Türkçe Bilgi , Ansiklopedi, Sözlük

Bademcik ameliyatı sonrası...

Basit ve riski az bir ameliyat olan bademcik ameliyatından sonra hastaların büyük bir bölümü gün içinde taburcu edilir. Ancak tabuncu olduktan sonra da dikkat edilmesi gereken hususlar olduğunu unutmamak gerek.

Acıbadem Hastanesi bademcik ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gereken hususları söyle sıralıyor.

KANAMA
Bademciğe ait ameliyat bölgesi açık yara şeklinde olduğu için, ameliyat sonrası kanamalar olabilir. Kırmızı taze kan veya kanlı kusmalar olduğunda en kısa zamanda doktorunuza haber verin veya hastaneye gidin.

AMELİYAT SONRASI AĞRILAR
Bademcik ameliyatına bağlı açık yara bölgesi tam olarak kapanana kadar, yaklaşık 2 hafta süreyle bir miktar ağrınız olabilir. Ağrıların şiddeti kişiden kişiye farklılıklar gösterir. Çoğu kişide basit ağrı kesiciler yeterli olurken, bazı kişilerde daha sık ve daha güçlü ağrı kesiciler gerekebilir. Ağrılar genellikle yutma sırasında oluşan boğaz ağrılarıdır. Boğaz ağrısı bazen kulağa vuran ağrılar şeklinde olabilir.
Erişkinlerde ağrılar, çocuklara kıyasla biraz daha şiddetlidir ve daha uzun sürer.

DİYET BİLGİLERİ
Ameliyatınızdan sonra anestezinin etkisi tam olarak geçene kadar (4 saat) bir şeyler yemeniz ya da içmeniz sakıncalıdır. Ne zaman ağızdan gıda alacağınızı hemşireniz size bildirir.
Genel olarak bol su içmeniz, yumuşak, soğuk ve boğazınızı tahriş etmeyen gıdalar almanız sizin için daha iyi olur.
1.gün: Küçük miktarlarda ancak sık aralıklarla soğuk çay, şerbet, komposto, süt, dondurma.
2.gün: Bunlara ilave olarak oda sıcaklığında, yoğurt, ayran, muhallebi, puding.
3-4.gün: Yumuşak gıdalar, patates püresi, rafadan yumurta, makarna. Miktarları tedricen artırınız.
5.günden itibaren: Tahriş edici, batıcı ve çok sıcak olmamak kaydıyla, doktorunuza danışarak kademeli olarak normal diyetinize geçebilirsiniz. Yaklaşık 10 gün süreyle, ağrı kesicilerin yardımı olmadan, gıdalarınızı tam ve rahat yutamayabilirsiniz.

AKLINIZDA BULUNSUN
Ameliyattan sonraki ilk 7 gün;
1- Sıcak ve asitli ürünlerden kaçınınız (örn: Portakal veya limon suyu, kola),
2- Çikolata ve çikolatalı ürünler yemeyiniz,
3- Pipet kullanmayınız,
4- Bol sıvı alınız (su, süt vb),
5- Kırmızı renkte gıda ve içeceklerden kaçınınız,
6- Acı ve baharatlı gıdalardan kaçınınız,
7- Yutarken ameliyat yerini çizebilecek ekmek kenarı, galeta gibi sert ve katı gıdalardan kaçınınız ve iyice çiğnedikten sonra yutunuz.

KONUŞMA
Ameliyat sonrası konuşmanızın biraz genizden gelmesi ve ses tonunda küçük bir değişiklik olması normal. Bu, ses tellerinizin zarar gördüğü anlamına gelmez.

ATEŞ
Ameliyat sonrası ateşinizin 0.5-1 derece yükselmesi normaldir. Daha yüksek veya uzun süreli ateş genellikle susuz kalmaktan kaynaklanır. Bol sıvı almanıza rağmen ateşiniz hala yüksek olması bir enfeksiyon belirtisi olabilir, doktorunuzu arayınız.

AMELİYAT SONRASI DÖNEMDE YAPILACAKLAR
Çocukların ameliyattan sonra 3 gün evden çıkmayarak dinlenmesi gerekir. Çocuğunuz ameliyattan 5-7 gün sonra okuluna dönebilir, ancak en az 10 gün süreyle programlı spor faaliyetlerinde bulunmaması gerekir.
Erişkinlerde iyileşme süresi daha uzundur ve ameliyattan 1 hafta sonra doktorla yapacakları ilk görüşmeden önce işe gitmemeleri önerilir. Ameliyatı izleyen 2 hafta boyunca da sportif ve yorucu faaliyetlerden kaçınılmaları gerekir.

NEFES KOKUSU
Boğazda bademciklerin alındığı yerde beyaz, kirli-gri renkte bir zar oluşur. Bu zar doğal iyileşme sürecinin bir parçasıdır, ortalama 2 hafta içinde kaybolur. Özellikle az sıvı alan ve yetersiz beslenen kişilerde olmak üzere, bazen nefeste hafif bir koku ortaya çıkabilir. Kokudaki artışla birlikte yutma güçlüğü ve ağrıda bir artış olması durumunda doktorunuzu danışmanız da fayda var.

Facebook Google +1 Tweet

654 Yorum - Senin Görüşün Nedir?

 1. #1 mustafa12
  -
  14-05-2009 18:47:23 +49

  vall kimseye tavsiye etmiyorum klasik yöntemle oldum olalı sadece 3 gün oldu ağrıdan olmek uzereyım 1 hafta flan uyumayı unutun hele gece yarısı bogaz kurulugundan dolayı cektıgınız sancı nasıl bişey bılmıyorum kabus olsa bu kadar olur durduk yere sakın aldırmayın eger ılac kullanarak gecırebılıyorsanız sakın olmayın derım.Sonrakı gunler agrı ve acı dahada artıyor bıde karnın hep aç :sad:

 2. #2 cemil
  -
  02-02-2011 13:06:37 +31

  mustafa arkadaşım cok güzel yazmısın aynen sana katılıyorum. bende oldum cok zor geçti 29 yaşındayım su anda ameliyatın 6.günü agrı kesicilerle duruyorum geceleri cok siddetli agrılar oluyor ne uyku hayatı kaldı nede yemek inş hemen gecer yoksa fıttırmak uzereyim.

 3. #3 teoman
  -
  15-02-2011 00:27:10 +37

  inanın arkadaşlar bende bademciklerimi aldıralı bir hafta oldu.ağrıda hiç azalma yok.ne yemek yiyebiliyorum nede uyuyabiliyorum.bu ameliyatın bu kadar zor günler getirdiğini bilsem kesinlikle olmazdım.günde 2 tane iğne vurduruyom,4 tane apranax içiyorum kırarak suyla karıştırıyorum.anlayın artık ne kadar acıdığını.kulaklarıma öyle vuruyoki ağrısı allahım allahım..EĞER BİR MECBURİYETİNİZ YOKSA KESİNLİKLE TAVSİYE ETMİYORUM.AKLI OLAN YAPTIRMAZ..BU ACIYA DAYANILMAZ....

 4. #4 Halitt
  -
  17-02-2011 10:36:46 +25

  Bugün 6.cı günümdeyim ameliyat sonrası..Ağrıları anlatamam..Geceleri faydası olur diye iğne oluyorum..Ne fayda..Kuruluk ve ağrı sanki artıyor gibi..Günde 3 kere alınması gereken ilaçları inanın 3 saatte bir alır oldum ağrıdan..Aç olmak..Bulantı bunları saymıyorum bile..Boğaz söz konusu olunca en zor ameliyatlardan bunu çok rahatlıkla söyleyebilirim..Hepimizin acıları diner İnşallah acilen..

 5. #5 semih
  -
  11-04-2011 17:48:55 +14

  benim oğlum 7 yaşında bugün ameliyat olalı 6 gün oldu. gece çok ağlıyor. neden gece bu kadar ağrısı oluyor. bide 4 günden sonra makarna falan demişler makarna yedirmenin bi sakıncası olmazmı. bu konuda bilgisi olanlar paylaşırsa çok sevinirim başımızdan böyle bişey geçmediği için onu anlayamıyoruz. şimdiden teşekkürler

 6. #6 elff
  -
  16-04-2011 18:43:55 +20

  ben 24 yaşındayım bademcik ameliyatı olalı 3 hafta olcak nerdeyse abarttığınız gibi bi ağrı kesinlikle yok ben 1 yıldır bu bademcik iltihabından çok çektim korktum aldırmaya bademcikleri ama sonunda aldırdım asla korkulcak bişi değil bence sıkıntı yaptığınıza değmes ha yaşa göre ağrıyormuş çocuklar daha kolay atlatırken büyüklerin biraz daha fazla ağrısı olurmuş.korkarsanız ve fazla sorun ederseniz ağrılarınızı daha beter olur bana ilk 1 hafta yemek yasak dendi ben 5.gün lahmacun yedim:D hehehe onun için korkmayın elinizden geldikce yemek yiyin ağrılar yedikçe geçiyormuş doktorum demişti ve doğruymuş çiğnedikçe geçiyo yemekten yarım saat önce ağrı kesici alın yiyiyebilicenizi hissettiğiniz herşeyi yiyin:)ağzınızda iiyice çiyneyip yutun herkese geçmiş olsun:))))))))

 7. #7 semi
  -
  28-05-2011 01:09:24 +19

  ben bademcik ameliyarı olalı 4 gün oldu..ama keşke ilaç tedavisine devam etse imişim...uykum kalmadı..ağzım lav gibi yanıyor. ne buz ne dondurma...resmen açık yara ağzımın içi...böyle ameliyat olmaz olsun...bence...

 8. #8 TUNCAY
  -
  30-05-2011 19:21:14 +12

  TERMAL WELDİNG DİYE Bİ SİSTEM VARMIŞ BENDE OLUCAM YAKINDA OLAN ÇOK AĞRISI OLAN ARKADAŞLAR BU SİSTEMLE Mİ OLMUŞLAR KARARIMI SİZİN CEVAPLARINIZA GÖRE VERİCEM
  ÇOK GEÇMİŞ OLSUN

 9. #9 Reyhan
  -
  13-06-2011 17:26:05 +16

  özellikle yetişkinseniz asla kesinlikle olmayın berbat bişe ameliyat olalı tam 1 hafta oldu bugün ama ağrıda hiç azalma yok ve yemek yiyemiyorum hala yutkunurken canım çok yanıyor ne zaman eski halime döneceğim böyle olacağını bilsem asla olmazdım...

