23-12-2014 00:49:58
Ana Sayfa Teknoloji Internet Virüs veya Spyware sonucu kilitlenen İnternet Explorer açılış sayfası

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

Virüs veya Spyware sonucu kilitlenen İnternet Explorer açılış sayfası
Internet Explorer, sizin belirlemediğiniz bir açılış sayfası kullanarak başlıyor. Ancak Internet Seçenekleri penceresini açtığınızda Genel sekmesi görünmediği için bu sayfayı değiştiremiyorsunuz.

Bu sorun bir virüs, Spyware veya sizin bilginiz haricinde Internet Explorer ayarlarında değişiklik yapan agresif bir web sayfasından kaynaklanıyor olabilir. Ancak Internet Seçenekleri penceresinde artık görünmeyen sekmesinin Kayıt Defteri'nde küçük bir değişiklik yapılarak yeniden ekrana getirilebilmesi büyük bir şans. Bunun için ilk olarak Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni çalıştırın ve açılan penceredeki "HKEY_CURRENT_ USER|Software|Policies|Microsoft|lnternet Explorer|Control Panel" anahtarını et-kinleştirin. Pencerenin sağ tarafındaki alandan "GeneralTab" kaydını arayın. Şimdi bu kaydı seçin ve Düzen|Sil komutunu kullanarak silin.

Kayıt Defteri kapatıldıktan sonra Internet Seçenekleri penceresindeki Genel sekmesi tekrar ekrana gelecek ve böylece başlangıç sayfasını istediğiniz gibi değiştirebileceksiniz.

Dİkkat
: Ancak Kayıt Defteri içerisinde değişiklik yaparak bu sorunun nedeni ortadan kaldırmadığınızı ve sistemin bir sonraki açılışında başlangıç sayfanızın yeniden otomatik olarak değişebileceğiniz göz önünde bulundurmalısınız. Bu nedenle isteminizde mutlaka bir antivirüs ve spyware taraması yapmalısınız.
 

Bu Konuya 2 Yorum Yapılmış

 
+1 #1 güzelarda 27-01-2013 12:18
teşekür ederim arkadaşım
Alıntı
 
 
+1 #2 İE açılış sayfası problemiTamer 03-10-2013 12:27
İE açılışta beni istemediğim bir sayfaya otomatik yönlendiriyor. Ancak İE menüsündeki araçlar/int seçenekleri/genel sekmesi ekrana geliyor. Gelmemesi diye bir problem yok. Genel sekmesinde benim istediğim sayfa da görünüyor. (Reg edit ten girerek açılış sayfasını düzeltmeyi başardım.) Buna rağmen İLK açılışta başka bir siteye yönleniyor. Buna çözüm bulamadım.
Alıntı
 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Teknoloji - Internet kategorisinde bulunan Virüs veya Spyware sonucu kilitlenen İnternet Explorer açılış sayfası başlıklı yazı internet açılış sayfası virüsü , başlangıç sayfası virüsü , internet explorer virüs temizleme , internet explorer giriş sayfası virüs temizleme , internet seçenekleri genel sekmesi yok , acilis sayfasi virusu , başlangıç sayfası virüsü temizleme , internet explorer ana sayfa virüsü temizleme , explorer virüs temizleme , explorer virüsü temizleme , giriş sayfası virüsü , internet explorer açılış sayfası virüsü , internet seçeneklerinde genel sekmesi yok konuları hakkında bilgi içermektedir.

 

En Son Yorumlananlar