21-12-2014 03:58:49
Ana Sayfa Sözlük Atasözleri Denize düşen yılana sarılır

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

Denize düşen yılana sarılır
Son derece tehlikeli bir durumla karşı karşıya gelen, çaresiz kalan, kurtuluş için bir çıkar yol bulamayan kişi, bu kötü durumdan kurtulmak için her türlü yola başvurur. Öyle ki, en tehlikeli şeylere bile sarılmaya çalışır, onlardan yardım bekler. Çünkü hiçbir tutar seçeneği kalmamıştır.
 

Bu Konuya 3 Yorum Yapılmış

 
-4 #1 çiçek 22-12-2011 19:15
suya düşen neden yılana sarılır anlayamadım
Alıntı
 
 
+2 #2 Çiçek'e... 09-04-2012 14:58
Çiçek senin dediğin sadece başlık. Ona bakarsan atıyorum "göz oymak" diye bi deyim var ama gerçekte göz oymuyorsun. Oda bir başlık sadece. :)
Alıntı
 
 
+1 #3 elif in yorumuelif 13-03-2013 22:26
suya düşen yılana sarılır atasözü çok anlamlı bir atasözü aslında.

bir insan kendi ağayıyla düştüğü kötü yoldan nasıl kutarılacağını bilmez ve öyleki kötü ve en ufacık bir umuttan meded umar.

sis sis olun en başta kötü yola düşmeğin kötü seylerden meded ummayın.
Alıntı
 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Sözlük - Atasözleri kategorisinde bulunan Denize düşen yılana sarılır başlıklı yazı denize dusen yilana sarilir , denize düşen yılana sarılır kompozisyon , denize düşen yılana sarılır atasözü , denize düsen yılana sarılır ile ilgili kompozisyon , denize düşen yılana sarılır ile ilgili hikaye , denize düşen yılana sarılır atasözü ile ilgili kompozisyon , suya düşen yılana sarılır , denize düşen yılana sarılır atasözü ile ilgili hikaye , denize düşen yılana sarılır hakkında kompozisyon , denize düşen yılana sarılır kompozisyon örnekleri , suya düşen yılana sarılır kompozisyon , denize düşen yılana sarılır atasözünün kompozisyonu , komposizyon denize dusen yilana sarilir konuları hakkında bilgi içermektedir.