 10. #10 qmz
  -
  07-08-2011 14:40:47 +13

  hiç anlatıldıqı qb deil 21 yasındayım amelyat olalı 3 qün oluo su içmek bile acı veriyor. sıvı bile tüketemedqm için serumlarla ayakta duruorum, ve damar yolu problemim var kollarım delik deşik. konuşmak ne kelime aqzımı bile acamıorum. doktorum en zor amelyatım seninki oldu dedi. ve herkesn qaripsediqi seyde bana dondurmayı yasakladı ama qenede ben az az yiyorum. mikrop kapacaak bise olacak die öle cok korkuorumki :( sanki hiç iilesemeyecekmişim qbme qelio böle aqrı olduqunu bilseydim bademcklerm yüzünden öleceK OLSAM qenede aldırmazdım:( karnım cok ac ve daha uzun bi süre acım :(

 11. #11 buse
  -
  27-08-2011 14:48:53 +17

  ben 26 ysındayım ben de ameliyat olalı tam 8gün oldu ve canım cok yanıyo yemek yiyemiyorsunuz bol sıvı tüketin diyo doktorlar tüketecek bogaz olsa kanasıya su içerim herhalde yutkunamıyorum bile yemek derseniz halen acım ve bogazlarım arada kanıyo doktara gittim hersey normal diyo uykusuzluk deseniz hasret kaldım agrıdan uyuyamıyorsunuz simdiki aklım olsa olmam diyemiyecegim fakat her ay bademciklerim şişecek korkusu ile yasamaktansa bu acıyı cekmeye razı oldum hayatımda dondurmaya soguk su ya hasret iken şimdi doyasıya yiyip içiçem:)) herkese geçmiş olsun benden size tavsiye küçük yasta ameliyat olmak en iyisi

 12. #12 yaş 26
  -
  14-09-2011 13:16:38 +13

  6. gune gectim bugun. agrı herkesin dediği kadar var. ama bu gece ilk kez guzel uyudum tavsiyem herkese yan uyuyon.uyuyunca tukuruk salgısı azalıyor ve kuruluk oluyor buda acıyı daha da fazlalastırıyor.ağrı kesiciler cok işe yarıyor beslenme oncesi muhakkak alın. dişimizi sıkmaktan baska yapacacak bişey yok. bekleyecegiz. alah herkese sifa versin iyileşince cok guzel bi yemek ısmarlıcaam kendime.

 13. #13 duygu
  -
  15-09-2011 20:07:32 +7

  Çocukların iyileşme sürecini bilemem ama bir yetişkin olarak çok zor durumda değilseniz kesinlikle olmayın derim bu kadar acılı bir iyileşme süreci olamaz. 6.günümdeyim Ağrı kesicilerle yaşıyorum tesiri geçinde ağrıdan duramaz duruma geliyorum boğazımdan başlıyor kulaklarıma vuruyor anlatılması zor bir ağrı .. Arkadaşlarında dediği gibi gece uykusu zaten kalmıyor. Ağrı kesiciden sonra yemek yiyebiliyorsunuz ondan önce bir şey yutmak sizin için resmen bir işkence haline dönüşüyor. Antibiyotik verdi doktor suda eritip içiliyor resmen ağlayarak içiyorum. Kararını siz verin artık :(

 14. #14 selimm
  -
  17-09-2011 20:58:36 +17

  15 gunden önce kesinlikle sigara içmeyin. kanama riskini çok yukseltiyor bizzat test ettim ne yazık ki dogruymuş. ve yardımcı olacagını dusundugum bi bilgi payllasayım. eger kanamanız olursa öncelikle ilk yapmanız gereken sakin olmak. heyecan kalp hızının artması kanamayı dahda artırır. sonra sogukk suyla buzlu da olabilir. gargara yapcaksınız balgam atar gibi genizden tukurmeyin sakın ve kanama duracaktır buyuk ihtimalle bu arada ameliyat oldugunuz yer yakınsa oraya değilse en yakın saglık kurulusuna basvurunuz. bunları yasadım ben bugun 9 gundeyim. cok sukur daha iyi hissediyorum agrı kesici sayısını 2 ye indirdim. sakın yemeklerde de acele etmeyin sıvı seyler en fazla mama şeklnde yiyecekler yemeniz cok daha risksiz olacaktır. allah herekese şifa versin

 15. #15 veysel türe
  -
  18-09-2011 17:29:08 +15

  50 yaşındayım yıllardır bademciklerimden çok çektim ameliyat olmaya birtürlü cesaret edemedim bademciklerm kronikleşmeye başlamış yaz kış devamlı şiş halinde antibiyotik ilçlarda fayda etmemeye başlayınca ameliyat olmaya karar verdim bu gün amliyat olalı ttam 10 gün oldu 4-5gün aşırı ağrılarım oldu bügün dahaiyiyim yemem içmem biraz daha rahatladı Butür ameliyatların normal iyileşmesi 15-20 gün yıllarca bu ızdırabı yaşayan olarak aşırı rahatsızlık veriyorsa bir an öne ameliyt olmaları ertelenen bademik ameliyatları bir çok hastalığı peşinden getiriyor Genç yaşta yapıla bademcik ameliyatlrının iyileşmesidaha çabuk oluyyyr yaradan kimseye çaresiz hastlıık dert vermesin acil şifalar.

 16. #16 ceyla
  -
  25-09-2011 20:45:30 +15

  17yasindayim.yaklasik bir senedir bademciklerimle sorun yasiyordum.uc gun once ameliyat oldum.2 gun hic konusamadim.bu gun konusuyorum,ama cok aci veriyor.su,cay,sud iciyorum.dun annem corba verdi,keske icmeseydim cok canim yandi.yutkunurken cok garip danslar ediyorum.simdi cok acim.insallah iyilesince bol su icicem.istedigim her seyi yiyicegem.insanin cani cok aciyor,ama 2 haftalik aci.dayanmak zorundayim.sukurler olsun allah derdimin caresini de verdi.herkese allah sefa versin.

 17. #17 Özlem 6yaş
  -
  27-09-2011 16:31:11 +15

  Ameliyat odğum için hç pişman değilim. yutkunurken boğazım acıyor. Ben ameliyattan kormadım. Siz de korkmayın.Bol bol dondurma yemek çok güzel.... :)

 18. #18 murat 02-10-2011
  -
  02-10-2011 11:43:20 +9

  allah herkese acil şifalar versin arkadaşlar bende bademcik ameliyatı olalı 5gün oldu ilk 3gün çok ağrılarım oldu 3.günden sonra bayağı rahatladım katı yemekler hala yiyemiyorum ama abartacak bişey yok olacak okadar benim ameliyatım 20dk sürdü yıllardır bademcik ağrıları çekenlere tavsiyem aldırın kurtulun yılda 1veya 2defa şişiyorsa tavsiye etmem ilaçla geçirin daha iyi her organın bi görevi vardır ama artık fayda vermekten çıkmışşa biran önce kurtulun...

 19. #19 yağmur 10 10 2011
  -
  21-10-2011 03:17:26 +2

  herkese acil şifalar diliyorum benim kızım 6yaşında bademcik ameliyatı oldu ama olmaz olaydım diyor açlıktan ölücem diyor ayrıca kulak ağrısı çok oldu nerden oldum diyor ilaçla negüzel geçiyordu diye bütün gün ağlıyor ...babamız gece fırından sıcak ekmek aldı yavrum ekmeğin içini yontmuş battaniyenin altında gizlice yemeğe çalışıyor ...tekrar herkese acil şifalar diliyorum.

 20. #20 ilknur
  -
  24-10-2011 08:41:56 +4

  bademçik ameliyatı olalı 2 sene oldu ama her kış agrım yine agrı cekiyorum özellikle doktorum sag bademçikde zorlandık dedi ve benımde sag bagdemcigim devamlı agrıyor ilk zamanlar piskolojik oldugunu düşündüm ama bu piskoloji olsaydı her mevsim agrı olmazmydı bademçik AMELİYATI OLAÇAK ARKADAŞLARA tavsiye doktorlarını hastanelerini iyi secsinler ÖZELLİKLE SİGARA KULLANANLAR İLK 1 AY SANCI çekdim uykusuz ac kaldım döktüğüm gözyaşlarıda cabası malesef korkutmak istemem ama böyle

 21. #21 tyln
  -
  30-10-2011 20:56:02 +5

  21 yaşındayım böyle acı hic yaşamamıştım 4 gün oldu ameliyat olalı igme yaptırıyorum agrı ve antibiyotik bunların sayesinde agrım yok cok şükür ama acımmm allahımm acımmmmmm 5 gece oldu yemek yemedim artık ne zaman son bulacak bu aclık............. bu arada arkadaşlar uyku problemi cekenleriniz var mış benim sadece ilk gün oldu böyle o da agrı esici vurulmadıgım icin bence ii agrı kesici kullanın yoksa gecmez agrılarınız benim tek şikayetim yemek başka da birşey degill

 22. #22 zeynep
  -
  02-11-2011 13:11:38 +10

  benım kızımda olacak ameliyat.yazdıklarınız çok korkutucu.ama ameliyat olunmassa sonuçları dahada korkutucu.hem boğaz ağrısı ateş çok zor ben 31 yaşındayım hala çekiyorum ve şimdi kızım. her ay ateş boğaz ağrısı..en kötüsüde kararı bizim vermemiz daha 4 yaşında.çok zor psikoloji sıfır.Allaha dua etmekten başka çarem yok.herkeze çok geçmiş olsun..acil şifalar..

 23. #23 ss
  -
  09-11-2011 23:58:03 +10

  ameliyatı olalı 9 gün oldu pek bi ağrı kalmadı 18 yşndaym ağrı kesici bile kullanmadım rahattım :D ilk 2 3 gün biraz yutkunmada ağrı sonrasında rahattm ameliyattan sonraki 2. gün ekmek flan ydm htta mangalda sucuk yedm 6. gece kanama oldu :D acile gttik durdurdular şimdi iyiyim Allah herkese şifa versin.

 24. #24 NİHAT
  -
  16-11-2011 11:40:28 +3

  AMELİYAT OLALI 6 GÜN OLDU.BANA GÖRE BU AMELİYATIN ŞİKAYETLERİ GECELERİ AĞIZ KURULUĞU;YUTKUNMADA SIKINTI ÇOK,YEMEDİĞİNİZ İÇİN KARNINIZ AÇ KALIYO.SÖYLENDİĞİ GİBİ ÇABUK GEÇMİYOR.KOLAY Bİ AMELİYAT AMA İYİLEŞME SÜRESİ UZUN 10 GÜNDEN AZ DEİL.OLDUKTAN SONRA SIKINTILARIMIZDAN KURTULACAKSAK ÇEKİLİR AMA DİĞER TÜRLÜ SIKICI VE STRESLİ Bİ AMELİYAT

 25. #25 derya
  -
  28-11-2011 21:19:38 +3

  ben amelıyat olalı 18 gun oldu ve sureklı agrım oluyo yasım 22 kımseye tavsıye etmıyorum agrılarım bıttı ama kanama durmuyo hep kanı özellıklı gecelerı cok sıddetlı kanamalar oluyor adeta yan pıhtıları gelıo kanamadan sonra bademcıgım cok sıddetlı bır sekılde yanıyo doktora gıdyorum sureklı serum takıyolar bıktımmmmmmmm kesınlıke olmayınnn

 26. #26 latif altın
  -
  02-12-2011 22:34:23 +3

  benm yasım 20 amelıyat olalı 3 gun oldu agrın fln oyle fazla yok sadece yutkunerken acıo ve ac kalıyosunuz bana gore ıse en zoru su ıcememk susuzluk bana cok koydu yoksa amelıyat fln cok kolay.ilacla ıyılesemıysanız aldırmanız en mantıklısı bence,cunku amlyt olmadan oncede aynı acıyı bogazlarım sıstıgınde cekkıyordum..

