözülür
Alıntı
 
 
0 #47 stresshacer 23-02-2013 12:09
ooooooooooohhhh hhhhhhh be beni stresten kurtardınız.
Alıntı
 
 
+1 #48 yardımstress her yerde :/ 24-02-2013 21:28
arkadaşlar ben ders streslerine giriyorum çalışıyom ama stresten hiç bişey anlamıyom çözüm sölermisiniz lütfen :(( gerçekten çok mutsuzum bunları yazarken bile ağladım stres hep stres
Alıntı
 
 
+2 #49 streslaz kizi 27-02-2013 11:31
merhaba bu hayata sen sagliklimisin kardesim bos ver kimse icin uzulup aglama cunku allahin emaneti bu can bizde her zaman gulmeyi dene gor bak iyi olacak her hey
Alıntı
 
 
-1 #50 fedakarlık yapmaktan bıktımayşe gül 14-03-2013 15:40
ben kendimi hep eşime evime adadım sırf onlar mutlu olsunlardiye ama ben ondan görmedim ve bu benım canımı çok azıtıyor çok mutsuzum ne yapmalıyım arkadaşlar bir yol gösterın ne olur
Alıntı
 
 
0 #51 çok üzgünümhavva 14-03-2013 23:56
ben hiç iyi deilim...
Alıntı
 
 
+1 #52 kalp çarpıntısıkamelya 26-03-2013 05:33
stres bende kalp çarpıntısına neden oluyor. uykum gelse bile sabah saatin 6:00larına kadar uyumaya direniyorum sebepsizce. daha da kötüleşiyor sonra durum. 25 yasında olup kpss gibi bir belayla eldeki koca sıfırla başa çıkmaya çalışmak ve hala ümitli olmaya çalışmak neredeyse imkansız. atanamayan güvercin.
Alıntı
 
 
0 #53 yardım edinmeryem 06-04-2013 20:44
benim yarın kur an mealinden bir sbs sınavım var ve kaydolduğumu yeni öğreniyorum 40 sayfa meal ezberliyeceğim. hem de 1 günde. çok stresliyim. :(:(:(:(:(:(
Alıntı
 
 
+2 #54 dıdı.dırogvaersan.dırogva 23-04-2013 20:40
sitres.zor.kurtulalım.sakinlikle
Alıntı
 
 
+1 #55 sınayderersan.dırogva 23-04-2013 20:45
sitresten.uzak.olun.yanarsınız
Alıntı
 
 
+3 #56 HER ŞEYİN BAŞI SAĞLIKAYŞEGÜL 23-04-2013 20:50
SAĞLIĞINIZA DİKKAT EDİN
Alıntı
 
 
+1 #57 Allah yardımcımız olsunilknur 24-04-2013 15:59
bi insan boşuna stres yapmaz .illaki canını yakan canını sıkan bişeyler vardır.ama önemli olan Allaha sarılmaktır.Allah kimseye taşıyamayacağı yük vermezmiş.Onun yolundan ayrılmayalım yeterki stres de olmayız
Alıntı
 
 
0 #58 tecrübenin stresiAhmettt 09-05-2013 21:14
hayata durmadan pozitif bakmayı unutmayalım gün gelirki o anlık stressler yok olup gitmiştir yaşamaya değer hedefinizi kendiniz yaratınnn stress yokk
Alıntı
 
 
0 #59 -canım çok yanıyo-Cennet Eroğlu 15-05-2013 07:53
hayatta hrkez cok mutlu olmak ister ama bu her zaman mümkün değildir sevdiğimiz insanları kaybettiğimiz de, bir seyler yolunda gitmediğinde, umduğumuzu bulamadığımızda canımız çok yanar ve inanılmaz bir acıyla dolar içimiz...bu beni sitrese sokuyo kurtulamıyorumm hersey boğazıma düğümleniyo sanki nefes alamıyorumm... olumlu düşünmek beni tatmin etmiyo..duygularımı cok yoğun yaşıyorum çok duygusalımm dışıma yansıtıyorum..perişan oluyorum bana yardım edin..üzülsem bile bu kadar strese girmek istemiyorum bu bana cok zarar veriyo ;(
Alıntı
 
