Türkçe Bilgi , Ansiklopedi, Sözlük

Sağlık Kurumları İşletmeciliğiHastane yöneticisi (müdür), sağlık kurumlarında, çeşitli etkinliklerin, düzenlenme ve yürütülmesinde gerekli personel, araç ve gerecin sağlanması, sağlık ve muayene ücretlerini saptayacak eleman olarak yetiştirilir. Doktorlar, hemşireler ve sağlık personeliyle iyi ilişki kurabilen, sabırlı, anlayışlı, hoşgörülü ve soğukkanlı bireyler olmaları, ayrıca insanlara, yardım etmekten zevk duymaları gerekmektedir.

Programın Amacı: Sağlık kurumları işletmeciliği programının amacı çeşitli sağlık kurumlarının orta ve üst düzey yönetim kademelerinde çalışacak elemanları yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Sağlık kurumları işletmeciliği programında matematik, bilgisayar, ekonomi, işletme, istatistik, hukuk, özgür kuramı ve tasarımı, tıbbi sosyoloji, sağlık işletmelerinde finansal yönetim, insan kaynakları yönetimi, sağlık politikası ve planlaması sosyal politika ve sağlık sigortacılığı, sağlık ve etik, koruyucu sağlık hizmetleri yönetimi gibi dersler okutulmaktadır. Bu programda bir yıl İngilizce hazırlık eğitimi verilmektedir.

Gereken Nitelikler: Sağlık kurumları işletmecisi olmak isteyenlerin matematik ekonomi ve işletme konularına ilgili ve bu alanda başarılı, analitik düşünme, problem çözme,başkalarını etkileme ve yönlendirme yetenekleri gelişmiş, insanlarla iyi ilişkiler kurabilen kimseler olmaları gerekir. Yaratıcılık meslekte başarıyı artırabilir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Sağlık kurumları işletmeciliği programını bitirenlere "Sağlık Kurumları İşletmecisi (Yönetici)" ünvanı verilir. Sağlık kurumları işletmecisi sağlık kurumlarının personel ihtiyacının karşılanması, personelin verimli bir şekilde çalıştırılması, gereken araç-gereç vb. satın alınması, çalışmalarının planlanması ve etkin bir biçimde yürütülmesi gibi işleri yapar.

Çalışma Alanları: Sağlık kurumları işletmecileri kamu, üniversite vakıf hastanelerinde, özel hastanelerde, rehabilitasyon merkezlerinde, Emekli Sandığı, Bağkur, SSK gibi kuruluşların sağlık sigortası ile ilgili birimlerinde, özel sigorta şirketlerinde, ilaç, tıbbi cihaz üreten endüstri kuruluşlarında sağlık araştırma merkezlerinde çalışabilirler. Sağlık kurumlarının özelleştirilmesi veya resmi kuruluşlarının çağdaş işletmecilik anlayışı ile yönetilmesi gereğinin giderek daha fazla hissedilmesi ile bu alanda eğitilmiş insan gücüne duyulan gereksinme artacaktır.

Facebook Google +1 Tweet

399 Yorum - Senin Görüşün Nedir?

 1. #121 Kafam Karıştı Arkadaşşşş!!!!
  -
  Elif Nur
  -
  22-08-2012 09:40:56 +18

  Öncelikle herkese iyi günler.
  Ben bu bölümü kazandım diploma notumla(411 puan) Okan Üniv.(Tam Burslu) ilk tercihden aldı.Benm akrabam prof.doktor onun yardımyla seçtim. Bana kesinlkle bu bölümü seçmemi söyledi.gerek devlette gerekse özelde cok kolay iş bulacağımı ve hastanedeki tüm personelin görevleriyle bu bölümden olan kişler ilgilenecek.hastane yöneticisi olcaksın dedi.tabi 4e tamamlarsan daha iyi yerde olursun dedi.Ki zaten kulaktan dolma bilgilerle bölüm seçeceksen hiç okuma daha iyi.zahmet olmayacaksa git araştır adam akıllı bilgi sahibi ol. şimdi burdaki yorumları görünce insanın okuma isteğide yok oluo kimsenin kafasını karıştırmaya hakkınız yok.Adam 4 yıllık fakülte bitirio hala iş bulamıo neyin kafasını yaşıyosunuz? Bölümü böyle yermeniz hiç hoş değil.Bu bölüm geleceğin bölümü diyebilirim. Neyse en iyisi bilgisini olmayan daha iyi yerleden bilgi sahibi olsun. böyle sanaldan adam akıllı birşey öğrenemezsiniz..