 27. #27 şafak
  -
  08-12-2011 19:03:48 +4

  2. günüm ameliyat olalı su içiyorum dondurma süt rahat yeniliyor ağrı kesiciler fayda ediyor ağrılara yutkunurken acı oluyor ama korkulacak birşey yok ameliyatı zaten hatırlamıyorsunuz sadece açlık var ben iyiki olmuşum diyorum şimdilik

 28. #28 melih
  -
  10-12-2011 10:55:22 +3

  walla ben ameliyat olalı buqün 5. günüm ama şu sabah kalkışlarımdaki ağrı yok mu beni öldürüyor yakıyor ağlatıyor...gün boyu sıvı ve yumuşak yiyecekler yiyebiliyorum ama işte orası iyileşirken kuruyo yha sabahları zıplattırıo adamı :p bide ben üç ameliyatı birden oldum;burun kemik ve et,küçük dil ve damak çevresi (radyofrekans)ve bademcik..yemin ediyorum o burnum çok acıycak dediğim vefekar burnum hiç acımadı desem yeridir..yalnız küçük dilim ameliyattan sonra iyice sarktığı için burun tamponumu aldırmaya gittiğimde iğne yaptırdım yoksa gece boğazıma kaççak gibi oluyodu o indi..popodan yapıo iğneyi bu arada:d valla 3. günden sonra ben sigsrayada başladım tekrar ama bu sabah ağrılarından kurtulmanın yolunu annem buldu saolsun:D bir yemek kaşığı zeytin yağı yemin ediyorum nasıl yumuşatıo sabahları varya pamuk pamuk....ben bu bilgiyi ilk başta bilseydim hiç yakınmazdım;)ALLAH ACİL ŞİFALAR VERSİN HEPİMİZE..senede 2 kez penisilin yiycenize 10 gün aç kalın kurtulun bence;)

 29. #29 zeynep
  -
  10-12-2011 12:32:36 +5

  4 YAŞINDAKİ KIZIMI IKI GUN OLDU AMELİYAT OLALI.ÇOK ZORMUŞ AMA..ALLAH KOLAYLIK VERSİN.YEME İÇME YOK KONUŞMA YOK.TÜKÜRÜĞÜ BİLE BİRİKTİRİYOR.AĞRI KESİCİLER BİRAZ RAHATLATIYOR O ARADA AZ SÜT İÇİYOR O KADAR..

 30. #30 batuhan
  -
  11-12-2011 19:08:53 -1

  benim oglum 7 yasinda ameliyat olali 2 gün oldu cok cok iyiyi ameliyat ciktiktan 4 saat sonra su icmeye basladi o gün pizzada yedi ertesi gün normal yemekleri yemege basladi asitli baharatli ve meyva yasak tabiki bol bol su icin biz öyle yapiyoruz iyikide ameliyat olmus cocoklarda iyilesme süreci daha kolay geciyor galiba hepinize gecmis olsun

 31. #31 melih
  -
  14-12-2011 20:52:16 +3

  bende yeni ameliyat oldum 26 yaşındayım doktorunuzda çok önemli arkadaşalar hiç zorluk çekmedim ilk günden itibaren ağrılarım en az düzeyde di bugun 5.gun ve hiç ağrım yok....

 32. #32 şule
  -
  25-12-2011 04:33:07 +5

  ben ameliyat olalı 11 gün oluyor ama okadar çok ağrı çekmedim evet ağrı kulağa vurunca rahatsız edici oluyor ama boğazlarım şiştiğindeki acıyla neredeyse aynı.ameliyatın tek zorluğu yemek yiyememek ama 4. günden sonra püre yemeye başlayınca daha iyi hissetmeye başlıyor insan zaten.bol sıvı tüketmek de ağrıyı azaltıyor bence.sonuç olarak korkulacak bir şey yok ..

 33. #33 leyla
  -
  27-12-2011 08:39:28 +11

  ben 18 yaşındayım ameliyat oldum bence canı acıyanların canı çoooook tatlı bir hafta oldu gıkım çikmiyo daha bir de ailem naz yapıyorsun diyor ameliyat olduktan beş saat sonra konuştum yani canım da çok tatlıdır ama sabrediyorum napalım ama düşünün ya olmasaydık kalp kapakçığımızda iltihap olacaktı üzülmeyin her kışın bir baharı her gecenin bir sabahı vardır inşallah hastalıklar ağrılar günahlarımızı döker bir düşünün eger ameliyat olmasa idik ağzımızın kıymetini bilemezdik cenabı hakka çooook şükür lazım şekva etmemeliyiz bol bol ya şafi ya allah ismini her gün elinize bir tesbih alın 100 defa çekin kardeşlerim allah acil şifalar versin

 34. #34 28 NECMİ
  -
  28-12-2011 14:31:46 +9

  TAMAMEN BİR IZDIRAP 15 GÜN ZİNDAN OLDU BANA YÜCE RABBİM HERKEZİN YARDIMCISI OLSUN ÇOK ZOR Bİ AĞRI....

 35. #35 OĞUZHAN
  -
  29-12-2011 13:28:22 +5

  ben 10 yaşındayım bende bademçiklerimi ve geniz etimi aldırdım amelyat olduğum gece yemek diye bağırdım sade bisküviyi suda ezip beslediler hemen yumuşak herşeyi yedim ve amelyat olduğumda8 yaşındaydım kardeşimde yeni oldu oda benim gibi hiç açımıyor bişeyde olmuyor ama annem özellere asla yaptırmam diyo özellewrde olmayın devlet hstnlerine götürüyo ben devlette oldum kardeşimde fakültede oldu

 36. #36 SufiMehter
  -
  30-12-2011 13:36:42 +7

  iyileşme süreci Doktorun kabiliyetine bağlı, 5,6. günlerde hafif kanamalar olabilir beyaz bölgede pıhtılanmalar olması normalmiş, ama kan kusma ve şiddetli kanamalarda direk doktorla görüşün, benim 7. günüm çok hafif ağrı var, sol bademciğime iğne batıyormuş gibi hissediyorum. Hepinize geçmiş olsun. Sıcak şeyler yemeyin, herne yerseniz en son dondurma yediğiniz zaman kanı dondurup kanama riskini düşüreceğini keşfettim. :D Hepinize geçmiş olsun. Çok güzel bir duygu, yaşamaktan korkmayın. Hayatın değerini anlıyorsunuz.

 37. #37 yüksel
  -
  11-01-2012 16:00:55 +3

  ben 27 yaşındayım, ameliyat olalı bugün 7. gün oldu. Halen sağ kulağım ve boğazım ağrıyor ve yutkunamıyorum. novalgin 500 mg oral damla tam bu iş için, 6 saatte bir alıp acılarınızı hafifletebilirsiniz. Ben çok faydasını gördüm ve 2. şişe yi aldım. ilk günlerde geceleri 1 saatte olsa uyuyamama yarayan ilaç diyorum. Hap yutmak çok zor olurdu zaten. ilk 4 gün gerçekten çok zordu geceleri ağız kuruluğu olması, yutkunamamak ve uyuyamamak dehşet vericiydi.bu süreçte ben hep çorba içtim, halen de öyle başka hiç bir şey yemiyorum. yoğurt, süt, ayran, çorba ve sebze haşlayıp blendırdan çekiyorum. mama gibi güzel oluyor, şimdiden 3 kilo verdim ve halen konuşamıyorum :) ameliyattan korkulacak bişey yokda sonrasında biraz sabırlı olmak gerekiyor. herkesin atlattığı bir süreç neticede.

 38. #38 sevilay28
  -
  20-01-2012 20:15:38 +14

  Ben 28 yasındayım,5 gün once cok pahalı bir hastanede thermal welding denilen yontemle ameliyat oldum. hani bu yöntem acısız kansız filan diyorlar tek kelimeyle büyük yalan. Yemek yiyemedigim icin aglayacak gibiyim artık. Sanki hic iyilesemiyorum. Bir de bir tarafım cok inanılmaz acıyo,sanki doktor lazerin ucunu kacirmısta agzımı daglamıs gibi. Kulağıma cok vuruyor. Acayip moralim bozuk. Bir ton da ilaç içiyorum. Çorbanın bile şehriyelerini ayıklayarak biraz suyunu içebiliyorum. Tek tesellim 2. gün kocaman şişen dilim brz küçüldü. Allah bu ameliyatı olanların yardımcısı olsun. İyi olunca (eger olursam) Antakya Sofra sına gidip deli gibi yemek yiyecegim..

 39. #39 özge
  -
  25-01-2012 18:06:30 +17

  benim 10. günüm ve artık nerdeyse geçti ufak ağrılarım var ama gene çok şiddetli değil arkadaşlar 3 ve 4. günde daha şiddetli oluyomuş bilginize ama bademcik ameliyatı olcaklar bunları okuduktan sonra istemezler lütfen biraz daha çok korkutmayalım hem 1 ayda bir benim bademciklerim şişiyodu ama bu ameliyattan sonra böyle bir sorunumun kalmıyacağını biliyorum hem ve de bu ameliyati 12 yaşından sonra yaptırırsanız daha çok acı ban 11 yaşımda yaptırdım hem yani bir ameliyat acıcak tabi banca çok üzülmeyin iyleştikten sonra acısını çıkartın

 40. #40 raziye
  -
  25-01-2012 23:57:13 +1

  Benim oglum 3 gün oldu amekiyat olalı hem bademcik hem geniz eti hemde kulak zarı çiziginden.Yavrum yazık agzını kapatamıyor iyip içemiyor sürekli bulantısı var.Bilmiyorum ne zaman iyileşir şu anda hiç iyileşmeyecekmiş gibi geliyor.3 günde çok zayıfladı.Hepinize acil şifalar diliyorum.ALLAH yardımcınız olsun.

 41. #41 gökhan
  -
  27-01-2012 14:27:06 0

  ben 28 yaşındayım.ameliyat olalı 8.günüm.çok ağrım yok ama yutkunurken ve yemek yerken çok acıyo.ameliyat basit ama sonrası çok zor.yemek yemek insana bu kadar acı verirmi?açsın zaten sürekli.sulu yemek zorundasın.ne zaman iyileşecek bilmiyorum.yaş ilerledikçe iyileşme süresi uzuyo bundan eminim.mecbur olanlar haricinde yaptırmayın derim.ilaç içmek daha mantıklı....

