Türkçe Bilgi , Ansiklopedi, Sözlük

Çok konuşmayan erkekleri konuşturmanın yolları

Çok konuşmayan erkekleri konuşturmanın yollarıErkekler zayıf görünmekten veya incinmekten korktukları için kaçış yolu olarak kimi zaman susmayı tercih ederler. Erkeğinizin dilini çözmek için neler yapmalısınız?

Onunla bir türlü konuşamıyorsunuz. Ya kavga çıkıyor ya da sizi dinlemiyor. Durun, üzülmeye, ayrılık planları yapmaya başlamadan önce tavsiyelerimize kulak verin.

Araştırmalara göre erkekler incinmekten ve zayıf görünmekten korktukları için kaçış yolu olarak susmayı ya da umursamaz görünmeyi tercih ediyor. Peki sorunun kaynağında neler yatıyor? Sebebini bilmeniz, çözümünü bulmamıza yardımcı olur. Önereceğimiz yöntemleri siz de deneyin ve erkeğinizin dilini çözün.

Doğru kelimeleri seçin

Sevgilinize en iyi arkadaşınızla yaşadığınız tartışmayı ya da annenizin rahatsızlığını anlatmak istiyorsunuz. O ise konuya hiç bulaşmadan "Telaşlanma, zamanla düzelir" diye geçiştiriyor. Erkekler, bir kadın için dert ortağı olma yönünde fazlasıyla aciz kalıyorlar. Kadın acılarından bahsederken, erkek bırakın yorum yapmayı dinleyemiyor bile. O zaman ona içinizden geçenleri doğru kelimelerle ve eksiksiz olarak anlatın. Ancak bunu yaparken temkinli davranın. Örneğin: "Hakemin yanlış kararı yüzünden doğru düzgün uyuyamadım. Bunun nasıl bir şey olduğunu sen bilir misin?" diye söze başlarsanız, kendi deneyimlerinden bahsetme fırsatı bulur.

Ciddiyetten kaçının


Çöpü dökmesini istersiniz, o ise bu duruma nükleer atık muamelesi yapar. Tuvalet temizliği, çamaşır ve bulaşık gibi konulara ise hiç girmeyelim. O yine kabuğuna çekilirken, kadın artık dayanamayıp patlar. Ne kadar haklı olursanız olun, cümleye "hep" ya da "hiç" gibi bir sözle başlamayın. Esprili bir girişle başlamalısınız. "Hadi biraz da çöplerden bahsedelim" gibi. Çocuk, temizlik ve ev işlerinin bir kişi için fazla bir yük olduğunu belirtin. O güçlü omuzların sadece yaslanmak için var olmadıklarına inandırın onu.

Sinirlendiğinizi göstermeyin

Kadının sinirleri bozulmuştur ve artık dayanamaz hale gelir. Erkek ise soğukkanlılığını korumaya çalışır. Olan olur ve kadın ağlamaya başlar. Erkek "Ağlamanın bir faydası yok" diye bağırır. Bakar ki değişen bir şey yok, "Ağlasın, bana ne" deyip, bay buz kalıbı modunda yine sessizliğine çekilir. Sesinizi yükseltmek, tabakları duvarlara fırlatmak, kapıları çarpmak belki size ağlamaktan daha rahatlatıcı gelebilir. İyisi mi kendinizi dışarı atın ve şöyle bir dolaşıp gelin. Döndüğünüzde onun ne kadar sessiz ve çözülmeye hazır olduğunu göreceksiniz. Böyle sus pus olmasının sizde nasıl bir tesir yarattığını ona anlatın. "Sessizliğin beni fazlasıyla kırıyor. Bu durumda ne istediğini anlayamıyorum" diyebilirsiniz. Bir şey söylemeye başlarsa, "Bunu gerçekten doğru mu anladım?" diye söze başlayıp söylediği cümleyi tekrar edin.

İltifat etmiyorsa

Hangi kadın istemez ki eşinin ya da sevgilisinin ona iltifatlar etmesini. Ama erkeğinizin ruhuna yapışan o konuşmama, içine kapanma inadı sizi iltifatlardan mahrum ediyor. Bu doğal olarak sizin ruh halinizi de etkiliyor. Erkeğinizin ağzından iltifat sözcükleri duymak istiyorsanız, hareketlerinizi biraz gözden geçirin. Erkekler, aynanın karşısına geçip "Bu bana çok yakıştı. Böyle çok güzel görünüyorum" diye kendi kendisine konuşan kadınlar karşısında susmayı tercih eder. Kıyafetinizle sessizce yanından geçin. İşte o zaman cazibenize dayanamaz ve ağzından kelimeler dökülür. Mutfaktaki hünerinizle de iltifat alabilirsiniz. Örneğin ona uzun zamandır pişirmediğiniz en sevdiği yemeği yapın. Hangi erkek en sevdiği yemeği yapan kadını iltifatsız bırakır ki.