 
+2 #60 yappmayın şunu beeronahi 29-05-2013 20:49
yaa abi billiyonuzmu hayatta hiç bişey üzülmeye canını sıkmaya değimiyo bence akışına bırakın
Alıntı
 
 
0 #61 uykusuzpof 11-06-2013 01:22
suan mide agrisindan kivraniyorum. ustelik canimi sikanlar bni umursamiyor en sevdigimde bni boyle birakip uyuyabiliyor. suan nefes alamiyorum kalbim yerinden cikacak gibi atiyor ne yapacagimi bilmiyorum. dua edip rahatlamaya calisiyorum. stres senden nefret ediyorum!
Alıntı
 
 
0 #62 streshalil 11-06-2013 23:24
Strese neden olan konulardan biride takıntı dır arkadaşlar stresten kurtulmak icin beeynıbniz fazla yormayın ve hayatı akışına bırakın
Alıntı
 
 
-2 #63 ÇİLEBABÇ 19-06-2013 17:44
ELİME GECEN ÖNÜMDE DURAN HER ŞEYİ KIRIP YIKMAK PARÇALAMAK BENİ RAHATLATIYOR. AMA BU ÖFKELİ ANIMDA Bİ CANLIYA ZARAR VERMİYORUM BU DURUM BENİM PİŞMANLIK DUYGUSU YAŞAMAMA NEDEN OLURMU SİZCE?
Alıntı
 
 
0 #64 ÇİLEBABÇ 19-06-2013 17:49
TAKINTILARI UNUTMAK MÜMKÜN OLMUYOR İLLAKİ Bİ SÜRE SONRA KARŞINA ÇIKIYOR O AN NE YAPACAGIMA O ANKİ STRESİMLE KARAR VERİYORUM NEFRET ÖFKE KİN DOLUYOR İÇİM BU PARANOYAKLIK BELİRTİSİ OLA BİLİRMİ ? BİLGİSİ OLAN(VEYA HANİ FİKRİ OLAN,BENZER DURUMU YASAYAN)
YAZSIN LÜTFEN?
Alıntı
 
 
-1 #65 ÇİLEBABÇ 19-06-2013 17:53
KURTULAMIYORUM KAFAMDA HEMEN İLLA Bİ SINIFLANDIRMA YAPILIYOR İYİ VEYA KÖTÜ STATÜYE ALINIYO STATÜSÜNE GÖRE DAVRANIŞ BİÇİMİ ŞEKİLLENDİRİLİY OR BUNLARI BENMİ YAPIYORUM DİYORUM...
Alıntı
 
 
-1 #66 cok stresli bırıymnezeat 14-07-2013 15:58
ben kendı kafama herseyı takyorum.bu sene sınavı kazanamadm.kendı ayaklarmn uzerine duramadgm ıcın kendmı aıleme yuk olarak hıssedyrm.bunun gıbı cogu dusunceden kurtulmak ıcın ne yapabılırım bılmyrm.ama bıldgm tek sey varboyle herseyı takmaya devam edersem kendı kendımı bıtırecegım.
Alıntı
 
 
+1 #67 Hayatımı maf etti bu illetMavi göz 16-07-2013 17:19
Ben çok stresli biriyim herşeyi çok kafama takıyorum birini çok sevdim en zor zamanlarımda beni yalnız bıraktı bende onu terk ettim tam hayatım yoluna girdi derken yine karşıma çıktı tüm düzenim alt üst oldu ama kararımı verdim acı yok stres yok hayatı akışına bıraktım herşey yoluna girecek ve ben çok mutlu olacağım
Alıntı
 
 
+1 #68 imdattercih 25-07-2013 16:06
ben bu sene sınavdan orta derece puan aldım ve hemşirelige gitmedim (gerekçe daha ii sini yapa bilirim di ama işler öyle olmadı daha üstünden çok geçmedi beni bi telaş sardı ya yapamaz sam ya olmaz sa ben dış hekimliği istiyorum ve ailem bunun için beni yatılı dersaneye gönderecek ben de olur ya yapamaz sam ailemin hayalleride parasida boşa gidecek geçmişteki hatalarım aklıma geldikçe kafayı yiyorum içim daralıyor o koskoca bedenime küçücük kalbim sığmıyor bağırmak istiyorum avazım çıktığı kadar ağlıyorum düşünmeye cegin diyorum ama olmuyor abi gelecekte kazanacağım parayı aileme olan borcumu gerçekten dis hekimi olmayı isteyip istemediğimi olupta işsiz kalırsam mı bile düşünüyorm :( bana yardım edermişinız en azından ah fikir verir misiniz
Alıntı
 