 2. #122 ŞAŞIRDIM ARTIK
  -
  ELİF
  -
  22-08-2012 18:03:48 +4

  ARKADAŞLAR BEN AÖF İŞLETME 4. SINIFTAYIM... BU YIL ÖSSY GORDIM VE YINE ACIK ÖGRETIM SAGLIK KURUMLARI İŞLETMECİLİGİNİ SECTIM.. SIMDI BIR SORUN VAR.IKI ACIK ÖGRETIM AYNI ANDA OKUNURMU..YADA BEN İŞLETME OKUDUGUM ICIN ;SAGLIK KURUMLARI İŞLETMECİLİGİYLE BAZI DERSLER AYNI. GÖRDUGUM DERSLERI TEKRAR GÖRMEK ZORUNDAMIYIM... BEN ONLARDAN YENİ KURTULDUM ..ŞIMDI YINE BASIMDALAR :(:(

 3. #123 offffffffffff
  -
  mahsum
  -
  24-08-2012 13:05:05 +3

  ben sağlık meslek lisesinde att mezunuyum arkadaşlar bana batman geldide atanamama korkusundan donduracam taki atanana kadar sonra o yer boşalana kadar ben kendi gorevimle çalışacam

 4. #124 bölüm
  -
  kübra nehir
  -
  25-08-2012 23:00:08 +2

  Ewt kübra haklisın
  insanlarin gözùnü korkutuyolar her bölümün yorumlari hep önyargılı ozamn biz hiçbir bölümü okumayalım

 5. #125 BÖLÜM TANITIMI
  -
  DİKKAT
  -
  26-08-2012 00:55:23 +5

  Bu bölümü okumayı düşünen arkadaşlar ben bir sağlık personeliyim benim meslektaşlrımın çoğu %70i bu bölümü okudu ve intibaklarını yaptırdı. Bunun anlamı şudur eğer sağlık bakanlığı bu bölüme alım yaparsa ki şimdiye kadar hiç yapmadı önce kendi çalışanlarını yani sağlık peroneli olupda bu bölümden mezun olan kişileri atayacaktır boş kalan kadrolara da dışardan açıktan atama yapacaktır. Sağlık personellerinin çoğu bu bölümü okuduğundan önümüzdeki en az 50 senelik mezunu bakanlık bünyesinde çalışmaktadır yaniii bu bölümü okuduktan sonra memurluğa girmeniz bir mucize ile gerçekleşir. Eger sağlık personeli değilseniz bu bölümü tercih etmeyin

 6. #126 KAZANDIMMM :)
  -
  TUBA UĞURLU
  -
  26-08-2012 16:40:31 +15

  BU BÖLÜMÜ ÇOK OKUMAK İSTİYORDUMM.. O KADAR ÇOK ARAŞTIRDIM Kİ ANLATAMAM. VE SONUNDA TERCİH EDİP KAZANDIM :):)ISPARTA SÜLEYMAN DEMİREL.. EVET 2 YIL OKURSAN BİRŞEY OLAMAZSIN BELKİİ AMA 4 YIL BİTİRİP YÜKSEKLİSANSTA YAPTINMI SÜPER OLUR SİZİNN İÇİN .. HER MESLEK İŞ BULACAKK DİYE BİR ŞEY YOKK.. O KADAR ÇOK MÜHENDİS ,ÖĞRETMEN ,BANKACI VS VS İŞ BULAMIYORR .. İŞ BULAMAMAK BU BÖLÜME AİT BİRŞEYY DEĞİL. BU BÖLÜM KENDİNİ GELİŞTİRMEKLE ALAKALII.. MANTIKEN DÜŞÜNÜN YAA KOSKACA DEVLET HASTANESİİ ADAM SENİ BAŞA KOYUP YÖNET DİYOR YADA BİR ÖZEL HASTANE ADAM TİRİLYON HARCAYIP HASTANE YAPMIŞ SEN YÖNETECEKSİN BU KADAR KOLAYMI O SORUMLULUĞU ALMAK VE SANA O SORUMLULUĞUN VERİLMESİ OKUMAK İÇİN OKUMAYIN KENDİNİZE GÜVENİYORSANIZ OKUYUN.. YORUMLARAA BAKIYORUM YOK EFENDİM PUAN YÜKSESKMİŞ KPSS DE EEEE BİR ZAHMET DE YÜKSEK 0OLSUN YANİİ HER ÖNÜNE GELEN MÜDÜR OLMASIN .... SİZ KİMSEYE BAKMAYIN ARKADAŞLAR HEDEFLERİNİZİ YÜKSEK TUTUNN HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİDİNN !!!