 42. #42 ayse tekakan
  -
  01-02-2012 17:30:13 +3

  ben ayse tekakan 25 yasındayımm amelıyat olalı6 gunn oldu dıloron ıngne ıle kendıme gelıyorum ole bole bır agrı derıl yanı yıyemıyosun ıcmeıyorusun yutkunamıyor nefes alamıyorsun ben amalıyat olmadan once kolay bısey gıbı anlattılar amalıyattan once hepp amelıyattan korktum ama ınannın amalıyat hıc bırsey uyuyor ve uyanıyorsun ılk uc gun agrı yoktu ama yara ılgesemye yenı hucreler olusmaya baslarken aglayamdım bıle dusunun gerısını o kadr kı zor sabah aksam hastanedeyım sakıncalı deılse ıannın oglenlerıde ıgne yaptıracm gercekten gereklı deılse ılacla tedavı olunuyorsa ılacla yapın ve kurutun hıct ekolaybuı amlıyat deıl amelıyat kolay fakat sonrası zor allah tum herkezın yardımcısı olsun

 43. #43 Genc
  -
  01-02-2012 21:22:21 +6

  Merhaba ben 16 yasindayim ve uyurken horladigim icin doktorum bademcik ameliyati olmamin sagligim acisindan iyi olucagini soyledi ve bende basit bir ameliyat oluncagini soylemislerdi ama megerse basit ameliyat derken kendi acilarindan basit 1.5 saat surdu ameliyattan sonra 5 saat iskence gibi geliyor eve gitmek istiyorsun bu aci 3. Gun oglenleri artti suan 7. Gundeyim ve kompostodan sıkıldım annemde sutun icine buskuvi koyarak doyurucu bi yemek oldu ama bunu bardaktan icerseniz ve buskuviyi baya bi parclamaniz lazim bunu agrimaya basladiginda neden agridigini arastitmak icin telefondan internete girdim bilgisayara kalkmayiyorum bile herkese gecmis olsun bide benim yemek yerken kulak agrisi sorunum var yardimci olursaniz sevinirim bazen cok agri yapabiliyor

 44. #44 atakan
  -
  04-02-2012 15:46:34 +7

  ben olalı bugün dördüncü gün hiç bi sorun yok şişmesi artık o kadar rahatsız ediyorduki bu yanında hiç yaniii sadece 1 gün biraz acıo oda taze olduğu için çok abartıyorsunuzzzzzzzzzz

 45. #45 kübra
  -
  04-02-2012 17:12:21 +4

  ben amelıyat olalı 3. gün bugün bence çok abartıyorsunuz biraz ağrı yapıyor ama her ay çıkmasından iyidir yani..ben 17 yaşındaym ve amelyattan ilk çıktığımdan çök ağladım ama şimdi çok rahatm uykum yernde ama yemek sıkıntısı oluyor onada katlanın artk yaa bademcik sorun oluyorsa olun bence yaşınız geçmeden aklım olsa daha erken olurdumm... benden sonra 7 yaşında bi çocuk oldu ama bi görseniz amelıyat olmamış gibi gezip tozuyor yiyip içiyorr.. artk siz benm bu söyledklermden sonuç çıkarınn...

 46. #46 türkan
  -
  06-02-2012 14:29:50 +4

  3.5 yaşında oğlum var ameliyat ettirmeyi düşünüyorum.uyku apnesi çok oluyor ama bu yorumlardan sonra çok kormaya başladım.inşallah çocuklarda ferklıdır iyiyleşme süreci.herkese acil şifalar diliyorum.

 47. #47 Jimmy
  -
  08-02-2012 16:22:12 +4

  Herkese geçmiş olsun. Ben 24 yaşındayım. Ameliyat olalı 3 gün oldu. İlk 2 gün yutkunma çok acı verdiği için tükürük birkiyordu ağzımda. Onu dışarı tükürmek hem tiksindirici hem zor oluyordu.

  Bugün 3.günümdeyim. Artık acı verse de daha fazla yutkunabiliyorum. Tavsiyem bol bol su için gece yatağınızın yanında su bulundurun. Ağız kuruluğu olduğunda birkaç yudum içip geri yatarsınız. Beslenme olayı sıkıcı hakikaten. 3 günüdür danone, yoğurt, muhallebi, su ve meyvasuyuyla besleniyorum. Şimdiden normal yemekleri özledim. Bugün püreye de başlayacağım. Yarın (4.gün) sebze ve soğuk çorba düşünüyorum.

 48. #48 Jimmy
  -
  08-02-2012 16:22:59 +1

  İyileşme sürecinde önemli olan hafif ağrıları büyütüp yemek yemekten kaçmamak. Doktorumun bana dediği; ordaki kasların gelişmesi ve güçlenmesi için çiğneme aktivitesinde bulunmamız gerektiği. Başlarda acıya katlanıp dikkatli bir şekilde ne kadar çok yemek yersek iyileşme süreci de o kadar hızlı oluyor. Yani siz boğazım ağrıyor diye yemek yemedikçe iyilişmeyi geciktiriyorsunuz. Bu noktada doktor sakız çiğnememi de tavsiye etti. Ben de çiğniyorum.

 49. #49 Jimmy
  -
  08-02-2012 16:23:43 +3

  bi de ameliyatın 3.günü sigaraya başladım falan diyenler var valla onlara ne desem bilmiyorum, Allah akıl fikir versin. Ben de sigara içen biri olarak ameliyat olacağımı öğrenir öğrenmez sigarayı bıraktım. Bundan sonra da en az 1-2 ay, tamamen iyileştiğime emin olana kadar sigara içmeyeceğim. Bir kanama olması durumunda yeniden bu sıkıntılı süreçleri yaşayacağınıza iradenize hakim olun sigaraya falan bulaşmayın derim. Wikipedia ingilizce sayfasından öğrendiğime göre ameliyat sonrası kanama riski yetişkinlerde %1-%2. Yani tavsiyelere uyulduğu sürece pek bir risk yok. Doktorların tavsiyesini dinleyerek 20 günlük bir sıkıntı çekeceğiz o kadar. Benim gitti 3 gün kaldı 17 gün :) Tekrardan herkese geçmiş olsun.

 50. #50 oğuzkaan
  -
  10-02-2012 00:55:16 +6

  bademciklerimi aldıralı tam 6 gün oldu ama bn hala çok acı çekiorum yemek yiyemiorum,yutkunamıorum günden güne azalıyor diolar ama sanki hiç geçmicek gibi,bana çok basit ameliyat ol bişey olmaz hiç ağrın olmaz dienlere şimdi çok pis küfür ediorum,diyeceğim şu ki aklınız varsa ve çok zor durumda kalmadıysanız ilaç tedaviye devam edin ameliyat olmayın,açımmmmm abi açımmmmmmmmmmm günlerdir yemek yok çocuk gibi mama,puding,danone,su,biskevi :) ,meyve suyu ile besleniroum..ha buna şükür rabbim büyük hastalıklar vermesin şahsen bn yemenin içmenin değerni anladım allah kimseyi açlıkla sınamasın herkese geçmiş olsun mevlam şifalar versinnnn...

 51. #51 melaike
  -
  11-02-2012 16:52:15 +4

  ben 33 yasındayım 2 subatta bademcik ameliyatı oldum oldugum gun hastanede kaldım ve sadece serumla beslendim su bile içmek işkenceydi 2-3 uncu gunler agrı kesicilerin etkisiyle daha rahattım ama tabi sadece yarım kase corba içebildim 6.ıncı gunun sabahı bogazımda bir rahatlama ve aynı anda bogazımdan akan sıcak bişi daha önce tadını bilmediğim aman allahım nasıl bir kana apar topar hastaneye o gun için dindirdiler aksam kafamı yastıga koydugumda hene aynı haydiii gene apar topar hastaneye ve ikinci operasyon gene ilk gun hastane gene serum su an 10. gunumdwyim ama anamdan emdiğim süt burnumdan geldi. abartmıyoruz arkadaslar yasayan bilir allah herkesin yardımcısı olsun... tek gusel olan 4 kilo gittii::)))

 52. #52 chngr
  -
  12-02-2012 16:47:35 +7

  termal sistemle daha yeni ameliyat oldum hiçbir sıkıntım olmadı kanama kan yada herhangi başka birşey 3.gün katı yiyecekler yedim şu an 5. gün nugget falan bile yiyorum rahatlıkla çok basit raht bi sistem 1 haftada tamamdır herşey en geç oda...

 53. #53 çiğdem
  -
  12-02-2012 17:25:15 +4

  kardeşimi termal sistemle 5 gün önce ameliyat ettirdik. narkozdan 3 saat sonra yediği besinlerin tadını almaya başladı, çünkü kan vs. hiçbişi yok. 3. günden itibarende katı yiyecekler yemeye başladı. ameliyat olmanız gerekiyorsa bu yöntemi tavsiye ederim. herkese geçmiş olsun dileklerimle...

 54. #54 selo
  -
  13-02-2012 01:25:18 +3

  arkadaşlar ben ameliyat olmadan önce bu siteyi ziyaret etseydim kesinlikle ameliyat olmazdım ben ameliyat olalı 2 gün oldu böyle bir ızdırap görmedim zaten ameliyata ac ve susuz ğidiyorsun on dan sonra ki 2 gün de su içemedim yanıyorum susuzlukdan

 55. #55 Jimmy
  -
  13-02-2012 12:22:17 +4

  Arkadaşlar daha önce de yazmıştım şimdi 8.nci gündeyim. Yavaş yavaş toparladım ben, şu an gayet iyiyim. Hatta bugün köfte yedim. Sütlü bisküvili günlerden sonra ilaç gibi geldi :)

  Tek korkum kanama falan olması. 5.Gün biskivüden gına gelince balık yemiştim. İyice ezip çiğneyerek. Ama hafif bir kanama oldu. Panik yapmadım. 2 kocaman bira bardağı buzlu su içtim. Kanama dursun diye ettim. Durdu :)

  Tavsiyelere uyuldukça bir problem olmaz bence. En fazla 1 haftalık sıkıntı çekeceksiniz. Ömrünüz boyunca rahatlamak için. Bence değer. Ama 1 hafta özellikle ilk 2-3 gün sıkıntılı.

