20-12-2014 22:15:39
Ana Sayfa Sözlük Atasözleri Bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

Bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur
İster bağ, ister iş yeri, isterse bir eşya olsun, ona gerekli bakımı gösterirsek beklediğimiz faydaya kavuşuruz. Bir bağa bakmaz, onu çapalamaz, budamasını yapmaz, yabancı otlardan temizlemez ve gübrelemezsek bir zaman sonra onu dağa, verimsiz bir yere dönmüş görebiliriz. Bakımı olmayan bir iş yeri, bir eşya için de durum bundan farklı değildir.
Bakımdan uzak tutulmuş bir iş yerinde düzen gözetilmezse aksaklıklar giderek büyür, önü alınamaz olur, sonunda iş yeri iflasın eşiğine gelebilir. Bir eşyanın bozuk, kırık, eksik bir yanı yerinde ve zamanında giderilmezse, o eşya bir süre sonra kullanılamayacak hâle gelir. Unutulmamalıdır ki, bakılan ve onarılan şeyler ancak yararlanılacak şeyler olarak ortada kalır.
 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Sözlük - Atasözleri kategorisinde bulunan Bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur başlıklı yazı bakarsan bağ bakmazsan dağ olur , bakarsan bag olur bakmazsan dag olur , bakarsan bağ olur bakmazsan dağ olur kompozisyon , bakarsan bağ bakmazsan dağ olur ile ilgili kompozisyon , bakarsan bağ bakmazsan dağ olur atasözü ile ilgili kompozisyon , bakarsan bağ bakmazsan dağ , bakarsan bağ bakmassan dağ , bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur , bakarsan ba?, bakmazsan da? olur , bakarsan bag olur bakmasan dag olur , bakarsan bağ bakmasandağ olur , bakarsan bag bakmazsa dag lur , bakarsan dag bakmazsan bag olur konuları hakkında bilgi içermektedir.