22-12-2014 04:11:43
Ana Sayfa Sözlük Atasözleri Her koyun kendi bacağından asılır

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

Her koyun kendi bacağından asılır
Herkes kendi davranışlarından sorumludur. Herkes kendi hatasının cezasını kendi çeker. Hiç kimse başkasının yaptığı bir hatadan ötürü hesap vermez.
 

Bu Konuya 1 Yorum Yapılmış

 
+1 #1 enes akkaya 11-01-2012 22:17
Herkes kendi davranışlarında n sorumludur. Herkes kendi hatasının cezasını kendi çeker. Hiç kimse başkasının yaptığı bir hatadan ötürü hesap vermez.

kişi yaptıklarından sorumludur yanlış yapan bir şekilde bunun bedelini öder.Çünkü adalet veya zarar gören kişiyakasına yapışıp ondan hesap sorar.

iyi yönleri:adalet, sorumluluk, yanlış yapan bir şekilde bunun bedelini öder.


kötü yöneleri:bu olaydan zararlı çıkan olabilir,herkez ondan hesap sorar.
Alıntı
 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Sözlük - Atasözleri kategorisinde bulunan Her koyun kendi bacağından asılır başlıklı yazı her koyun kendi bacağından asılır kompozisyon , her koyun kendi bacağından asılır ile ilgili kompozisyon , her koyun kendi bacagindan asilir , her koyun kendi bacağından asılır ile ilgili kompozisyon yazısı , her koyun kendi bacağından asılır kompozisyonu , her koyun kendi bacağından asılır konulu kompozisyon , her koyun kendi bacağından asılır vikipedi , her koyun kendi bacağından asılır atasözü ile ilgili kompozisyon , her koyun kendi bacağından asılır atasözü , her koyun kendi bacağından asılır kompozisyon yaz , her koyun kendi bacağından asılır konulu kompozisyonlar , her koyun kendi bacağindan asilir ne demek vikipedi , her koyun kendi bacağından asılır kompozisyon giriş konuları hakkında bilgi içermektedir.