  8 günde 4 kilo kaybettim. İyileşir iyileşmez kebapçıdayım :)

 56. #56 şirin
  -
  13-02-2012 22:55:07 0

  arkadaşlar ben 28 yaşındayım, ameliyatımın 6. günü, allaha şükür çok iyiyim. ilk üç gün olan ağrılar ve gece uyuyamamak gerçekten çok can sıkıcı. ben ameliyatımın ilk günü yavaş yavaş konuşmaya başladım ve yemek yeme konusunda çok ısrarcı davrandım, mesela ameliyatımın 2. günü yaprak sarması yedim, o derece ısrarcıyım yani:) bu sayede hiç ağrı kesici ve antibiyotik kullanmama gerek kalmadı. bu ameliyatın sonrasında ağrı ne kadar çok olursa olsun sizlere tavsiyem yemek yemeyi sakın bırakmayın az ama sık aralıklarla yemeye dikkat edin, çünkü yutkunma güdüsü boğazınızın iyileşmesindeki en önemli etken. ve tabiki bol ve bol su için. bu operasyonla ilgili yaşadığım en büyük sıkıntı ağzımın içindeki o garip tat ve bu tadın midemi bulandırması, onun dışında bir sorunum yok umarım da olmaz. son olarak da eğer bademciğiniz sorunluysa mutlaka aldırın çünkü problemli bademciğin insan vücuduna çok önemli zararları oluyor. (kalp, böbrek yetmezliği gibi)

  herkese geçmişler olsun

 57. #57 Hazal
  -
  14-02-2012 14:21:15 +2

  valla bu bademcik ameliyatı kadar lanet bişey görmedim ben daha 18 yaşındayım ve ameliyat olalı daha 5 gün oluyor ama gecem gündüzüm birbirinine girmiş içinde yutkunamıyorum kulak agrılarım ansızın vuruyor yemek yiyemiyorum zaten açlıkta hissetmiyorum artık agrılardan sabahları uyanınca öksürük tutuyor baya kötü ya :(

 58. #58 Didem
  -
  14-02-2012 16:04:46 +2

  Ameliyatı daha dün oldum bugn evime yolladılar ama canım çok acımıyo yani boğazlarım şiştiği zamanda aynı acıyı çekiyordum yutkunamıyodum ağlıyodum şimdi kulaklarım ağrıyo ve kendimi iyi hissediyorum süt su dondurma bisküvüyü suda yada sütte ıslatıp yemek karnımı doyuruyor dişinizi çektrdiğinizde dilinizde bir donma olurya onun gibi bi his var o yzden konuşamıyorum sesim çıkmıyo

 59. #59 MURAT ARIK
  -
  16-02-2012 12:06:46 +1

  Bademcik ameliyatı olalı 14 gün oldu hiç sigara içmemiştim bir gün içerisinde yaklaşık 10 adet sigara içtim baklava yedim ve kola içtim akşam biraz uzandım yaklaşık 15 dakika uyandım bogazımdan ılık birşeylerin geldiğini farkettim lavaboya tükürdüğümde agızdolusu kan geliyor hemen fırladım hastaneyeacil serviste durumu izah ettim beni ameliyat eden doktor yetişti ve acil olarak tekrar ameliyata aldı ve bu sefer kanamayı durdurmak için dikiş attı artık hem sigaradan hem yememe içme konusunda korkuyorum iyleşti zannedip yasakları bozmayın yoksa benim gibi tekrar başa dönersiniz hepinize acil şifalar

 60. #60 türkan
  -
  16-02-2012 20:38:13 +5

  daha öncede yazmıştım.3.5 yaşında oğlumu ameliyat ettirdim.yorumlardan çok kormuştum ama korktuğum gibi olmadı.17 dk sürdü ameliyat çok başarılı oldu.4 gün oldu çok şükür iyi. dr.vedat koyuncuya teşekkürler.

 61. #61 Mehmet
  -
  20-02-2012 17:49:19 +1

  ameliyat olalı 5 gün oldu tek istedğm yemek yemek ! geçecek ve kurtulacam şu bademcikten!!!

 62. #62 sinan 40 yaş
  -
  29-02-2012 23:10:14 +1

  ya benim çok acil olmam lazım ama bu yorumlardan sonra nasıl olcam ne yapcam bilmiyorum bademcıklerım çok kötü ne olur iyi şeyler yokmu bu konuda

 63. #63 nslihan
  -
  01-03-2012 23:48:16 +4

  4 yaşinda oğlum var sürekli hasta olyor kolay kolay atlatamıyor napcamı bilmiyorm canlı bademcik ameliyatını izledm çok kötüydü olmasmı daha iyi yoksa olmamasimi bilemiyrm yorumları okudkdan snra çok daha kararsz kaldm ALLAH hepimizin yardımcısı olsun..

 64. #64 resit65
  -
  04-03-2012 10:52:29 +1

  arkadaşlar en son ameliyat olan benim herhalde bu 5 günüm hayatımın en kötü 5 . günü am şunu unutmayalım ki her insandaağrı eşiği denen bi şey var kiminde çok acıyo kiminde isi normal atlatıyor benim ağrı eşiğim çok düşük olduğu için beni inanılmaz derecede rahatsız ediyor hala günde iki tane dikloran artı 4 defa oral yoldan novalgin alıyorum yinede çok zoranıyorum ama yinede hayat çok güzel en çok iyleşince yiyeceğim yemekleri düşünüyorum ............

 65. #65 ozgur arı 34 yaş
  -
  04-03-2012 21:53:59 +1

  merhaba ben de 3 gün önce izmirde bademciklerimi ve küçük dilimi aldırdım uyku apnesi ve nefes alamama sorunum vardı. Bademcik ağrısı gibi bir acı hayatım boyunca yaşamadım. Hiç acı hissetmem hiç mızmızlanmam ama bu başka bişey. Yaşınız ne kadar gençse acı o kadaraz. Ağrı kesici iğneler olmasa saçlarımı yolacagım. En rahat yöntem thermal welding. İzmirde ento yu tavsiye ederim.

 66. #66 önem ova
  -
  05-03-2012 09:07:34 0

  arkadaşlar bademcik iltahabında boğazınızı günde birkaçkez ispirto ile öfelerseniz çok faydasını görürsünüz.zamanla bademcil iltahaplanmasınıda tamamen geçiriyor.Ben kendim yıllarca bu hastalığı çektim.Sonra ispirto ile ilk ağrı başladığından itibaren günde bir kaç kez istpirto ile öfeledim(yani ispitoyu eline döküp boğazınızı iyice ovacaksınız) bunu bir başkası yaparsa daha iyi olur.deneyin hiç bir yan etkisi yok.Benim çocukluğumda yılda iki kez bademcigim şişerdi.Ama ispirto işini bir kaç yıl yaptıktan sonra şu an hiç şişmiyor.

 67. #67 volkan
  -
  05-03-2012 09:58:13 -1

  Arkadaslar oncelikle hepinize gecmis olsun, ne yasadıgınızı ve ne dusundugunuzu cok iyi anlıyorum. Ben 29 yasındayım eger sizde benim kadar bu islemi geciktirdiyseniz mutlaka iyi hazırlanın bu ameliyat icin cunku oyle basit bir surec degil. Mutlaka zamanınız, imkanlarınız rahat olsun yanınızda uygun bi refakatci olsun, Doktorunuzu iyi arastırıp onunla uzun uzun gorusun.Benim deneyimim soyle oldu 8 subatta ameliyat oldum bir gun hastanede kaldıktan sonra eve geldim, soguk corba, puding, seftali suyu, bol bol su icerek, novalgin damla, bi sure idare ettim tam 8nci gunu gece saat2 civari bogazimda ilik bi akıntıyla uyandim, bir panikle hastaneye gittim kanama durdurulamadı ne kadar cabalasalarda, tekrar genel anestezi ile ameliyat olmak zorunda kaldım ertesi gun eve geldim, suanda ameliyat sonrası 26nci gundeyim hala yumsak seyler yiyorum corba, pure turu, cunku kanama riskinden hala korkuyorum.Agrılarım kalmadı fakat hala yaralar tam manasıyla iglesmedi.

 68. #68 özlemm
  -
  06-03-2012 01:41:55 +1

  yaa hepinize geçmiş olsun arkadaşlarr benım oğlum 3,5 yaşında ve acil amelıyat dedi doktoru çünkü her ayy ateş boğaz ağrısı çekıyoruz.bu yorumları okuduktan sonra korktum... tabıkıde aslında doktorumuzu ıyı seçmek gerekıo.ben oğlumu ıstanbula götürücem, istanbul dışında yaşıyorum. eğer ıyı bir doktor tavsıye edıcek bır arkadaş varsa yorumuma cevap atabılırmı?hayırlı akşamlar acil şifalar dılıyorum....

 69. #69 Nesli
  -
  09-03-2012 15:31:06 0

  Arkadaşlar hepinize geçmiş olsun... ben konya başkent hastanesinde oldum bademcik ameliyati doktrm cok iyiydi 8 günde kanama olblr korkmayn benim agzma kan geldi zaten birazda icinze gdyo kusma olur kanamalarda ben kusmadan agzma ılık ılık kan gellnce tekrar 2. amelyatta grdm her kanamali hastayi amelyat yapmyolar ilac surerek yada igneyle kurutyolar ben ilce otrdgm icn uzak gds gels tekrar yapmak zorunda kaldı amelyat yaş 23 sakn gezmeyn 10dk icnde ilik duş alin muz yiyn ezin guneste gezmeyn agr kaldrmayn 20gün kendnze cok iyi bkn 8-9 günlerde dikat edn kanama o aralar geleblr benim damarm catlatmş kanama o yüzdn meydana geldi şimdi amelyat olali 6ay oldu cok iyim olack olanlar korkmasn pişman olmasınız alah şifa versn hepinze sabır lazm.

 70. #70 murat
  -
  09-03-2012 21:29:14 0

  Herkeze acil sifalar ben 27 yasindayim bugun ameliyatin 3.gunu gayet iyiyim.biraz agri var okadar olacak elbet sonucta ameliyat olduk.herkez gibi bende ilk gun uyuyamadim ama suanda uyuyabiliyorum.birde benim ameliyattan sonra kucuk dilimde baya sisti doktorum korkacak bisey yok zamanla gecer dedi.benim tavsiyen her seyi soguk yeyin.yataginizin yaninda herzaman su bulunsun gece bogaz kurudugu zaman uykudan uyaniyorum.herseyden cok beni uzende acim ya.

 71. #71 Yigitcan
  -
  11-03-2012 13:21:52 +4

  Ameliyat olan arkadaşlarıma acil şifalar dileği ile.
  Bademcik geniz eti ve sağ kulağıma tüp takıldı :((((

  Ben 16 yaşındayım bu gün 5. gün asıl agrıların azalması 3 günden sonra baslıyor agrı kesıcılerı yemekden 40 dk once alın etkisini göstersin sonra başlayın yemeğe geceleri uyurken sürekli uyanıyorum boğazımda bi kuruluk su içiyorum ardından yine yatıyorum.geceleri 3 4 defa kalktıktan sonra sabah 8 9 arası uyanıyorum 9 50 gibi antibiyotiği alıyorum ardından yeniden yatıyorum saat 12 falan oluyor yemek yiyemiyorum sadece süt kremalı tavuk çorbası (tercihim) :D 4.gün püre yiyeym dedim yanında yogurt la yogurt çok yaktı yiyemedim çöpe gitti amelyatın 4. günü öksürk tuttu genzime su kaçtı basladım öksürmeye kanama basladı yine galiba patlattım orayı :( şu sancılar bi geçsin güzel bi ziyafet yapıcam kendimeçok ağrılarınız oluyorsa bademcikleriniz işlevini yerine getiremiyorsa olmanızda fayda var genç yaşta olunursa daha iyi :)

 72. #72 zeynep
  -
  12-03-2012 12:08:46 +1

  ben 30 yasındayım yenı amelıyat oldum..5. gunum oyle cok agrım sancım yok cok sukur ama benım sorunum da narkozdayken dudaklarımı dılımı cok ısırmısım agzımın ıcınde tamamen aftlar cıktı..Agzımı dogru duzgun acamıyorum bıle sıgara ıcmeye basladım bugun 2 tane ıctım kanama yapmadı ama nasıl anlarım kanama oldugunu onu da bılmıyorum...Yemek yıyememekten cok sıkıldım cokk acımm .....

