Türkçe Bilgi , Ansiklopedi, Sözlük

Küba'da tatil bilgileri - Küba Alışveriş

Makale Sayfaları
Küba'da tatil bilgileri
Che ve Fidel Castro
Küba Otelleri
Küba Alışveriş
Küba Yiyecek&İçecek
Sayfa 6
Görmeden Dönmeyin
Küba Ulaşım
Küba Alışveriş
Küba AlışverişKüba'da yaşam gün boyu sokaklarda, mahalle aralarında sürer. Genellikle öğleden sonraları çocukları ev yapımı toplar ve oradan buradan elde edilmiş sopalarla beyzbol oynarken görebilirsiniz. Yine sokaklarda arabasını tamir eden insanları görmek mümkün. Bazen yanlarında minik radyoları, bazen ağızlarında purolarıyla kapı ağzında bekleşen yaşlılar ya da bisikletlerle evlerine dönen insanlar da sıkça rastlanan görüntüler arasında. Bir köşede domino veye dama oynayan bir gruba rastlayabilirsiniz. Bir evin sokağa bakan odasından ev yapımı limonata veya rom içebilir, saatinizi tamir ettirebilirsiniz. Ve Müzik...Havana sokaklarında her köşeden Latin melodileri akar kulaklarınıza. Evlerden, kafelerden, restoranlardan ve hatta sokakta oynayan çocuklardan, evet, her yerden Müzik ve Dans!..

Kübalı için turist demek İtalyan demek. Etraflarında gördükleri turistlerin büyük bir yüzdesinin İtalyan olması Kübalıların böyle bir zehaba kapılmalarında büyük bir etken.

Belirtmek gerekir ki Küba 'da turistler Amerikan doları kullanmak zorunda değiller ama genel tercih o yönde. Ticaretin Küba pesosuyla yapılması zorunluğu, halkı cebinde doları olan ve ülkeyi ziyaret eden yabancılarla da ticaret yapmaktan alıkoymuyor.

Antikacılar
Eurl Trium
Adres: Zona Franca, Wajoy Nave 11,Bayeros (540120)
Haftaiçi hergün saat 08:00-17:00 arası açık olan mağaza haftasonlarında hizmet vermiyor. Mağazanın sahibi Alman ve Fransız antikaları üzerine uzman olan bir Alman. Nadide bir parça arayanların mutlaka bir uğramasını tavsiye ederiz.

Galer'a Kohly/Casa de Antigüedades
Adres: Calle 36 4704, esquina a Ave 47, Kohly (242776)
Sadece haftaiçi saat 10:00-15.30 arası açık olan mekanda özellikle kristal avizeler görülmeye değer. Fiyatlar çok da astronomik sayılmaz. Ancak tek dezavantajı mağazanın şehrin dışında olmasından kaynaklanan ulaşım problemi.

Giyim Mağazaları
Benetton
Küba AlışverişAdres: Calle Amargua esquina a Oficios La Habana Vieja (622480)

Pazartesi ile Cumartesi arası hergün saat 10:00-18:30 arası, Pazar günü ise 10:30-13:00 arası açık. Dünyaca ünlü bu İtalyan markasını ayrıca Haris Brothers ve Comodora Otelinde de bulabilirsiniz.

Casa de Exclusividad de Verano
Adres: Calle 18, entra 41943 Miramar (241982)
Pazartesi ile Cumartesi arası hergün saat 10:00-18:00 arası, Pazar günü ise 09:00-13:00 arası açık .Alt katta bayan kıyafetleri, çok çeşitli parfümler ve mücevher reyonları, üst katta ise erkek kıyafetleri ve ayakkabı reyonlarını bulmanız mümkün.

El Quitr'n
Adres: Calle Obispo 163, entre San Ignacio y Mercaderes, La Habana Vieja (620810)

Hergün saat 09:00-17.00 arası açık. Burada çok güzel el yapımı Kübaya has kıyafetler bulabilirsiniz. Ayrıca kalite açısından birçok markette daha pahalıya satılan ürünlerden daha iyi olduğunu göreceksiniz. Bunlarla beraber değişik zevklere hitap eden çeşitlilikte masaörtüler ve şallar bulmanız da mümkün.

Parfümeri Mağazaları
Habana 1791 (Aroma Coloniales de la Isla de Cuba)
Adres: Calle Mercaderes 156, entre Obrap'a y Lampanlla,La Habana Vieja
Geçenlerde yeni açılan bu güzellik merkezinde onlarca çeşit değişik parfüm ve güzellik ürünü bulmanız mümkün.En büyük avantajı parfüm olarak kendinize özel olarak hazırlatabileceğiniz karışımlar.Ayrıca hemen hemen tüm ürünlerin Avrupa'dan ithal edildiğini de belirtmeliyiz.