 
-1 #69 stresTUBA KİRAZ 30-07-2013 15:36
ben de çok stresliyim aslında stres yapacağım bir şey yok ama hayatıma girmiş bir kere
Alıntı
 
 
-2 #70 Ofrecep 03-08-2013 06:48
Of ulaann offf
Alıntı
 
 
0 #71 saylirecep 03-08-2013 06:53
Bizim yaptığımız ibadet ibadet değil o zaman ibadetle nasıl oluyormuş stresi yenmek
Alıntı
 
 
+1 #72 stresyeliz 04-08-2013 20:54
stresten kilo alamıyorum 18 yaşındayım 40 ki
loyum.stres yapmayayım diyorum ama olmuyor tek başıma ...böyle gidersem zaten allah sonumu hayır etsin.ben kendimi zaten biliyorum.kendime yok yerden stres yaratıyorum.bu sorunu kendi başıma üstesinden gelecegim inşallah hayatta o kadar ümitsiz degilim.stres bizi yenmesin biz stresi yenelim.
Alıntı
 
 
+1 #73 sonucta basarmakipek 19-08-2013 21:45
eger cok zorsa yasadıkların ınankı unutulmaz ama kolaysa her turlu ısteyerek yapılır belıkı bu da ıstıyerek ypılır dersınız ama konuda annen varsa onu cok sevıyosan karsında cakal bır baba varsa dırnclı olmaya calısın ve basarınn........
Alıntı
 
 
+1 #74 olmazsa hayatın anlamı nedir?kenan 19-08-2013 22:39
stres insanın doğasında olması gereken bir olgudur.stres altında olduğumuzda hormonlarımız bütün benliğimizi kaplar ve kendimizi zorlarız.başarılı da olsak başarısız da olsak olay sona erdiğinde rahatlarız.kendimizi iyi veya kötü hissetmemiz sadece kişilik özelliğimizden kaynaklanır.
Alıntı
 
 
-3 #75 annemi çok kötü aglattımserap 20-08-2013 09:47
stresim yüzümden anneme çok kötü laflar söylüyorum.en iyi dershanenin ucuz fiyatı 1.750 beni ne zorlukla yazdırdılar. bu da demek ki babam bana çalışacagı 2 aylık parasını koycak ben bu para için hemen okumaktan her şeyden vazgeçebilirim.yani okumaktan da işte he birazda kendime güvenim yok... benim bir yaş küçük küçük kardeşim var bide benden önce onu istediler. annemede çok sinirlrndim.onun için degil şunun için aaah 18 yaşında olupda kilom kırk dedigim 1 hafta önceden yeni kilomum 39 oldugunu öğrenen yeliz isimli kız benim.niyemi farklı isim giriyorum çok derdim var çünkü anlat anlat bitmez.kız kardeşim benden daha büyük gösteriyo...ben yeterince ezildim bu hayatta zaten daha fazla ezilmemem için ygs yi kendi bölümüm olan çocuk gelişimi kazanmam lazım.anca ozaman kendimi adam yertine koyacagım.stresle nasıl kolay başa çıkılır lütfen banada söyleyin bende yenmek istiyorum arkadaşlar yardımcı olun.
Alıntı
 
 
-2 #76 okul sıtresisibel 28-08-2013 11:40
ben okula gittiğimden sıtres yapıyo okuldaki insanlar beni deli ediyo sanki hepsi üstüme geliyomuşgibi bi kere bayıldım okulda sıtres sayesinde bayıldım biri okul hakında konuşnca ağlıyorum cevabımı ağlayarak veriyorum bilmiyorum sanki okul en büyük düşmanımmış gibi hissediyorum okuldan korkuyorum :(
Alıntı
 
