21-12-2014 23:12:35
Ana Sayfa Sözlük Rüya Tabirleri Rüyada dans etmek

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

Rüyada dans etmek
kişinin ve ev halkının ev içinde dans etmesi sevinç ve neşeye, Dans pistinde yahut başka insanların bulunduğu yerlerde eşiyle, yalnız yahut başkası ile dans etmek musibet ve hayasızlığa, Dans yorgun kimse için rahatlamaya delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Eğlence, Oyun.)

Rüyada yapılan dans, musibettir. Bir kimse rüyada başkası için dans etse o kimse diğerinin müsibetine ortak olur. Bir kimse kendi evinde yalnız başına dans etse, rahata kavuşur. Hasta bir kimse rüyada dans ettiğini görse, izdırabı çoğalır. Bir kimse rüyada dans etmek için bir köşeye çekilse, şiddet ve töhmetten uzak olur.Çocuğun rüyada dans etmesi makbul değildir. Hapis kimsenin, dans ettiğini görmesi hapisten kurtulması manasına gelir.Rüyada yüksek bir yer üzerinde dans etmek korkudur.Bir kimse kendi evinde dans ettiğini ve etrafında da aile halkından başka kimsenin olmadığını görse, bu rüya hepsi için hayırdır. Bir kimse rüyada hanımının oğlunun veya akrabalarından bazısının dans ettiklerini görse, bu da hayırdır. Sevince ve İzzete işarettir. Rüyada gerek erkek, gerek kadın olsun hastanın dans etmesi onun hastalığınm uzamasına, gerek zengin gerek fakir olsun hanımın dans etmesi, bir kabahat işleme manasına gelir. Deniz yolculuğunda olan kimsenin gemi içinde dans etmssi o kimsenin gemide uğrayacağı şiddete delildir. Fakir kimsenin dans etmesi ise onun dövülmesine işarettir.
 

Bu Konuya 1 Yorum Yapılmış

 
0 #1 YORUMUMdenizkızı 28-02-2014 10:06
HİÇ BİR ŞEY ANLAMADIM ÇOK SAAÇMA YAHUT YAHUT ONE BE HIIIIIH SALAKLAR
Alıntı
 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Sözlük - Rüya Tabirleri kategorisinde bulunan Rüyada dans etmek başlıklı yazı rüyada bir erkekle dans etmek , ruyada erkekle dans etmek , rüyada dans etmek , rüyada erkekle dans ettiğini görmek , rüyada biriyle dans etmek , ruyada bı erkekle dans etmek , rüyada tanımadığın biriyle dans etmek , rüyada eşiyle dans etmek , rüyada tanımadığın bir erkekle dans etmek , rüyada bir erkekle dans ettiğini görmek , rüyada arkadaşınla dans etmek , rüyada bir kadınla dans etmek , rüyada bir kızla dans etmek konuları hakkında bilgi içermektedir.