Kitapçılar
Librea Anticuaria 'El Nav'o'
Küba AlışverişAdres: Calle Obispo 119, entre Oficios Mercaderes,La Habana Vieja

Hergün saat 09:00-19:00 arası açık. Burada antika, eski-yeni, ikinci el ya da son basım tüm kitapları bulabilirsiniz.Ayrıca pul koleksiyonları, çok eski fotograflar ve postkartlar da mevcut.16.yy'dan kalma binası çok ilgi çekici ancak orijinal duvarları yerine cam kaplanmış.

Plaza de Armas book market
Adres: Plaza de Armas,La Habana Vieja
Pazartesi ile Cumartesi arası hergün saat 09:00-19.00 arası açık. Pazar günleri hizmet verilmiyor. Burada siyasi birçok kitaba, özellikle Che Guevara ile ilgili birçok ürüne rastlamanız mümkün. Ayrıca 19.yy'a ait mükemmel kitaplar arıyorsanız kesinlikle burayı ziyaret etmelisiniz.

Marketler
Feria del Malecon
Adres: Malecon, Esquina , Vedado
Pazartesileri kapalı olan bu alışveriş merkezi diğer günler sabah saat 08:30-18:00 arası açık.Plaza de la Katedralinin hemen yanında yer alan mekanda antika kitaplar, bozuk para ve pul koleksiyonları gibi birçok orijinal ürün bulabilirsiniz. Ayrıca yaşlı bir bayan gümüşten yapılmış antika çatal kaşık takımları satmakta. Özellikle buranın yerlilerinin hediyelik eşya dükkanı olarak tercih ettikleri en gözde yer.

Market near the Plaza de la Catedral
Adres: Calle Tacon,La Habana Vieja
Hergün saat 08.30-19:00 arası hizmet vermakte olan market La habana Vieja Katedraline çok yakın ve mükemmel bir konuma sahip. Turistlerin hediye ve hatıra için gün boyu sıkça uğradığı bir yer. Çok çeşitli şapka ve özellikle Che Guevara'nın imajını yansıtan bereleri burada bulmanız mümkün.

Le Select
Adres: Avenida 5ta, esquina a 30,Miramar (277410/247411)
Pazartesi ile Cumartesi arası saat 10:00-20:00 arası, Pazar günleri ise 10:00-14:00 arsı açık. Alışveriş merkezine ait bir de kuaför var ancak Pazarları hizmet vermiyor. Mükemmel bir konağın ev sahipliği yaptığı mekanda ışık saçarak fantastik bir görünüm sergileyen avizeleriyle girişi gördüğünüzde büyülenmemeniz mümkün değil. Buranın şehrin en iyi alışveriş merkezi olduğunu söylemek hiç de yanlış olmaz.

Küba'da her puro başlı başına bir macera desek hiç de hata olmaz. 1492'den beri Küba en çok purolarıyla tanınıyor. Adanın tropikal iklimi nemle birleşince purolara çok farklı bir tat ve renk vermiş. İnsanla doğanın ortaklığıyla yapılmış her biri. En iyisini seçmek ise kolay sayılmaz. Çünkü bu her kişinin ruh haline ve çevresine göre değişiyor. Ancak yine de bazı tavsiyelerde bulunulabilir. Herşeyden önce dış yüzeyi düzgün ve kaygan olmalı. Beyaz lekelerin olması puronun kaliteli olduğunu gösterir. Parmaklarınızın arasına aldığınızda hafif yumuşak olduğu hissini vermeli ve geri bıraktığınızda eski şekline dönmeli. İyi bir puro güzel bir aroma ve baharat kokusu taşır. İşte size en kaliteli puroları alacabileceğiniz bir adres.

La Mansion
Adres: Calle 16 701, Esquina 7ma, Miramar (241546/241548)
Pazartesi ile Cumartesi arası saat 10:00-18:45 arası açık olan mekan Pazar günleri kapalı. Müthiş bir şekilde dekore edilmiş bulunan yapının bahçesi özellikle defilelere ev sahipliği yapmakla ünlü. İçerde ise Küba'nın en kaliteli puroları alacabileceğiniz gibi mücevher antika eşyalar, bozuk para koleksiyonları, çok çeşitte saat ve geniş bir r parfümer igibi bir çok turistik eşya bulmanız mümkün.

Facebook Google +1 Tweet

3 Yorum - Senin Görüşün Nedir?

 1. #1 kübaya yerleşmek istitorum
  -
  gürbüz akişlii
  -
  08-11-2013 04:57:43 +4

  kübaya yerleşmek istiyorum

 2. #2 kübaya yerleşmek istitorum
  -
  gürbüz akişlii
  -
  08-11-2013 05:22:49 +1

  nasıl cevap alabilirim

 3. #3 kübaya yerleşmek istitorum
  -
  gürbüz akişlii
  -
  08-11-2013 05:25:33 +2

  ben ayakkabı uzmanıyım maister şair ve yazarım

Görüşün Nedir?

Karakter Sayacı:
0