 
-1 #77 iş stresiBeDia 29-08-2013 16:58
bende herkesı terslıyorumm ıstemeden kırıyorumm ıshayatım normal hayatım hep stresten ıbaret.(napmalıyımm bilmiyorum sevdıklerımı kırıyorumm sonraa cok uzuluyorumm.ıcım daralıyorrr hıc bısı benı mutlu etmıyorr. bu halimden nefret ediyorum !
Alıntı
 
 
-1 #78 iş stresine son verebiğlirsinaylin 30-08-2013 12:40
bende senin gibi zaman zaman insalardan nefret ediyordum. ama o kadar nefret edecek insanlar var bide nefret edilmiycek insanlar var eğer insanlar seni rahatsız ediyosa yapman gereken şey insanlara gıcık olduğunu belli etme...bu seni insanlar bun yönünü sevmez seni sevmeyen kişide bu haline sevinir. sakın senin bu kötü haline sevinmesine izin verme. o yüzden o insanların karşısında değilde kendini iyi hissedeceğin bir odaya gir .orda bütün sinirlerin
i boşalt ya da bir kağıda aktar sonrada onu çöpe at sakinleştikten sonra çık insanların karşısına.
Alıntı
 
 
+1 #79 stresmerve 30-08-2013 22:38
15 yasındayım kucuklugumden beri korkuyorum. Bu korkularım hayatımı etkiliyo surekli panikliyorum .yok bisey olucak yok sunu görücem yok bunu gorucem.. okul hayatımda bi sorun yok fakat sorunlar çıkar diye korkuyorum. Gayet guçlü ve hemen pes etmeyen bi kızım . Dini yonden surekli dua ederim geceler, namaz felan kılmışlıgim yok yinede ederim dua. Bu korkular fiziksel olarak beni cok etkiliyo mesela, surekli basım donuyo bi ara epilepsi var diyolardı gecmis ama halaa dönuyo . İstahım kesildi bu aralarda. Aileme belli etmiyorum ama geceleri hic semiyorum surekli sinirden aglıyorum ve bi sekilde uyuya kalıyorum. Yaşım henüz genc ben bunların gecicegine inanıyorum. Söyle dusunuyorum benden daha kotuleride vardır , ben piskopat veya deli yerine konulucak bi insan degilim.. hayallerim var ve hayallerimin pesindeyim. Arkadaslar hersey sadece dua etmekle bitmiyor , dua etmenin yanı sıra kendi gucumuze hakim olmalıyiz ve kendimize guvenmeliyiz :)
Alıntı
 
 
0 #80 Evlilik StresiNecati 04-09-2013 00:30
22 Yaşındayım ve hayatımı düzene sokmak zaman istiyor. evlenmek için geç kalacagımı düşününerek kendimi yiyip bitiriyorum. Hayat çok acımasız. Şartları çok zor aklımı bi türlü boşaltamıyorum hayatımın düzene girmesini istiyorum eşim olsun çoçuklarım olsun. düzenli bir yaşam istiyorum ama olmuyor ve bunu ulaşabilmem için baya bi zaman gerekiyor bu zaman beni boguyor. arkadaşların bazı yorumları çok mantıklı geliyor. ve bu konuyu açan kişiye teşekkürü bir borç bilirim. önerdiklerinizi denemeye çalışacam umarım işe yarar :)
Alıntı
 
 
-1 #81 çok para çok mutluluk :)))bilder 04-09-2013 23:45
ne stresi be arkadaşlar cebinizde her gün nakit 3 5 milyarla gezin bakalım o avm senin bu avm benim bu bar senin bu bar benim deyip gezin bakalım stres kalıyormu hahhahhahah :))
Alıntı
 
 
+2 #82 zengin olsaydım bende takmazdım hiçbirşeyiesra 11-09-2013 13:02
ailem beni dershaneye bu ikinci sene oldu. salacaklar.benim babam başka şehirde çalışıyor çok zor şartlarda okuyorum.bizm köyde şöyle bir laf vardır niye okutuyosun bu kızı sat derler ben köyde yaşamama rağmen halya alışamadım bunlara alışmıycağımda... babam benim okumamı istiyo.baba tarafı niye bu kıza bu kadar para hacıyon okutma diyolar ben halya bu ortamda ben naSIL BAŞARLIYCAĞIM düşüne düşüne strese ğiriyorum.
Alıntı
 