 73. #73 zafer
  -
  13-03-2012 12:51:27 +3

  22 yaşındayım gectımız cumartesi ameliyat oldum bademcikten...amelıyat olmadan once bu yorumları okudum ve okadar abartılı yazanları siddetle kınıyorumm.lokan aneztesi ile oldum bayıltılmadım yani amewliyatta uyuşturdukları için bişeyde anlamadım 15 20 dk sonra amelıyat bitti odaya aldılar . ben biraz tırsttım eve ılk 1 bucukgün korkudan su bile içmedim:) ama simdi su pudung dondurma cok ıyı sakız cıgnıyorum ağrı cok az oda okadar da olsun ARKADASLAR BADEMCIGINIZ size zararı varsa bence kurtulun en fazla 2 VE 3 GUN ACI NOLVALGIN DAMLA YA 20 DMLA SU AT İÇ KESİYOR GECMIS OLSUN HERKEZE

 74. #74 Deniz
  -
  14-03-2012 22:47:03 +3

  30 yaşındayım, bademcik ameliyatı olalı 1 ay oldu ama halen hersey tam olarak normale dönmüş değil.
  Ameliyat sonrası cok kötüydü , yetişkin kişilere bu ameliyattan uzak durmasını öneriyorum :)
  Çok çok agrili geçiyor ilk 2 hafta.. Yemek icmek, ağızda ki tat hepsi bir işkence..

 75. #75 jülide
  -
  15-03-2012 01:43:28 -1

  çok korkutucu şeyler yazılmış,abartılmış...benim kızımda 2 gün sonra ameliyat olacak...7 yaşında henüz...ama mecburuz.evet ileri yaşlarda acısı çokmuş,herkese acil şifalar diliyorum...umarım kızım çabuk atlatır....

 76. #76 senem
  -
  15-03-2012 08:52:53 0

  ben 20 yaşındayım 1 hafta önce ameliyat oldum keşke olmasaydım canım nasıl yanıyo anlatamam su bile içemiyorum artık boyun ağrısı kulak çınlaması yutkunamamak bıktımmm ilaçlarımı bile içemiyorum kimseee ameliyat falan olmasınnnn daha ben ne zaman iyleşcem ne zaman vizelerime çalışcammmmmmmmm offfffffff yemekleri özledim geceleri rahat uyumayı özledimmmmmmm Allahım hepimize yardımcı olsunnn hastaneye gitsem kesin serum vercekler korkudan orayada gidemiyom kaldım böleeee ağrının şiddetti artıyo resmennnnn offf beee....

 77. #77 güzel
  -
  15-03-2012 10:48:07 +2

  ben 30 yaşındayken ameliyat olmuştum şuan 40 yaşındayım çok memnununm iyki olmuşum senem benim kızımm o öyle yazmış ama siz ona bakmayın onuda ben zorla götürdüm hastaneye gelmiyodu ama mecburduk olsun kızım 2-3 hafta çekceksin ama sonrasında bir ömür boyu rahatlıcaksınnnn :) sizde öle arkadaşlar kızıma bakmayın siz o şimdi yeni ameliyattan çıktığı için böle sonrasında çok menun kalıcakk hepinizee tavsiye ediyorummm....

 78. #78 isa
  -
  17-03-2012 01:36:33 +3

  ben 4 gün önce almanya da oldum full narkozla..evet ağrılarım var ama size tavsiyem voltaren diye bi ağrı kesici var cok iyi ondan kullanın hem rahat uyur hemde rahat yemek yersinniz. suda eritio içiliyor yoksa hiç bir ağrı kesici beni rahatlatmıyor hepimiz aynı sıkıntıları yaşıyoruz ben bu ameleyatın bu kadar acı sıkıntı yaratacanı düşünmemiştim

 79. #79 BENGU
  -
  18-03-2012 22:14:56 +1

  benim kizimda bademcik ameliyati oldu bugun dorduncu gunu daha sivi seyler yiyor.ameliyat oldugu gun hava cok sicakti hastanede oyle yandi cocuk susuzluktan bu gidisle baya kilo vercek galiba.bide nefesi cok kotu kokuyo normalmi aceba bilen varmi

 80. #80 ayşe
  -
  19-03-2012 14:01:06 +1

  arkadaşlar bende bademcik ameliyatı oldum.ameliyat çok korkunç degildi zaten uyutuyolar ama sonrası biraz agrılı geçti yutkunma,agrı vb.çok şükür geçti derken açık yara oldugu için enfeksiyon kaptım 2 kere hasta oldm ameliyattan sonra kısa aralıklarla ve şu anda hastayım.boğazım aynı bademcik var gibi şişip agrıyo valla şimdiki aklım olsa o bademcik agrılarını çeker ameliyat olmazdım bu bende böle oldu,bünye meselesi ben yazmak istedim sadece herkese acil şifalr...

 81. #81 #68 jale
  -
  20-03-2012 00:50:16 +1

  arkadaşlar ben 43 yaşındayım ameliyat olalı 10 gün oldu.hayatım boyunca böyle kötü gün ve geceler yaşamadım.sürekli boğazım ağrırdı eşim çevrem olda kurtul derlerdi onların aklına uydum çok pişmanım keşke olmasaydım diyorum. yemek yemeği bırakın su içmek bile insanın canını bukadar mı acıtır daha önce bu siteyi ziyaret etseydim ameliyat olmazdım herhalde.doktorumla konuştum ağrılar daha devam edecekmiş 2kutu diklaron iğne 2 kutu maksaljin ağrı kesici bitti 3.kutularıda alıcam çünkü ilaçsız durulmuyor kulağım çok ağrıyor grçekten abartmıyorum iyi düşünün derim olmayanları uyarayım.

 82. #82 müge
  -
  21-03-2012 20:51:38 +3

  merhaba 5 gün önce 22yaşındaki kızım oldu.Bilseydim olmazdım diyor gece uykusu yok sabaha kadar iğnelerle duruyor.sadece sıvı şeyler yutabiliyor ama oda gözünden yaşlar gelerek ağrı ve ızdırabı azalcağına daha çoğalıyor.Öyleki bunalıma girdi bilmeyenler de aman ne nazlıymış alt tarafı basit bir amaliyat diyolar fakat kesinlikle eminim çünkü guatır,apandisit oldum böyle acı duymadım allah olanların yardımcısı olsun:(((

 83. #83 amilyat
  -
  34istanbul
  -
  03-04-2012 16:04:27 +2

  bademcık maılyatından sonra yutulan kanlar 1kaç aysonra cıka bılır arkadaslar

 84. #84 ADANA
  -
  serhat
  -
  05-04-2012 08:07:51 +2

  arkadaşlar hepinize geçmiş olsun.27 yaşındayım ama ben böle bir acı çekmedim.Sabah akşam iğne vurulmazasam rahatlayamıyorum.bugün 4. gün az önce uyandım ve yutkunmak için kendimi toparladım yutkundum ama ne acı ne acı sözde hemen geçerdi kulaktan duyma şeylerle ameliyat olmayın iyi araştırın.Hepinize geçmiş olsun ....

 85. #85 ağrıyı gidermek !!!!!!
  -
  umutoflz
  -
  05-04-2012 21:52:31 +2

  arkadaşlar bende 21 yaşındayım ve bu gün 3. gün olucak ameliyat olalı ve evt çok acı çekiyorum
  bundan 7-8 sene önce aldırıcaktım ancak kısmet olmadı ve ben her sene yılda 9-10 kere şişmesine katlandım ve şiştimi tam şişiyodu' halsizlik, miğde bulantısı, kusma, eklem ağrıları, ateş vb.. neseki ameliyat oldum artık bahsetiğim sendromlar olmayacak bunun tesellisi ile iyileşmesini bekliyorum..... tabiki doktorunuzun tavsiye ettiği ilacı kullanmanızı öncelikle tavsiye ederim ancak şuan kullandığım ve zorlada olsa içince rahatladığım bir şurup var adı "DOLVEN" bence gayet etkili bu ilaç olmasa kesinlikle dayanamazdım.. herkese acil şifalar dilerim.

 86. #86 bademcik
  -
  çağla
  -
  06-04-2012 19:14:06 0

  arkadaslar bn 23 yaşındayım bgn ameliyat olalı 7. gün dr'um sonrasının yetişkinlerde zor olduğunu söylemişti ve biraz da öyle oldu.bnde genel anestezi yani narkoz aldım ameliyattan çıktıktan sonra canım acısa da konuşmaya başladım ve sürekli ilk 3 gün bişeyler içtim muhallebi patates püres vb yumuşak besinlerle beslendım arkadasların dediği kadar iğne yaptıracak ağrılarım olmadı.Çünkü dr'umu dinledim canın acısa da yıyeceksın sonrasında kanama ihtimali çok yüksek olur ve ağrıların gecmez dedi bol bol sakız çiğniyorum ağrı kesici olarak calpol içiyorum ama yeterli gelmiyo dün akşamdan beri DEXMOL ŞASE die bi ağrı kesici var suda erıtılerek içiliyo inanılmaz rahatlatıyo dr unuza danışarak içmenizi tavsiye ederim.Bu arada dr'um AYDIN MAMAK burda anlatıldığı gıbı çok zorlu bi süreç geçirmedimm.Hepinize geçmiş olsun...

 87. #87 bademcik
  -
  yeşim
  -
  07-04-2012 20:43:12 0

  özlem hn benim kızım oldu şimdide oğlum olacak ist medıcını hospıtalı tavsiye ediyorum bizim dr.umuz acil şifalar güneşli medıcıne hosğpıtal kbb

 88. #88 İYİKİ OLDUM
  -
  Ekrem
  -
  08-04-2012 10:32:37 0

  Ben daha dün ameliyat oldum.37 yaşındayım yıllardır çekiyordum. Yaz kış nerdeyse antibiyotik kullanıyordum.Hava soğuduğunda nerdeyse sokağa çıkamıyordum. Yazın soğuk su içemiyordum. Allaha çok şükür 2 gün oldu ameliyat olalı hiç ağrım yok. Ameliyattan 4 saat sonra taburcu oldum.Bol bol sıvı alınması gerekirmiş sıvı az alanlarda ağrı oluyormuş.hiç ağrım yok..inşallah bu böyle devam eder..

  Tavsiye mutlaka ediyorum...enfeksiyonluyken olmayın iyileştikten sonra olun.Artı araştırdığınız iyi bir KBB uzmanında olun...

