21-12-2014 15:49:43
Ana Sayfa Sözlük Rüya Tabirleri Rüyada çarşaf görmek

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

Rüyada çarşaf görmek
İnce çarşaf ahlak zayıflığına, normal çarşaf iffetli olmaya, Kadını ucube gibi gösteren kaba ve çirkin çarşaf yoksulluğa, Erkeğin çarşaf giydiğini görmesi üzerinde bulunan emanete yahut bir şeyden gizlenmeye, Çarşaf içinde uyuduğunu görmek dindar bir kaddınla evlenmeye, Kırmızı çarşaf kadın yüzünden kavgaya, Parlak ve dikkat çekici renkli çarşaf kadının töhmet altında olmasına, Hasta kadının üzerinden çarşafının alınması vefatına delalet eder. ( Tamamlayıcı bilgi için Bakınız; Yorgan.)

Rüyada görülen çarşaf, yeni beyaz, sık ve kuvvetli dokunmuş ise, rüya sahibinin izzet ve yüksekliğine işarettir. Eğer ince otursa sahibinin dinde hassaslığa delildir. Eğer kış mevsiminde bu örtüye büründüğünü görse o kimsenin fakir olduğu halde bezenerek haddinden fazla kibirli olacağı manasına getir. Çarşaf erkek için emanettir. Rüyada çarşaf görmek kadınla tabir edilir. Kadın, rüyasında kurma ve parlak bir çarşafı olduğunu görse bir şüphe ile töhmet altında kalır. Bu çarşafla dışarı çıktığını görmesi ise o töhmetin her tarafa yayılıp açığa çıkması demektir.
 

Bu Konuya 1 Yorum Yapılmış

 
0 #1 rüyada ablamı gördümislam 16-06-2012 18:32
ruyada bekar ablamın hamile olduğunu gördüm ve üzerinde beyaz temiz bir çarşaf vardı
Alıntı
 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Sözlük - Rüya Tabirleri kategorisinde bulunan Rüyada çarşaf görmek başlıklı yazı rüyada beyaz çarşaf görmek , rüyada carsaf görmek , rüyada sari çarşaf , rüyada çarşaf nevresim görmek , rüyada sarı renk çarşaf görmek , ruyada beyaz carsaf gormek ne demek , rüyada sarı nevresim görmek , rüyada beyaz çarşaf örtmek , rüyadabeyazçarşaf , rüyada çarşaf ve nevresim görmek , rüyada beyaz çarşaf sermek , ruyada beyaz carsaf , ruyada cizgili carsaf gormek konuları hakkında bilgi içermektedir.