 7. #127 BEN HİÇ BİŞE ANLAMADIM
  -
  antidepresan
  -
  27-08-2012 10:50:55 +8

  arkadaşlar yorumlara bakınca içim karardı biri iyi biri kötü diyor ben 2 yllıgı okicam busene ama yorumlardan hiç hewesım kalmadı AMA İNAT OLSUN DİYE GİNEDE OKİCAM KİMSEYE İNANMAYIN BAŞARININ AMACI SADECE SENİN AZMİN OLACAKTIR...!

 8. #128 İnadına İsyan
  -
  Asiefe
  -
  29-08-2012 09:12:09 +2

  Arkadaşlar bu bölümü okuyanın kamuda ( Devlet Hastanelerinde ) en az Personel şefi pozisyonunda olması lazım.Benim bu bölümü okuyacaklar tavsiyem 2 yıllık önlisans bölümünü bitirip dikey geçiş ile İşletme Lisans tamamamlamalarıdır.Bu bölümden sağlık bakanlığının alım yapmasını beklemek çok saflık olur.Çünkü her siyasi iktidar hastanelerde kendi yandaşlarını yönetici olarak atıyor .Genelde Sağlık Bakanlığında Hastane müdürleri Sağlık Memurlarından oluyor veya görevlendirme yapılıyor.( İster inanın ister inanmayın Hastane berberinin müdür olarak görevlendirildiğini biliyorum.) Özetle bu bölümü seçin veya seçmeyin diyemem ama şunu önerebilirim.4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanununa istinaden T.C Sağlık Bakanlığına yazarak kaç hastane müdürünün bu bölüm mezunu olduğunu,bu bölüm mezunu kaç personeli olduğunu ve ünvanlarını hakkında bilgi alabilirsiniz.

 9. #129 k.maraş
  -
  burak
  -
  29-08-2012 13:26:15 +1

  arkadaşlar ben bu bölümün 2 yıllığını okuyorum bence güzel bi bölüm burdaki yorumlara bakarak karar vermek bence yanlış olur biraz kendiniz araştırın dersleri zor değil korkacak bişey yok bence tercih edin sonuçta bölümün içeriğinin bi kısmı sağlık ve yöneticilikle alakalı ben tavsiye ediyorum pişman olmayacaksınız okulunuz bitince bu bölümün 4 yıllığına dgs yolu ile geçiş var o hakkınızı kullanın saygılar hakkınızda hayırlısı diyorum şimdiden..

 10. #130 bana yardm edin
  -
  adm öznur
  -
  02-09-2012 13:34:54 0

  arkadaşlar bende bu bölümü kazandm ama 2 yıllık açıköğretm. bu bölümden ümitliyim bilerek ve isteyerek tercih ettim. morelimi bozmak istemiyorm. kendime güveniyorm.ama bana bilen bir kişinin yardm etmesi gerekiyor. okuduktan sonra ne olucak. önü açıkmı iş imkanları nasıl kaç yıl okunması gerk. hepsini bilmek istiyorm. lütfn yorumumu okuyan yorum yapsn bekliyorm..

 11. #131 bna yardm edn
  -
  öznur.
  -
  02-09-2012 13:43:53 +1

  bu bölümn kazandırdkları neler

 12. #132 ,,
  -
  eda
  -
  07-09-2012 12:15:54 0

  arkadaslar kımsenın dedıklerıne aldırmayın iş bulma sansınız %90 unutmayın kı sağlıkta asla iş bitmez... iş olanaklarıda cok rahat

 13. #133 sağlık
  -
  seema
  -
  08-09-2012 14:18:53 +2

  İnsanların içini olumlu veya olumsuz karartmayın . Bir hevesle yazıyorlar çalışanın emeği hç bi zaman bosa cıkmaz heveslerını kursakalrında bırakmayın lutfen . bende sağşlık kurumları okudum 2 yıllık sımdı sağlık ocagında calısıyorum . işsiz kalma oranın cok dusuk . herkese tavsıye ederım .