 89. #89 bademcik
  -
  emrah
  -
  10-04-2012 10:58:24 +2

  Mrb arkadaşlaar 27 yaşındayım. 6 gün önce bademcik ameliyatı oldum yutkunurken ve sabah kaltıgımda bogaz kuru oldugundan agrı oluyor. gün içndede agrılar illaki oluyor.tavsiyem sabah akşam arveles diye agrı kesici igne var vurulduktan sonra rahatlatıo. bide sabah akşam doktorunuza danışarak suda eriyen antibiyotikler var onuda kullanın. ayrıca grip ve öksürük olmaması içinde şuruplar var yine doktorunuza danışarak alın faydasını görürsünüz.acil şifalar...

 90. #90 asla
  -
  DENİZ
  -
  10-04-2012 19:26:11 +2

  34 yaşındayım.Bademcik ameliyatı olalı 10 gün oldu ağrıdan ölüyorum,ve ağrı kesici olmadan yaşayamıyorum, açım, kulaklara varan ağrı dayanılmaz...bunlardan daha kötüsü varmı derken...Onbirinci günde bademciğin altındaki atardamar patladı, hastaneye gidene kadar 2 lt kadar kan kaybettim.Tekrar ameliyata girdim,damara dikiş atıldı. Benim bademciklerim çoğu insandaki gibi şiş değildi,aksine çürümüş gibi yapışıktı. Yılllardır bademcik iltihabı çekiyordum,bu sene çok arttı,ameliyata karar verdim. Ama bunları yaşayacağımı bilsem antibiyotikle yaşar ASLA AMELİYAT OLMAZDIM....Çocukkken olmak lazım ilerki yaşlarda ASLA...

 91. #91 nese
  -
  bademcık
  -
  11-04-2012 12:24:24 +4

  ya ameliyat olduktan sonra sıgara içen varmı?

 92. #92 asla
  -
  özlem
  -
  17-04-2012 14:02:06 +2

  34 yaşındayın ameliyat olalı 11 gün oldu ağrılarım biraz yavaşladı yaptırmadıgım iğne almadığım ağrı kesici kalmadı saglıkcı olmama ragmen kendi derdime çare bulamadım açlıkda işin bonusu oldu bukadar kötü bir süreç olduğunu bilsem ameliyat olmaz antibiyotiklerle hayatıma devam ederdim kimseye tavsiye etmiyorum

 93. #93 sabretmek lazım
  -
  gülten
  -
  17-04-2012 17:08:07 +2

  benim 6 yaşında oğlum dün ameliyat oldu.bugün 2.günümüz.ben bu yorumları ameliyattan bir gece önce okudum.ve inanılmaz gözüm korktu.ve eşime dedimki gel biz sadece geniz etini aldıralım.bademcik kalsın.doktorumuzla tekrar görüştükten sonra bademciğini aldırmanın doğru olacağını sonrasında yaşayacağı sıkıntıları anlatında ameliyata karar verdik.ve ikisini beraber aldı.45 süren bir ameliyattı.oğlumun ameliyat sonrasında bize verilen bademciğini görünce doğru bir karar verdiğimizi anladık.resmen müzminleşmiş,iltihaplı bir bademcikdi.benim söylemek istediğim sağlık ertelemeye gelmez.küçük yaşta olmanın avantajları var.birde güvenilir bir doktor iyi araştırmak lazım ben öyle yaptım.unutmadan termal walding denilen yöntemle ameliyat oldu tavsiye ediyorum.herkese geçmiş olsun

 94. #94 ilk günüm
  -
  tuna tuna
  -
  17-04-2012 21:15:42 +3

  bugün amelıyat oldum kulaklarım cok agrıyor yutkunamıyorum cok sıvı alıyorum ne kadar sıvı alırsam o kadar cabuk ıyılesırmısım uyusturularak yapıldı amelıyatım 7 tane ıgne yaptılar agzımın ıcınden ve amalıyat sonrası kanayan yerlerı 20 dakıka yaktılar acıdan bayılcaktım nerdeyse doktorların heryerı kan olmus ne zaman geçicek bilmiyorum ama aç susuz gıdıyorum amelıyata sımdıde acım butun gun bısey yemedım ne yapıcam ne zaman gecıcek bılmıyorum allah hepımıze şifa versin

 95. #95 yarın ameliyat
  -
  şenay
  -
  19-04-2012 22:32:16 +4

  arkadaşlar benim de 11 yaşında kızım için yarın ameliyat yapacaklar hiç korkmuyoruz bende 6 yaşında aldırmıştım ilerde daha büyük sıkıntı çekmemesi için aldırıyoruz ve dualarınızı bekliyoruz...

 96. #96 4 gün oldu
  -
  ahmet
  -
  20-04-2012 12:10:58 0

  Arkadaşlar ben 4 gün önce lazer yöntemiyle ameliyat oldum.26 yaşımdayım.sizin söylediğiniz gibi fazla bi ağrım yok. zor bi amaliyat olduğu kesin ama yıllarca cekmektense , doktoru iyi seçip iyi bir hastanede ameliyat olmak sonrası dönem için sorunlarınızı azaltacaktır.ameliyat olmak isteyenler hiç çekinmesinler.en fazla 1 hafta zorunuz var.

 97. #97 bademcik ameliyatı
  -
  veysel
  -
  20-04-2012 17:43:35 -1

  33 yaşındayım ameliyat olalı 9 gün oldu.Ağrılar açlık vs.12 senedir antibiyotikle yaşıyorum.Nekadar acırsa acısın olacağım dedim oldum.Bekliyoruz İnşallah cenabı hak şifasını
  verir.Bir 15 gün daha sabredeceğiz.Ve sonunda inşallah antibiyotiksiz hayata başlayacağım.
  Çünkü sürekli ilaç kullanmak psikolojimi bozmuş durumda.Benim tavsiyem en erken şekilde olun rahat edin.

 98. #98 bademcik ameliyatı sonrası
  -
  canseri berra
  -
  21-04-2012 16:23:44 +3

  bende bademcik ameliyatı oldum ben şimdi 12 yaşındayım ameliyatı 9 yaşında oldum ameliyattan sonra kulak ağrılarım başladı.3 senedir nerdeyse her gün ağrıyor.doktora gidiyorum bişey yok diyor ilaç verip gönderiyor ne yapıcagımı bilmiyorum gerçekten çooooook ağrıyor...

 99. #99 Yetişkinler olmasin
  -
  Murad
  -
  22-04-2012 22:27:05 0

  Arkadaslar böyle bir acı olamaz inanın bademcigim şişsin antibiyotik aliym sıcak çay neyse
  İnsan idare ediliyor ama ameliyat oldum bes gündür su icemiyorum bu nasil bir acı yetişkinler olmasın cok zor
  Yetişkinler icin

 100. #100 5.gün
  -
  Buse
  -
  22-04-2012 23:40:16 +2

  hçbşey yiyip içmedğnz ve yutkunmadığınız müddetçe evet çok büyük ağrılar yok ama 2 damla su içtiniz mi deli bir ağrı oluyor. açlıktan ölücem 5. günümdeyim lazerle bademciklerimi ve genizetimi aldırdım. ameliyat başından beri bugünkü kadar ağrım olmamıştı bende doktorum verdiği dikloron iğneyi yaptırdım 5 gündür ilk defa yemek yiyebildim , ama şu an itibariyle iğbe etkisini kaybetti ve ağrım yeniden başladı. ilk 2-3 gün yutkunamadım ve ağzımda sürekli yapış yapış bişey vardı tükrk gibi ama yapış yapş ve yutkunamadığım için sürekli peçeteye çıkardım o tkrkleri , rulo rulo peçete bitirdim sonunda bütün dudaklarım tahriş oldu.bademcik ameliyatı kolay diyip geçmeyin gerçekten hiç öyle denildiği gibi kolay değil bence bunları göz önünde tutun , bana bu kadar zor olacağından bahsetmemiştlerdi..

 101. #101 bademcik ameliyatıı
  -
  ezgi
  -
  23-04-2012 18:31:35 +1

  kızım olacak bu ameliyatı daha 5 yaşında.sizin yazdıklarınızdan sonra gözüm korktu.kararsız kaldım valla.zaten kara kara düşünüp duruyordum saolun içimi dahada kararttınız:)devlet hastanesınde ameliyat olcak.napıcaz bılmıyorum.amelıyat olmasa o dahada ayrı dert devamlı hasta devamlı bogazı sısıo.ve devamlı ilaç antibiyotik yıor..off vala içim daraldı

 102. #102 6.GÜN
  -
  buğra
  -
  23-04-2012 23:40:46 +1

  YAŞ 24. OLUN KURTULUN. İLK 3 GÜN ÇOK AZ KONUŞABİLDİM. AĞZIMDAN SALYALAR AKIYODU. YEMEK İÇMEK YOK. İLK 3 GÜNÜ ATLATTIKTAN SONRA GERİSİ KOLAY. YAVAŞ YAVAŞ YEMEYE İÇMEYE BAŞLANIYO AĞRI DA AZALIYO. ŞUAN 6 GÜN OLDU YİYEBİLİYORUM AMA AZ DA OLSA AĞRIM VAR. OKADAR DA OLSUN YANİ SONUÇTA AMELİYAT. OLUN KURTULUN GENÇLER

 103. #103 acı kıyaslaması...
  -
  mehmet
  -
  24-04-2012 10:31:11 0

  butun yorumları tek tek okudum.cunku bademcıkler artık canıma tak ettı.vucutta bı belırtısı yok ama su an yutkunamıyorum.benım sorum su ben 2 yıldır bu bademcıklerden cekıyorum en az 60 kere bademcıgım sısmıs benı yataga dusurmustur.5 6 doktor deıstırdım.ılk baslarda amelıyet demıslerdı.ama yorumları okuduktan sonra cıdden korktum.o yuzden sunu sormak ıstedım.hastayken yasadıgınız acıyla amelıyat sorası acı aynı mı bıraz fazla mı?kıyaslanamaz mı?ben coık acı cektım daha fazlası olabılır mı?ve su an sıgara ıcıyorum bırakıp beslenme sporla felan ıyılesme planları var aklımda...simdiden tesekkurler

 104. #104 Olan olsun
  -
  Ali
  -
  24-04-2012 19:46:38 +3

  34 yaşındayım 5 gün oldu ama öyle aman aman bir ağrı olmadı sadece 2 gün ağzımdaki akıntıdan dolayı uyuyamadım onun haricinde önemli durum olmadı.

 105. #105 abartımı
  -
  hale
  -
  25-04-2012 21:43:55 0

  6 yaşında kızım bademçik ameliyatı olma ihtimali var yazılanların abartımı gerçekmi olduğunu anlıyamadım ama doktorun iyi seçilmesi şart sanırım.

