18-12-2014 16:22:43
Ana Sayfa Sözlük Atasözleri Zahmetsiz rahmet olmaz

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

Zahmetsiz rahmet olmaz
Sıkıntı çekmeden, güçlüklere göğsü germeden, yorulup emek vermeden, uğraşıp didişmeden, kimi masraflara da girmeden olumlu, güzel, hoş bir sonuç elde etmek mümkün değildir. Unutmayalım ki, Yüce Allah, çalışanları sever; onlara rahmet eder.
 

Bu Konuya 3 Yorum Yapılmış

 
+2 #1 qmaxima 27-11-2011 10:48
Doğru zannedilen kimi sözler vardır ki aslında yanlış anlaşılmalara açık yönleri vardır.

Rahmeti sonsuz olan Rahman Allah(C.C.) bu tür noksan yakıştırmalarda n münezzehtir. Peygamberler, kitaplar ve aklımıza gelen-gelmeyen nice nimetler Allah'ın rahmetinin tezahürleridir; ki biz bunlar için hiçbir zahmet çekmemişizdir.

Allah'ın rahmetini zahmete bağlamak, O'na noksanlık isnat etmek manasına gelebilir.

İnanan kişinin atasözlerini kullanırken kafiyesinden çok manasına dikkat etmesi gerekir.
Alıntı
 
 
+1 #2 yüce allahbusenaz 19-10-2012 10:50
allah tüm iş yapanları sever
Alıntı
 
 
+2 #3 yardımlaşmadiara 22-11-2012 15:41
bencerde allahın bize verdiği herşeyi karşılıksız yerine getirmeliyiz sizcede öyle değilmi bence öyle allahı verdiği herşeyi yemeliyiz
Alıntı
 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Sözlük - Atasözleri kategorisinde bulunan Zahmetsiz rahmet olmaz başlıklı yazı zahmetsiz rahmet olmaz ile ilgili kompozisyon , zahmetsiz rahmet olmaz , zahmetsiz rahmet olmaz kompozisyon , zahmet olmadan rahmet olmaz kompozisyon , zahmetsiz rahmet olmaz ile ilgili cümleler , zahmet olmadan rahmet olmaz , zahmetsiz rahmet olmaz cümle , zahmet etmek , zahmetsiz rahmet olmaz atasözü ile ilgili örnek cümleler , zahmetsiz rahmet ol,az , zahmetsiz rahmet olmaz hasıl atasözü , zahmetsiz rahmet olmaz atasözunun , zahmet rahmet olmaz ile ilgili kompozisyon konuları hakkında bilgi içermektedir.