Türkçe Bilgi , Ansiklopedi, Sözlük

Angelina Jolie'nin çıplak resimleri, internet saldırısında yem olarak kullanılıyor

Angelina Jolie'nin çıplak resimleri, internet saldırısında yem olarak kullanılıyorBrad Pitt ile sürpriz ayrılık kararı alan Angelina Jolie'ye bir darbe de hackerlardan geldi. Birliktelikleri uzun süre dünyanın magazin gündeminden düşmeyen Angelina Jolie ve Brad Pitt çiftinin, sürpriz ayrılık kararı açıklamasının henüz dumanı üstündeyken; Angelina Jolie ismi kullanılarak yayılan bir Truva Atı, güzel yıldız için süreci daha zor hale getiriyor.

Güvenlik şirketi Sophos'un duyurduğu yeni bir internet saldırısı, aralarında Angelina Jolie'nin de bulunduğu güzel yıldızlara ait çıplak resimleri içerdiğini belirten e-postalar aracılığı ile yayılıyor.

Angelina Jolie ile birlikte Nicole Kidman ve Natalie Portman gibi dünyaca ünlü güzel aktrislerin çıplak resimlerini içerdiği belirtilen e-posta eklentisinde ise gerçekte bir rootkit ve Dloadr-BCP TruvaAtı bulunuyor.

Dikkatsiz davranan kullanıcıları hedef alan e-postanın, eklentisinde gelen pornografik içeriğe sahipmiş gibi görünen amazing.zip adındaki dosya, aslında shocking.exe adında çalıştırılabilir kod içeriyor. Kod çalıştırıldığında ise Windows platformuna bir rootkit yükleniyor ve daha fazla zararlı yazılım, internet üzerinden bilgisayara indirilmeye başlıyor.

Facebook Google +1 Tweet

Görüşün Nedir?

Karakter Sayacı:
0