Türkçe Bilgi , Ansiklopedi, Sözlük

Adalet'te atama depremi

Kasırga'nın müsteşarlıktan ayrılmasından sonra bakanlığın üst düzey bürokratlarının neredeyse tamamının görev yerleri değişti
Adalet Bakanlığı'nda Fahri Kasırga'nın müsteşarlıktan ayrılmasının ardından yapılan atamalara ilişkin kararlar dünkü Resmi Gazete'de yayımlandı. Atama kararlarıyla Kanunlar Genel Müdürü Niyazi Güney ve Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Kenan İpek kızak görev olarak tabir edilen 'Bakanlık müşavirliklerine' atandılar. Niyazi Güney, yeni Türk Ceza Kanunu başta olmak üzere birçok temel kanunun yasalaşmasında etkin görevlerde bulunmuştu. Adalet Bakanlığı'ndaki yeni görevler şöyle:
Müsteşar Yardımcılıklarına, Personel Genel Müdür Yardımcısı Zeki Yiğit, Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Aykut Kılıç ve Strateji Geliştirme Başkanı Hüseyin Yıldırım getirildi. Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü'ne Ahmet Fırat, AB Genel Müdürlüğüne de Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Elçim atandı.
Açık bulunan Strateji Geliştirme Başkanlığı'na Dursun Murat Cevher, Bakanlık Yüksek Müşavirliklerine Kenan İpek ile Nizayi Güney getirildi.


Vatan

Facebook Google +1 Tweet

Görüşün Nedir?

Karakter Sayacı:
0