 106. #106 01
  -
  yaşar
  -
  25-04-2012 23:10:33 -1

  ben ameliyat olalı tmm 6 gün oldu ne çektim bir ben bilirim hala çekiyorm olmaz olsaydım günde 2 tane dikloron iğne we 5 tane ağrı kesici geneede geçmiyor ne uyku kaldı ne duwarları yumrukluyorm su içerken böle zor olduğunu bilsem asla olmazdım ama çok mecbur kaldım ve oldum 29 yaşındaym her gün antiboyotik içmekten böbreklerim çürüdü bakalım inşallah çektiğimiz ağrılara değecek allah herkese şifalar wersin

 107. #107 Olun ve kurtulun
  -
  Veysi
  -
  28-04-2012 12:11:50 0

  Arkadaslar ben 24 yasindayim ameltay olali 5gun oluyor olmadan once burdaki yorumlari okumustum oyle bir panik yapmistimki anlatamam nicin insanlari bukadar urkutup gozunu korkutuyosunuz anlamis degilim evet agri yokmu var yemek yiyebiliyormusun sivi gidilar disinda hayir uyku problemi varmi bende yok suana kadar 1 tane agri kesici igneye bile gerek duymadim cok sukur kucuk diliniz cok sisiyor o biraz konusma problemi yaratiyor yani arkadaslar anlayacaginiz buyutmeyin gozunuzde bu sancilari agrilari bademcikleriniz iltihap icindeykende cekiyosunuz sabah kalktiginizda bagdemcikleriniz iltihapliyken bogazinizda kuruluk olmuyormu yutkunurken aci cekmiyormusunuz ve hem bagdemcik agrisi cekiyosunuz hemde 39 derece atesle yatakta kivraniyosunuz cekeceginiz en fazla 15 gun sonra biyle bir dert yok burdaki yorumlarin abartilmasina bakmayin doktoronuzu iyi seciin.Ben amelyat olduktan sonra 1 kere bile kan kusmadim

 108. #108 :)))
  -
  şeyma
  -
  30-04-2012 21:11:35 +1

  ben olalı 6 gün oluyorr.daha 13 yaşındayım ağrım çok oluyor.karnım çok o kadar her şey özeniyorum.özellikle kola ve tost.nedense sağ tarafım çok acıyor ne yersem yakıyor.şurup içiyorum ağrımı kesiyor.çok zor oluyor.zorunda değilseniz omayın derim ameliyat.çoq ağrıyoor olmazdım ameliyat bilseydim :)) 12.güne geçermi yorumlarınızı bekliyorum.allh hepinize acil şifalar versin :))

 109. #109 ağrılı bir gün daha
  -
  pınaruyguc
  -
  06-05-2012 10:53:59 +1

  bugün 7 günüm ama hala çok şiddetli ağrılarım var.gecenin bir yarısı çok şiddetli ağrılarla uyanıyorum.kulaklarıma çok şiddetli ağrılar vuruyor.dayanılmaz boyutlarda.böyle bir acı görmedim.yerleri tırmalıyorum.o derece.yutkunurken hele o ayrı bir dert.hala katı şeyler yiyemiyorum.hayatım kabusa döndü bu ağrılar ne zaman geçer artıkkkk.hiç kimseye tavsiye etmiyorum.yaptırmadan önce binlerce kez düşünün.normalde kolay ameliyat deniliyor ama hiçte öle deil.ameliyat sonrası kabuss.ameliyat kolay bişey hissetmiyosun ama sonrası...insan başına gelmeden anlamıyo.

 110. #110 BADEMCİK
  -
  gülcan
  -
  08-05-2012 15:58:16 0

  amelyat olalı 5 ay oldu ama 1 ayda bir yinede çok ateşleniyo çocuk 3 yaşında antibiyotiği çok kullanıyok geçermi yoksa nolacak

 111. #111 ameliyat sonrası
  -
  abc
  -
  09-05-2012 15:34:27 0

  Arkadaşlar bende ameliyat oldum,bugün 3.günüm.Ağrım tabii ki var,özellikle yutkunurken çok acı çekiyorum.Ama bu ağrılar kesinlikle dayanılmayacak gibi değil.Doktoru iyi seçmek lazım.Ben kan kusma gibi bir şeyle karşılaşmadım.Konuşmada zorluk çekiyorum,hatta konuşamıyorum.Arada bir ağrı kulaklarıma vuruyor ama çok sürmüyor ve şiddetlide değil.Ameliyat olmuş arkadaşlara tavsiyem naz yapmayın,bol bol yutkunmaya çalışın.:) Doktorum ne kadar çok bir şeyler yiyip içersen o kadar çabuk iyileşirsin dedi.Bende bol bol süt,meyve suyu,muhallebi ve su tüketmeye çalışıyorum.
  Ameliyat olup olmamakta kararsız arkadaşlar,eğer bademcikleriniz sık sık şişiyorsa olun kurtulun.Biraz acı çekeceksiniz ama dayanılmayacak derecede değil.Doktor seçiminizi iyi yapın,bu çok önemli.
  Ameliyat olmuş herkese büyük geçmiş olsun.Umarım hepimiz en kısa zamanda iyileşiriz. :)

 112. #112 Bademcik Ameliyatı olcam .
  -
  Filiz
  -
  10-05-2012 08:38:36 0

  mrb yaşım 16 ve ben bademcik ameliyatı olcam boğazlarım çok iltihaplanıyor ve 2 haftadan önce geçmiyor . Çok acı çekiyorum ben bu durumdan . Sademcik ameliyatı olcam ama korku var içimde . Çok acı çekcem mi ? diye . Ne OLur Biri adam akıllı anlatsın bu ameliyatı bana ..

 113. #113 amelıyat
  -
  selma
  -
  21-05-2012 19:11:25 +1

  ben 12 yasındayım normal bır devlet hastanesinde ameliyatımı başarılı bir şekilde oldum.olalı 3 gün oluyor ve ben konuşmaya bile başladım =) şu anda hıc agrım yok zaten sol bağdemcik yatağım ileşdi gibi sağ biraz sorn çıkarıyor o kadar sadece ilk 2 günüm zor geçdi ama ilk gün gercekden zor oluyor fakat ağrı normal boğaz ağrısıyla aynı gerekliyse yaptırın taş çatlasın 1 hafta kötü olursunuz ki bu nerdeyse mümkğn diil (ufaksanız) düşünsenize geri kalan hayatınızda mutlu rahat geçiriceksiniz bence yaptırın en sağlıklısı bu ve ileşir ileşmez acilen kebabcıya gidicem =)Ama unutmayın kolay diil. (Allah kimseyi aç bırakmasın) iyi günler.

 114. #114 Neden bu kadar kotu anlatiyorsunuz
  -
  sema
  -
  24-05-2012 13:52:17 +4

  ben hepinzin butun yourumlarini okudum ve uzuldum evet haklisiniz yetiskinlerde agri siddeti cok fazla oluyor haklisiniz ama bir anne sizin anlattiklariniza karsi cocugunu amaliyat ettirmek istemedigini ifade etmis yazik benim tavsiyem ettirinin bende bir anneyim ben cocugumunun bademcikten dolayi nefes alamiyordu nefesi duruyordu o 4 yasina gelinceye kadar inanin hic uyumadim diyebilirim simdi 1 hafta oldu bademcikleri alinci yavrum misilmisilm uyuyor herkese gecmis olsun ama panik yapmayin insanlarida korkutmayin banada kizmayin ???

 115. #115 5. gün
  -
  yıldız
  -
  27-05-2012 23:35:08 +2

  2,5 yasında kızım bademcik geniz eti alındı kulagına tüp takıldı 1 saat 15 dk. sürdü cocuk olmasına ragmen zordu sıvıyla beslenmek yetmiyodu zaten hiçbişeyi soguk sevmez o yüzden hiçbişe içmiyodu geceleri hiç uyumuyodu cok zayıfladı yanında hiçbişey yiyemiyoduk kraker et ekmek diye aglıyodu allah herkesin yardımcısı olsun kızım ameliyat oldu ama bende onla aynısını yasadım sanki.....

 116. #116 2 gün
  -
  muhammet
  -
  29-05-2012 20:46:36 +1

  arkadaşlar okadardakotu deyil ben devlet hastanesinde ameliyata oldun bygun 2 ci gün biraz agrılarım var ama dondurma yyince geçiyo çünkü
  33 yaşındayım ve kendimi bldim blelei bademcik sorunumvar işişmdi aldırdım in şallah i ocacam alla herkese avçil şifalar versin

 117. #117 10.gün
  -
  melek
  -
  02-06-2012 19:38:11 -1

  ben 23 yaşındayım. evet iyileşme süreci bahsedildiği gibi çok ağrılı geçiyo insanın yeter diye bağırası geliyo ama konuşmak ne mümkün.önemli olan ilk bir haftayı atlatmak ondan sonra yavaş yavaş ağrı şiddeti azalmaya başlıyo.yalnız benden size tavsiye acısada muhakkak yiyip için ilk 2 gün çok önemli dondurmaya ve soğuk suya yüklenin ben 2 günde 500 gr. dondurma yemiştim bu sayede kanama riskide azaldı tabi risk halen devam ediyo 14 güne kadar kanama riski varmış INŞAALLAH bu sürecide kanama olmadan atlatırım sonrada verdiğim 3 kiloyu geri almak için yemeklere yüklenicem herkese acil şifalar birde ağrısı olucak diye ameliyattan kaçmayın doktor ameliyat önerdiyse hiç vakit kaybetmeden ameliyat olun ömür boyu çekmektense bir hafta çekin ve tamamen kurtulun...

 118. #118 17. Günüm
  -
  Cevat Aşkın
  -
  03-06-2012 14:50:13 +2

  Yaşımı yazmayı unutmuşum 21 yaşındayım.

 119. #119 Benim 1 ay olacak ama ağrım geçmedi:((
  -
  kübra
  -
  08-06-2012 08:32:23 -1

  40 yaşındayım ve bademcik ameliyatı oldum ewet başta ağrılar vardı ama benim 1 ay olucak sol tarafımda halen yutma zorluğu var ewet basit ama ağrılı bir süreç sanırım benim hatam 1 hafta sonrası sigara içmemem diye düşüyorum. biraz sabır arkadaşlar sonrasında rahat edecez umarım. herkese acil şifalar diliyorum...

 120. #120 2. Gün
  -
  Bilal
  -
  09-06-2012 16:16:11 +3

  ben 17 yaşındayım ameliyata girmeden önce çok korktum ama bi çocuk çıktı maşallah yürüyodu rengi yerindeydi o bana cesaret verdi önce bi sakinleştirici yaptılar bana çünkü tansiyonum 170-10 oldu sonra tansiyonum düşünce ameliyata aldılar uyanınca ağrım baya vardı ama sabah akşam iğne vuruluyorum çok faydası oluyo 2. gündeyim ben hiç ağrım yok rahatça sıvı gıdaları tüketiyorum arkadaşlar bütün sene boyunca boğaz ağrısı çekmektense 1 hafta ağrı çekin bir ömür boyu rahat edin ben şuan çok rahatım .....

Görüşün Nedir?

Karakter Sayacı:
0