18-12-2014 22:23:14

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

Trabzon
Makale Sayfaları
Trabzon
Trabzon Müzeleri
Gezilecek Yerler
Mutlaka Görün
Ne Alınır?
Ne Yenir?
Yüzölçümü : 4.685 km²
Nüfus : 795.849 (1990)

İl Trafik No : 61

Doğu Karadeniz Bölgesinde yer alan Trabzon Kafkasların ve İran transit yolunun başlangıcında yer alır. Karadenize kıyısı olan diğer ülkelerin limanlarıyla bağlantısı bulunmaktadır. Tarihi ve doğa güzellikleri ile dört mevsim gezip görülebilecek turizm şehridir.

İLÇELER

Trabzon ilinin ilçeleri; Akçaabat, Araklı, Arsin, Beşikdözü, Çarşıbaşı, Çaykara, Dernekpazarı, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı, Maçka, Of, Sürmene, Şalpazarı, Tonya, Vakfıkebir ve Yomra'dır.
Akçaabat : Trabzon'un 13 km batısında ve deniz kenarında kurulmuş bir ilçedir. Tabii plajları ile ilin önemli kıyı ilçelerinden birisidir. Mersin Köyü ve Akçakale kamping alanlarının yanı sıra Sera Gölü önemli turistik yerlerden biridir.

Çaykara : Trabzon'un güney doğusunda ve 76 km mesafede bulunan ilçe Uzungöl Turizm Merkezi ile ünlüdür.

Maçka : Trabzon-Gümüşhane karayolu üzerinde Trabzon'a 30 km uzaklıkta doğal güzellikleri yanı sıra Altındere Milli Parkı'nın ve Sumela Manastırı'nın bulunduğu turistik bir ilçedir.

Düzköy : Trabzon'a 40 km mesafede bulunan ilçe Çalköy Mağarasıyla turistik bir ilçe konumundadır.


 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Tatil Yöreleri - Türkiye kategorisinde bulunan Trabzon başlıklı yazı trabzondan ne alınır , trabzonda sevgiliyle gezilecek yerler , trabzonda ne alınır , trabzon ne alınır , trabzonun yöreleri , trabzonda sevgiliyle gidilecek yerler , trabzon dan ne alınır , trabzondan neler alınır , trabzondan neler alınabilir , trabzonda sevgili ile gidilebilecek yerler , trabzonda mutlaka , tırabzonun yöreleri , trabzondan ne alınır ne yenir konuları hakkında bilgi içermektedir.

 

En Son Yorumlananlar