21-12-2014 08:30:03
Ana Sayfa Teknoloji Güvenlik Otomatik Şifre Tamamlama

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

Otomatik Şifre Tamamlama
Windows Şifre Saklama Özelliği ve Oluşturduğu Açıklar (Otomatik Tamamlama)

Bilgisayarımız ve internetteki birçok işlemimiz için (e-posta, interaktif banka, windows şifresi) gerekli kullanıcı ismini ve şifreyi aklımızda tutmak, gün geçtikçe daha zor bir hal alır. Bunu önlemek için bir çok şifre saklama programı bulabiliriz. Windows işletim sistemi ile gelen de bunlardan birisidir fakat bulunmsı zor bir şifreleme taktiği kullanmadığı için çok kolya bir şekilde ele geçirilebilir.

Bu tehlike altında olan şifrelerimiz şunlardır:
* İnternet explorer ile gezilen web sitelerinde doldurduğumuz kullanıcı adı ve şifreler
* Çevirmeli internet bağlantısı şifreleri
* Outlook / Outlook Express şifreleri

Bu şifreleri ele geçire kötü niyetli bir kullanıcı e-posta hesabınızı, internet bağlantı kullanıcı adı ve şifrenizi ve en önemlisi banka şifrelerinizi ele geçirebilir ve istediği gibi kullanabilir.

Peki Bu Sorunu Nasıl Engellerim?
İnternet Explorer'ın web sitelerine ait formların kullanıcı adı ve şifrelerinini dolduran otomatik tamamlama özelliğini kapatmak için:

İnternet Explorer > Araçlar > İnternet Seçenekleri > İçerik > Otomatik Tamamla

yolunu takip ederek "Formları Sil" ve "Parolaları Sil" butonlarına tıklayın ve daha sonra da "Formlardaki kullanıcı adları ve parolaları" ve "Formlar" yazan kutucukları kaldırın.

İnternet Explorer , Otomatik tamamlama
 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Teknoloji - Güvenlik kategorisinde bulunan Otomatik Şifre Tamamlama başlıklı yazı internet explorer şifre kaydetme , kullanıcı adı ve şifre kaydetme , internet explorer otomatik şifre kaydetme , explorer şifre kaydetme , otomatik şifre kaydedici , internet explorer parola kaydetmiyor , otomatik şifre kaydetme , otomatik şifre , şifreleri otomatik kaydetme , explorer şifre otomatik kaydetme , ie şifre kaydetme , internet explorer 8 şifre kaydetme , internet explorer şifre hatırlatma konuları hakkında bilgi içermektedir.