 
+2 #83 stresMüge 15-09-2013 14:47
derslerimde başarılı olmama rağmen okula giderken her sabah büyük bir heyecan ve korkuyla gidiyorum.başaramamaktan korkuyorum. sınıfımda sadece 2 tane çok samimi arkadaşım var ve diğer kızlarla çok anlaşamıyorum ama sınıfımdaki diğer kızların hepsi birbiri ile iyi anlaşamasa da geçinmeye bakıyorlar ve hepsi birbirinden şımarık...onların şımarık hallerini gördükçe iyice strese giriyorum
Alıntı
 
 
+1 #84 matematik korkusuecrin 17-09-2013 16:37
6 ayda 15-20 arası matematik yapabilirmiyim hiç alt yapım yok sınav matematiksiz kolay kazanılmıyo ...
Alıntı
 
 
+1 #85 beyin ameliyatimehmet keskin 19-09-2013 15:39
Arkqdaslar bn iki defa beyin ameliyati oldum simdi travma sonrasi stres obsesif kompulsif ilaci kllaniyoru
allah hepimize sifa wersn
Alıntı
 
 
+2 #86 okul korkusuece 02-10-2013 13:50
arkadaşlar okulda derse katılmaya korkuyorum çünkü yanlış cevap olabileceğini düşünüyorum yardım edin
Alıntı
 
 
+2 #87 Benim StrestlerimBlackyin 04-10-2013 15:23
BİSMİLLAHİRRAHM ANİRRAHİM Bu sene benim ve bir çok yaşıtlarım için çok önemli bir sene o yüzden aşktan meşkten olabildiğince uzaklaşmaya çalıştım ama sonra birine aşık oldum ve onunda beni sevdiğini öğrendim o kadar mutlu oldum ki . Ama okulun en yakışıklısı ve popüleri olduğu için ve bende yeni geldiğim ve ezik olduğum için ona aşık olan bazı kızlar üzerime geldiler.Bende mektup yazdım diğer gün onu seven kızlardan birine ben o kızı sevmiyorum diye mesaj atmış içimde ayrı bir acı tamamen farklı ders çalışmama engel oluyor ... Hayatımı birkaç günde mahveden bu erkek hala güle oynaya kızlarla oynaşıyor.ALLAH sabır versin bana, dostlarıma, müslüman kardeşlerime o kızları da o oğlanı da ıslah etsin. Allah imtihana girecek herkese başarılı sonuçlar nasip etsin .Saf kalplilerin yüzünü güldürsün ...(AMİN)
Alıntı
 
 
+1 #88 nonononownownow 20-10-2013 22:35
sevgili
blackyin
kardeşim allah sana yardım etsin ama bence Allah'a sığınmaktan başka çare yok...ben de bu sene 9. sınıfa başladım ve kendimi derslere vermm gerektiği için böyle şeyleri kendimden ve çevremden uzak tutmaya çalışıyorum sana da başrılar bu arada 8. sınıf mısın?(bu arada ben de kızım yanlış anlama)
Alıntı
 
 
+1 #89 stresciko 24-10-2013 13:11
Ben almanyada calisan bir insandim.ama gecen isi biraktim strsten artik dayanamaz dereceye geldim ya kalbim patlayacakti.yada apandistim.stres bu almanya gercekten insan icin cok stresli.calisirsin is stresi calismazsin aile stresi
Alıntı
 
 
+1 #90 HımmSelin 04-11-2013 00:02
STRESE HYR STRES ANCAK TAYYİP GİDERSE BİTER
Alıntı
 