Hürriyet

Facebook Google +1 Tweet

10 Yorum - Senin Görüşün Nedir?

 1. #1 :)))
  -
  gunay
  -
  15-01-2013 23:14:16 0

  Bu meslehetlere cox ehtiyacim var.sevgilim buzlar krali.onu konuwdurmanin son yolu bu melehdtler.inwallahki iwe yarar;))

 2. #2 vazgeçtim
  -
  vazeçtim
  -
  05-04-2013 21:30:04 0

  neden hep biz çabalıyorz yazık eğilmi bize onla için herşeyden vazgeçiyorz sonuç sanki nimetmiş gibi sevgi dileniyorz.artık değil

 3. #3 sezsizerkeyineyapalım
  -
  kaderse
  -
  18-05-2013 09:08:27 +2

  eşimimsezsizliğibeniçokmutsuzediyor

 4. #4 sezsizerkeyineyapalım
  -
  kaderse
  -
  18-05-2013 09:10:11 -2

  eşiminsesisliğibeniçokmutsuzediyor

 5. #5 ilk sevgilim :(
  -
  ezgi
  -
  08-12-2013 18:33:36 -1

  Lise 2 ye gidiyorum ve ilk defa bir sevgilim oldu. Aynı sınıftayız ama konuşmuyoruz. Sadece birbirimize bakıyoruz. Bazen gülümsüyoruz. Tenefüslerde buluşmuyoruz bile. Arada sırada mesajlaşıyoruz. Kendisi yanıma gelip konuşmuyor bende yanına gidemiyorum. Konuşamıyoruz. Ne yapmalıyım? Lütfen yardım edin.

 6. #6 ne anlatacami
  -
  Melek ismail
  -
  05-01-2014 21:29:20 +3

  sevgilimle.bulusdumda hicbilmiorum ona ne anlatacagimi öyle.birbirimize sapsal sapsal bakinioruz ve.gülüoruz (: bu hep byle oluo ben birsey anlatmaya basliyinca dinlemio beni.baska birsey sylüo ve ben ona dedimde kafan nerede diye yanlis anlio kizio

 7. #7 ilker
  -
  funda
  -
  08-01-2014 15:00:58 0

  ya ben şimdi ilkeri ölümüne çok seviyorum ama o arkadaşlarının yanında benimle konuşmaya utanıyor ama ben onun böyle yapmasını istemiyorum yaa bunda utanılacak ne var bana bir söyler misiniz?

 8. #8 yadımdı
  -
  sare
  -
  04-02-2014 11:53:08 +2

  ezgi bir insanı sla degiştiremezsin kendinde öyle tabi erkekler evlenirken ben onun huylarnı degiştiririm diye evleniyo sonu ya mutsuz evlilik ve çocuklar yada bunanılda eş yazık" 20 huyu var 19 zu güzel 1 yanlış ama onda takılı kalıyo sevgiliyken erkek konuşup kız dinler nişanlıyken kız konuşuk erkek dinler evlenince ikisi konuşur apartman dinler" prof. üstün dökmen ait sözler

 9. #9 caresizlik
  -
  betül
  -
  10-02-2015 16:07:45 +1

  Eren ondan hoslandigimi biliyor ve ben bazi ergen davranislarda bulundum ona karsi o kadarda cok seviyorum onu kaybetmeyi goze alamiyacak kadar hemde ... artik konusmak istemiyor benimle cok caresizim lanet olsun ne yapabilirim guzel bir kizim ciddi olmak gerekirse aradigi en onemli ozellik agir baslilik bende oyleydim taki onu gorunceye kadar onun yaninda acayip sacmaliyorum lutfen bir fikir verin yalvaririm !!!!!!

 10. #10 neden konuşmaya cesaret edemiyor yüzüme karşı
  -
  isyan
  -
  27-11-2015 19:08:26 +1

  ben bıktım artık benim yüzüme karşı sevdiğini söylemesini istiyorum.ama o beni sevdiği halde söylemeye korkuyormu desem bilmiyorum .kafam çok karışık.

Görüşün Nedir?

Karakter Sayacı:
0

Site İletişim Bilgisi

Telefon: 0536 686 91 70

URL:http://www.turkcebilgi.org/

Email: [email protected]