19-12-2014 09:21:55
Ana Sayfa Yemek İçmek Yiyecekler Ceviz Neye İyi Geliyor

Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

Ceviz Neye İyi Geliyor
Sağlığınızın doğal ilacı olan cevizin yararları saymakla bitmiyor. Ceviz damarları açıyor, kalp krizi riskini yüzde 50 oranında azaltıyor

Gümüşhane Tarım İl Müdürlüğü Kontrol Şube Müdürü Mehmet Özdemir, cevizin beynin küçük bir modeli ve insan sağlığı açısından çok önemli bir besin maddesi olduğunu söyledi. İnsan vücudunda gümüş iyonuna ihtiyaç duyan tek organın beyin olduğunu belirten Müdür Mehmet Özdemir, şöyle konuştu:

KAN DOLAŞIMINI DÜZENLİYOR
"Ceviz ağaçlarının evlere çok yakın dikilmemesi ve etrafı kapalı ceviz bahçelerinde saatlerce şekerleme yapmanın sakıncalı olduğuna dikkat çekilse de, kökü, yaprakları, kabuğu ve meyveleriyle tam bir şifa kaynağı olduğu artık herkes tarafından bilinir. Bilimsel çalışmalar sonucunda cevizin damar koruyucu, ishal kesici, cildi temizleyici, siğil giderici, hipoglisemik ve tümör engelliyici özelliklerinin olduğu belirlenmiştir. Ceviz kan dolaşımını düzenler, karaciğer fonksiyonlarını düzenler, serum kolesterolünün azalmasını sağlar ve anormal antikor oluşumunu engeller." Cevizin bir kalp dostu da olduğunu anlatan Özdemir, sert kabuklu meyvelerde yer alan çoklu doymamış yağ asitlerinin kalp-damar hastalıklarında önleyici rol oynadığının bilimsel çalışmalarla kanıtlandığını söyledi.

OMEGA 3 VE 6'NIN MUCİZELERİ
Cevizi diğer sert kabuklu meyveler arasından öne çıkaran özelliğin ise; Omega 3 ve Omega 6 gibi çoklu doymamış yağ asitlerini yüksek oranda içinde barındırması olduğunu belirten Mehmet Özdemir, şunları söyledi: "Damar dostu antioksidan ve yaşlılık engelleyici cevizin içerdiği E vitamini şeker hastalığının gelişimini engeller. Kalp, damar, beyin ve sinir fonksiyonlarını düzenler, yaraların iyileşmesine faydalı olur, prostat kanserinden korur. Yapılan çalışmalarda, haftada toplam 2-3 avuç ceviz yiyenlerin kalp krizi geçirme riskinin yemeyenlere göre yüzde 50 daha az olduğu görüldü. Cevizde bulunan E vitamini, lif ve doymamış yağlar kalbi korur. Yaprağı haşlanıp, suyu ile saçlar yıkanırsa kepeklenmeyi önler. Yeşil ceviz meyvelerinin kabukları kaynatılarak içildiğinde de erkeklerde cinsel gücü artırmaktadır."
 

Bu Konuya 2 Yorum Yapılmış

 
0 #1 karal 15-11-2011 15:17
çocuk oluşumunda etilimşi dir. acaba
Alıntı
 
 
0 #2 MenekseAyse 06-10-2012 21:58
HADI YAP!!!
Alıntı
 

Bu Konuya Yorum Yapabilirsiniz


Yemek içmek - Yiyecekler kategorisinde bulunan Ceviz Neye İyi Geliyor başlıklı yazı ceviz neye iyi gelir , ceviz nelere iyi gelir , küçük ceviz yutmak , ceviz neye faydalıdır , ceviz neye yararlıdır , ceviz neye iyi geliyor , ceviz nelere faydalıdır , ceviz nelere faydalı , ceviz neye faydalı , yeşil ceviz neye iyi gelir , ceviz suyu neye faydalı , yeşil ceviz yutmak , ceviz ici neye faydali konuları hakkında bilgi içermektedir.