 
+2 #91 Kabuğunaçekilmiş 10-11-2013 21:14
Merhaba arkadaşlar ben yirmi üç yaşındayım . Kapalı ortamlarda sıkılan bir insandım . Bu yüzden lisede olsun üniversitede olsun hep bir an önce tenefüs olsun ders bitsin isterdim . Bu sıkıntıma bağlı olarak 3 saat sürecek bir sınava girmeden 1 hafta önce belki inanılmayacak gibi ama beş kilo verdim . Ama sınava girdiğim gibi hiç bir şekilde stres kalmadı . Sınacı da iyi denilebilecek şekilde yaptım . Daha sonra kpss sınavına girdim . Bu sınavın öncesinde stres yapmasım ama sınavdan çıktıktan sonra bir baş ağrısı başladı . Eve geldim yemek yedikten sonra ilaç alıp yattım . Uyandığımda hala devam ediyordu . O zamanlar sigara da kullanıyordum bir sigara yakıp mahalleyi turlamaya başladım ama kafam sanki vücuduma ağır geliyordu . Birkaç gün daha böyle devam etti . Düzelir gibi oldum mu hatırlamıyorum ama kpss sınav sonuçları açıklandı çok düşük bir puan aldım . Ve bu beni çok fazlasıyla üzdü . Zaten önceki sınavda yerleşemedim . 0,02 puan yüzünden yerleşememiştim .
Alıntı
 
 
+3 #92 Kabuğunaçekilmiş 10-11-2013 21:17
Tuzu biberi oldu . Sigarayı bıraktım biraz ekonomik sebeplerden dolayı birazda belki sigaradandır diye düşünerek . Bir yılı aşkın bir zamandır hem sigara içmemenin stresi hem bu yaşadığım üzüntüler benim gençliğimi aldı resmen . Kendimi artık genç hissedemiyorum . Kalp çarpıntım oluyor heyecanlanmak yaramıyor . Yükseklik korkum da var ve artık kendimi yüksekte daha kötü hissediyorum . Sürekli baş ağrısı halsizlik yorgunluk yaşıyorum . Kafamı tek meşgul eden şey bilgisayar . 1 yıldır sanki ceza evinde mahkummuşum gibiyim . Kendi cezamıda kendim veriyorum . Bu ne kadar zor bir şeydir benim gibi olan varsa anlar halimdwn . Bir de sandalyede bile oturamaz oldum sanki sallanıp düşecek gibi oluyor . Yerde oturmak cazip geliyor . Bazen çok uzun mesafe yürüdükten sonra bir yere oturursam tam anlamıyla dünyanın nasıl döndüğünü anlıyorum .
Alıntı
 
 
+2 #93 Kabuğunaçekilmiş 10-11-2013 21:18
Tekrar ayakta durmak istiyorum . Günlerim bu şekilde geçiyor . O yüzden kabuğuma çekilmiş durumdayım . Mükemmelliyetçi liğin sonu hep böyle oluyor . Bu nesajı yazarken bile her harfin doğru olmasına özen gösterdim . Yine de hatam varsa affola . Bu derdimi kimseyle paylaşamadığım için burada uzun bir yazı olarak paylaştım . Sıkılmadan okuyanlara teşekkür ediyorum . Allah'tan herkese sabır ve başedebilme gücü , sağlık diliyorum . Herkese stressiz günler diliyorum ...
Alıntı
 
 
0 #94 Stresten kurtulmaBurak 12-11-2013 01:48
Arkadslar belki benle dalga gecebilrsiniz ama yaptigîm yontemle kendimi cok rahatlamis hissediyorum sizinde yapmanizi oneriyorum...Ilk olarak bir kap veya kovaya yeteri kadar su koyuyoruz ve daha sonra kafamizi suya batirip bagirmaya basliyoruz... daha sonrada gittikce rahatlamaya basliyoruz...bende cok ise yariyor umarim sizin icinde rahatlattici olur
Alıntı
 
 
0 #95 parağraf korkususinem 19-11-2013 13:47
ben pragraf sorularını denemelerde 30 net üstünde yapamyrm.zatn 30 üstü yapmzsam sınavı kazanamm. şmden beni kazanamama stresi kötü düşndryo türkçeyi 30 üstü hangi yoldan iyi yapablrm nolur yardmcı oln
Alıntı
 
 
0 #96 stresmelek 26-11-2013 15:12
merhaba arkadaşlar stresi önlemek için en iyi yol sımsıkı giyinip sadece yüzümüz açık olsun ve soguk havada derin nefes alıp olumlu düşünmek eğer çok uzun kalırsanız allah mofaza hasta olabilirsiniz sadece 2-3 dk durun
Alıntı
 
