23-12-2014 04:24:14
Ana Sayfa Sözlük Atasözleri Su uyur, düşman uyumaz

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

Su uyur, düşman uyumaz
Kimi akar sular vardır ki sanki akmıyormuş, durgunmuş gibi görünür. Buna asla kanmamak gerekir. Çünkü durgun akan sular daha ziyade tehlikeli olanlardır, asıl akış ve hareket diptedir. Düşman ise bundan daha tehlikelidir. Ona karşı her zaman çok dikkatli ve uyanık davranmak gerekir. Çünkü ne zaman harekete geçeceği, ne yapacağı belli olmaz. Unutulmamalıdır ki, düşman fırsat düşkünüdür, fırsatı kollar.
 

Bu Konuya 1 Yorum Yapılmış

 
+3 #1 suutalat 23-01-2013 16:58
buradaki su asker demek sanırım..osmanlıda subaşı vardı...yani askerimiz güçlerimiz uyusa da düşman uyumaz her zaman tetikte olmak lazım gelir sanırım..
Alıntı
 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Sözlük - Atasözleri kategorisinde bulunan Su uyur, düşman uyumaz başlıklı yazı su uyur düşman uyumaz , su uyur düşman uyumaz ile ilgili hikaye , su uyur düşman uyumaz hikayesi , su uyur düşman uyumazın hikayesi , su uyur düşman uyumaz atasözünün hikayesi , su uyur düşman uyumaz ne demek , su uyur düşman uyumaz ile ilgili kompozisyon , su uyur düşman uyumaz atasözü , su uyr düşman uyumaz , su uyur düşman uyumaz atasözünün çıkış hikayesi , su uyur düşman uyumaz türk , su uyur düşman uyumaz kompozisyon , su uyur düşman uyumaz ne demektir konuları hakkında bilgi içermektedir.

 

En Son Yorumlananlar