Türkçe Bilgi , Ansiklopedi, Sözlük

Hızlı ve Öfkeli: Tokyo Yarışı

Hızlı ve Öfkeli: Tokyo YarışıJustin Lin'in yönettiği ve April Betts, Lucas Black, Daniel Booko ile Brandon Brendel'in oynadığı ‘Hızlı ve Öfkeli: Tokyo Yarışı' gösterime girdi. Yarış tutkunlarının soluk soluğa izleyeceği bir aksiyon filmi.

“The Fast and the Furious - Hızlı ve Öfkeli” serisinin birinci filmi, Amerikan yarış arabalarının yer altı dünyasını ve Melekler Şehri olarak bilinen Los Angeles'ın tehlikeli sokak yarışlarını ekrana getirdi. İkinci bölüm ise, Miami'de faaliyet gösteren kara para aklama şebekelerinin, borçtan kurtuluşun ve servet sahibi insanlara hizmet veren gösterişli yarışçıların öyküsüydü. Adrenalin yüklü serinin üçüncü bölümü “The Fast and the Furious: Tokyo Drift”te en yeni ve en hızlı arabalar, dünyanın en tehlikeli yarış pistinde kafa kafaya yarışa tutuşacaklar.

Japonya'dan yükselen en son trend olan drift yarışlarının heyecanına evsahipliği yapan Tokyo'nun yasaklanmış, seksi ve hiperkinetik yeraltı dünyasına hoşgeldiniz.

Önceki bölümlerinin izinden giden “The Fast and the Furious: Tokyo Drift”, bugüne kadar dünya çapında 443 milyon dolar hasılat yapmış popüler serinin en ateşli bölümünü ekranlara taşıyor.

Hızlı ve Öfkeli: Tokyo Yarışı


Yarışları Amerika dışına çıkararak, izleyiciyi Japonya'nın post-modern başkenti Tokyo'da düzenlenen ölümüne yarışlar dünyasına davet ediyor.

FİLMİN ÖYKÜSÜ
Mutsuz bir ev ortamında ve yapaylığın hüküm sürdüğü çevrede kendisini yabancı gibi hissederek yaşayan genç Sean Boswell (Lucas Black) için sokak yarışlarına katılmak, yaşadığı hayatın mutsuzluklarından bir nebze olsun kaçış gibidir. Ancak sokak yarışlarına duyduğu büyük ilgi onu yerel yetkililerin gözünde sevimsiz bir genç yapmıştır.

Hızlı ve Öfkeli: Tokyo Yarışı

Katıldığı yarışlarda kazalar birbirini izleyince oğlunun hapse gireceğinden endişe eden annesi onu Japonya'nın başkenti Tokyo'da yaşayan sert mizaçlı asker babasının yanına göndermek zorunda kalır. Artık Tokyo'da yaşamaya başlayan Sean, hiç bilmediği yabancı geleneklerin içinde bu kez resmen ‘yabancı' olmuştur.

Hızlı ve Öfkeli: Tokyo Yarışı

Twinkie adlı Amerikalı bir gençle (Bow Wow) arkadaş olduktan sonra Tokyo'nun drift yarışları dünyasıyla tanışır. Zikzaklı ve keskin dönemeçli kulvarlarda hız yapma ve süzülmenin soluk kesici dengesini gerektiren drift yarışlarına ilgi duyan Sean'ın başı bir kez daha belaya girmiştir.

Amerika'da alıştığı basit sokak yarışlarının yerini araba lastiklerini yakacak kadar yüksek tempolu yepyeni bir yarış formatı almıştır. Üstelik böylesi Sean'ın isyankar ruhuna daha uygundur.

Hızlı ve Öfkeli: Tokyo Yarışı

Sean katıldığı ilk drift yarışında “Drift Kralı” olarak bilinen D.K.'ya (Brian Tee) karşı mücadele eder. Japon mafyası Yakuza'yla bağlantıları olan D.K.'ya karşı kaybetmesinin bedeli ağır olur. Borcunu ödemek için artık Han adlı eski bir şampiyonun (Sung Kang) gözetiminde çalışmak zorundadır. Sean'ı çevreye uyumsuz grubuyla tanıştıran Han, drift yarışlarının gerçek prensiplerini öğretmeye başlar.


Hızlı ve Öfkeli: Tokyo Yarışı

YAPIM NOTLARI
Hızlı arabaların dünyasına üçüncü kez geri dönmeyi tasarlayan “The Fast and the Furious: Tokyo Drift”in yapımcıları, öncelikle bu seriyi diğer yarış filmlerinden farklılaştırıp özgün kılan en önemli özelliğini akıldan hiç çıkarmadılar.

“The Fast and the Furious” filmlerinde büyük kent varoşlarında yaşayan toplum dışı kalmış gençlerin fantastik arabalar dünyasının içine çekilişi, bu arabaların onlar için çivisi çıkmış bir dünyada kontrolü kaybetmeyi simgelediği anlatılıyordu.

Hızlı ve Öfkeli: Tokyo Yarışı

Filmin Künyesi
Yönetmen: Justin Lin
Yapımcı: Neal H. Moritz
Senaryo: Chris Morgan
Görüntü Yönetmeni: Stephen F. Windon
Prodüksiyon Tasarımı: Ida Random
Kostüm Tasarımı: Sanja Milkovic Hays
Kurgu: Dallas Puett, Fred Raskin
Sanat Yönetimi: Tom Reta
Orijinal Müzik: Brian Taylor
Universal Pictures / UIP Filmcilik

Hızlı ve Öfkeli: Tokyo YarışıOyuncular:
Lucas Black
Shad ‘Bow Wow' Gregory Moss
Nathalie Kelley
Sung Kang
Brian Tee
Jason Tobin
Zachery Ty Bryan
Keiko Kitagawa
Nikki Griffin
Leonardo Nam
Sonny Chiba

Facebook Google +1 Tweet

Görüşün Nedir?

Karakter Sayacı:
0

Site İletişim Bilgisi

Telefon: 0536 686 91 70

URL:http://www.turkcebilgi.org/

Email: [email protected]