 
+1 #97 mutsuzlukderin 27-11-2013 10:33
ben bazen diyorumki dünyanın bütün şansızlığı mutsuzluğu bende hayatım roman olur ama bazende diyorumki bana yaradanın bir imtihanı bu çektiklerim
Alıntı
 
 
0 #98 mutsuzlukderin 27-11-2013 10:35
stresten kurtulmanın bir yolu gerçekten yok varsada ben bilmiyorum.
Alıntı
 
 
-1 #99 stressiz hayat istiyorumreyhan 01-12-2013 17:48
stresten kurtulmak için daha detaylı bilgi verinnnnnnnnnnn nnnn
Alıntı
 
 
-2 #100 Stres geliyor dikkat !Ümran 01-12-2013 21:53
Of be bıktım hergün stres artık ölmek istyrm:;-)
Alıntı
 
 
0 #101 YalnızımÜmran 01-12-2013 22:03
Ah birde ben kurtulsam şu depresyondan:-D
Alıntı
 
 
0 #102 girdabperi 02-12-2013 10:38
hayatan gerçekten bıkmışsanız benim gibi bu boşuna değil tabiki büyük nedenleri var.ama herşey gelir geçer sadece kendine çektirdiğin azapların nekadar boşuna olduğunu anlarsın.bütün renklerin nasıl siyah olduğunu iyi bilenlerdenim bütün renklerim canlanırmı tekrar ümitlerim yeşerirmimi bunu sorgulamaktan hayatın nasıl geçtiğini anlamadım ama yinede diyorumki sabretmek ve akışına bırakmak lazim su akar yolunu bulur misali...
Alıntı
 
 
+1 #103 dünyamahir 15-12-2013 10:19
insanlara karşı güvensizlik duygusu beni çok derinden yaralıyor güvenebileceğim iz hiç kimse yokmuş gibi yaşamak istemiyorum iyyilikler görmezden geliniyor çıkarcı insanların çıkarcı zihniyetleri herşeyin önüne geçiyor sevildiğinde üzlen bir kişilik haline geldim sevgi insanı rahatlatırken beni üzüyor insanların içindeki karakterlei sayamıyorum bile sitresten yemeklerden iğrenir oldum sitres beni ciddi anlamda hasta yaptı midemden rahatsızladım ve kaarşımdaki insanlar benim bu halimi yidnede grmezden geliyorlar ben bana bunu yapmayın dedikçe üzerime üzerime geliyorlar çok yoruldum kendimi rahatlatmak ve sitresten uzaklaşmak istiyorum lütfen yardımcı olun bana
Alıntı
 
 
0 #104 düşler ülkesinehir 15-12-2013 20:39
mahir bey öncelikle geçmiş olsun demek istiyorum umarım geçer yani biz böyle düşünelim.şu dünyada hayatın sert tokatını yemiyen yoktur eminim ama bir şekilde alışıyor insan bende çok sorun yaşadım ama insan hayatın bir tarafından tutmak zorunda.ve güven meselesine gelince kavun değilki koklayalım rabbim iyi insanlar çıkarsın karşımıza hayatın güzel taraflarından bakın ve pozitif düşünün
Alıntı
 
 
0 #105 kavgaekin 26-12-2013 22:22
benim sorunum ailemmle siz sakin olun ve kafanıza bişeyi takmayın fazla stres yapmazsınız ozman
Alıntı
 
 
0 #106 nefretsena 29-12-2013 14:24
kardeşm bana insanların önünde zihinsel engelli dedi. annem onu koruyo nefret ediyom hepsinden
Alıntı
 
 
0 #107 umutsuzzumutsuz 02-01-2014 22:19
herkesin hemen hemen derdi aynı sanırım dertsiz insan varmı acabaaaa
Alıntı
 
 
0 #108 Arkadaşlık kuramıyorumCuma koşar 03-01-2014 15:42
Benim içinde bir ŞEYLER YAPİN LÜTFEN
Alıntı
 
 
+2 #109 hayaLseyhan 06-01-2014 08:55
sitresten kurtulup sınavlara hazırlanmak istiyorum....
Alıntı
 
 
0 #110 stresofff 06-01-2014 21:55
Okulda, evde vs. hic bise olmuyo... fakat icimde öyle bi kötü his var ki bu beni strese sokuyoooo... ders calışmak istemiyomm
Alıntı
 
