19-12-2014 22:42:59

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

Limonun saklanması
Kesik limonun saklanması - Limonun üzerine tuz dökün. Böylece limon ikinci bir kullanıma kadar kuruyup bozulmadan saklayabilirsiniz. - Bir fincan tabağının içine biraz sirke koyun. Kesik kısmı sirkenin içinde kalacak şekilde, limonu bu tabağa yerleştirin. Bütün limonun saklanması - Limonları bir kaba doldurup tamamen örtülene kadar üzerine tuz dökün. Böylece, limonları hiç bozulmadan birkaç gün saklayabilirsiniz. - Limonları su dolu bir kaba koyup bu suyu hergün değiştirerek de tazeliklerini koruyabilirsiniz.
 

Bu Konuya 1 Yorum Yapılmış

 
+1 #1 Limon nasıl saklanır.M . Tümer 04-07-2013 22:15
Limonların saklanması : Çocukluğum halamların yanında geçti. Bahçede bir limon ağacı vardı,kışın limon ihtiyacı olduğu zaman ağacın üzerinden koparıyorduk. Yaz ayları başladığı zaman ağaçta kalan limonları bana toplatıp , bahçedeki bir kum yığınının altına limonları gömüyordum ihtiyaç olduğu zaman da oradan çıkarıyordum.enaz iki ay limonlar erimeden korunmuş oluyordu.
Alıntı
 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Yemek içmek - Püf Noktaları kategorisinde bulunan Limonun saklanması başlıklı yazı limon nasıl saklanır , limon suyu nasıl saklanır , taze limon nasıl saklanır , limon bozulmadan nasıl saklanır , bütün limon nasıl saklanır , limon nasıl saklanmalı , yeşil limon nasıl saklanır , sıkılmış limon suyu nasıl saklanır , limonların saklanması , limon nasıl depolanır , limon nasıl korunur , taze limon suyu nasıl saklanır , limonun saklanması konuları hakkında bilgi içermektedir.