Türkçe Bilgi , Ansiklopedi, Sözlük

Demirdöküm İnegöl Sanica Holding tarafından satın alındı

Koç Holding, Demirdöküm şirketindeki satışlarını sürdürüyor. Türkiye'nin en büyük kombi ve radyatör üreticisi Demirdöküm'ün Bozöyük fabrikasını ve isim hakkını Vaillant'a satan Koç Holding'in bu alanda attığı ikinci imza İnegöl tesisi için oldu. Demirdöküm iştiraki Demrad, İnegöl Organize Sanayi Bölgesi'ndeki 250 bin metrekare arazi üzerindeki 55 bin metrekare kapalı alanlı radyatör fabrikasını yaklaşık 16 milyon YTL bedelle Fatinoğlu Holding'e sattı.

KUMSAN'I DA ALDI
Fatinoğlu Holding, büyümeye yönelik stratejisini Koç Holding'den Demirdöküm'ün İnegöl'deki fabrikasının tamamını alarak büyüyor diyen Fatinoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Fatinoğlu, “Aynı gün döküm piyasasının en önemli ihtiyaçlarından birini karşılayan Kumsan'ın da yüzde 25'ini satın aldık” bilgisini verdi.

Kumsan şirketi, 1986 yılında zamanın başbakanı Turgut Özal tarafından kurulmuştu.

Koç Holding yetkilileri ile Fatinoğlu Holding yönetimi arasında iki gün önce atılan imzalardan sonra satın almanın onayı için Rekabet Kurulu'na başvuruldu. Rekabet Kurulu'nun satış işlemini onaylamasının ardından devir ve ödeme gerçekleşecek. Fatinoğlu Holding'in satına aldığı tesiste Demirdöküm'ün ihracat markası Demrad üretim yapıyordu. Fatinoğlu, bu satın alma sonrası Avrupa'nın en büyük radyatör üreticisi olacak. Halil Okşit

550 işçi üretime devam edecek
Yüzde 100 üretim kapasitesi ile çalıştığı bildirilen Demrad A.Ş. tesislerinde 550 işçi çalışıyor. Avrupa'nın en büyük döküm radyatör üretim merkezi olan tesislerde katma değeri yüksek giydirilmiş kazan, kat kaloriferi ve doğalgaz sobası da üretiliyor. 2006 yılı cirosu 100 milyon YTL olan şirketin ana firması Demirdöküm, 1954 yılında Haliç'te kurulmuş ve 1988 yılında İnegöl'e taşınmıştı.

Facebook Google +1 Tweet

Görüşün Nedir?

Karakter Sayacı:
0

Site İletişim Bilgisi

Telefon: 0536 686 91 70

URL:http://www.turkcebilgi.org/

Email: [email protected]