 
0 #111 stresdertli 06-01-2014 22:07
Yeter artık... bazen dışarı çıkıp bagırasim geliyoo soonra deli derler diye yapamiyoom.. başkasina anlatmak istiyom derdimi ama onlar da banaa yardimci olamiyolaar..ALLAH kimseyi stresli duruma düşürmesin..
Alıntı
 
 
-3 #112 geçmiyostresi beterde geçme 07-01-2014 02:17
geçmiyyo başım patlıyacak gibi ve burnumun kemiği acıyor annem migren diyo ama 6. sınıf öğrencisinin migreni olur mu
Alıntı
 
 
0 #113 stresderya 12-01-2014 16:05
Ne yapacagimi bilmiyorum elin ayagima dolasiyor ehliyet sinavini 2 defa yapamadim bunun icin hap ilac varmi acaba
Alıntı
 
 
0 #114 hayata tutunamamakhazan 13-01-2014 17:00
tüm işlerim ters gidiyo elimi nereye atsam tutunamiyorum işe başlayacak oldum işlerim ters gitti sevdim evlenecek oldum babam itiraz etti görücü usulü evlenmek istedim o da olmadı hayatımda hiçbirşey düzgün gitmiyor sadece ölümek istiyorum
Alıntı
 
 
0 #115 stressdcv 22-01-2014 00:43
arkadaşlar stres yapmamak için , vücudunuza da dkkat etmelisiniz . Beslenmenize uykunuza ve egzersizlere . Bulunduğunuz ortamlara aile içi meselilere mesela ben çok stres yapıuorum 2 abim tarafından çok eziliyorum .Ama görecek onlar günlerini onlar benden daha da hızlı yaşlanicaklar 16 yaşındayim bu arada . stres çabuk yaşlandırır . ofgf ne yazdiğimi bile bilmiyorum.;(
Alıntı
 
 
0 #116 gfubfucfinsan 22-01-2014 00:57
arkadaşlar abdest alın namaz kılı saki yeniden doğmuşunuz gibi geliyor Ama namaz kilmak size zor gelir biz bu dünyaya niçin geldik saniyosunuz Allah'a ibadet etmek icin gezip tozup eğlenmek icin degil biraz düsunsenize Allah sorucak herkese kıyamet gününe çok az kaldı siz hala stresten. kurtulurumun peşindesiniz birakin bunlar boş işler ;/
Alıntı
 
 
0 #117 salla gitsin boşverrelax 04-02-2014 22:41
boşver güzel bir kelime.. o zaman ne diyoruz salla gitsin boşver diyelim geçelim... ne yapalım yani kendimizimi öldürelimmm....
Alıntı
 
 
+1 #118 O KADAR SALLA OLMUYOR HERŞEYHEP EZİLEN 05-02-2014 20:26
ARTIK HİÇKİMSEYE GÜVENMYORUM
Alıntı
 
 
0 #119 sitresimdila 06-02-2014 01:35
merhaba ben dila kardeşim beni çok sitrese sokuyor dayanamıyoru artık ona ben haklıyken ailem hep onu haklı tutuyorlar çok bunaldım bu siteyi buldum aslında bütün sıkıntımı alıp götürmüyor ama yinede biraz sakinleştiriyor bunu okuduğunuz için tşk
Alıntı
 
 
0 #120 stressmert 19-02-2014 22:18
stress den kurtulmanın en gerçek yolu yapmaktır yaşamaktır ana odaklanmaktır ama stress asla tam olarak yok olmaz canlılığın kanıtlarından biride stresli olmaktır bence
Alıntı
 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Sağlık - Stres ve Ruh Sağlığı kategorisinde bulunan Stresten Kurtulmanın 8 Yolu başlıklı yazı stresten kurtulma yolları , stresten kurtulmanın yolları , stresten kurtulma , aşırı stres , stresten kurtulma duası , stresten kurtulmak için dua , sınav stresinden kurtulma yolları , stresten uzaklaşmanın yolları , stresten kurtulma yöntemleri , is stresinden kurtulmak , stresi azaltan şeyler , stresten kurtulmanın yolu , stresten kurtulmanın yolları nelerdir konuları hakkında bilgi içermektedir.