 14. #134 sağlık iş.
  -
  uğurrr
  -
  08-09-2012 20:41:23 +4

  semaa hanım en sonda noktayı koymuş,bütün yorumları okudum insan kimi yerde umutlanıyor kimi yerde umudunu kaybediyor yorumlarınız yüzünden,bende bu sene 2 yıllk bu bölümü okuyacağım,2 yıllık bu bölümden mezun olup tabiki müdür olamayacağımı biliyorum ama 4 yıllığa çıkardıktan sonra emek harcadıktan sonra niye boşta kalayım ki ? okuyacak arkadaşlarda hiç yorumlara aldanmasın diyorum bende öyle yapacağım..

 15. #135 :)
  -
  ebru
  -
  11-09-2012 00:26:05 0

  bende anadolu ticarette okuyorum muhasebe bölümü sağlık kurumu işletmeciliğini çok istiyorum. zor mu nasıl lütfen 2 yıllık geçişli olanlar doğru dürüst anlatsın. 3 yıl mı? okuncak . yorumlar bi iyi bi kötü lütfen allah rızası için okumuş olan bi şeyler yazsın. :)

 16. #136 kitaplar
  -
  sebahat ertürk
  -
  13-09-2012 22:20:15 -2

  arkadaşlar ben bugün kaydoldum. fakat nette gözüken ders kitaplarıyla bana verdikleri kitaplar farklı acaba yanlışlık mı var. napabiliri

 17. #137 :)
  -
  mustafa ucur
  -
  15-09-2012 14:17:33 +4

  benim kız arkadasım da sağlık kurumları isletmeciliğini okudu ve simdi medıcalpark hastanesinde aylık 3.000 tl ile sağlık isletmesi yapıyor hayata AT GÖZLÜĞÜ İLE BAKMAYIN iş sizi bulmayacak siz işi bulacaksınız bende ANKARA ÜNİVERSİTESİ BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİNDE OKUYORUM ve medıcalpark ta staj yaptığım halde 3 ayda elime gecen para 12.000 tl SAĞLIKTA BÇLÜMLERİNİZİ İİ SECİN Kİ BİTİRDİKTEN SONRA HEMEN İŞ BULUN

 18. #138 :/
  -
  betül
  -
  18-09-2012 13:41:49 +2

  düz liseler bu bölümü tercih edebiliyor mu acaba ?

 19. #139 anestezi
  -
  özlem
  -
  19-09-2012 19:12:54 +1

  ben tıbbi sekreterlik mezunuzum açıktan anestezi okumak istiyorum ama okuyabilirmiyim bilmiyorum bu konuda bilgisi olan varmı

 20. #140 saglıkçı
  -
  mustafa
  -
  20-09-2012 11:56:32 +1

  başlıcam ama artık bi kişide adam akıllı yorum yapsın lan kafamı iyice bulandırdınız bu ne ya insan gibi yardımcı olsanız ölceniz mi

 21. #141 bilgi arayan baksın
  -
  güzide
  -
  24-09-2012 09:53:06 0

  ARKADAŞLAR BAKMAYIN MİLLETİN SÖZÜNE BU BÖLÜM GÜZEL NOTUNUZU YÜKSEK TUTARSANIZ HİÇ KAÇIRMAZSINIZ BENDE BU BÖLÜMÜ OKUYORUMM BU BÖLÜMDE OKUYAN OKULU BİTTİKTEN SONRA 1 YIL CALISIP KADROYA GEÇEN COK TANIDIĞIM VAR MESELE TORPİL DEĞİL AKIL MESELESİ ÇALIŞAN HERSEYİN ÜSTESİNDEN GELİR 2 YIL OKUYUP SONRA 2 YIL DAHA OKURSANIZ 4 YILA TAMAMLARSINIZ

 22. #142 anestezist
  -
  çiğdem
  -
  24-09-2012 17:51:55 +1

  Ben sağlık meslek lisesi son sınıf anestezi bölümü öğrencisiyim.Benim bu sene anestezi bölümünün yüksekokuluna direk geçiş hakkım var kpss ye de girdim bu sene haziranda atanıcam ama ben bu sene ygs ye girmek , bu sağlık kurumları işletmeciliği veya sağlık kurumları yönetimi istiyorum . daha sonra atanıp aynı zamanda anestezi değilde bu bölümü okumak istiyorum... şuan staj yapıyorum anesteziye hakimim staj vs fakat bu bölümü okurken çalşabilrmiyim aynı zamanda nasıl bir bölüm ygs puanları kaç hangi illerde var ??

 23. #143 müdür :)
  -
  Aydan
  -
  30-09-2012 19:56:06 0

  Ben 4 yıllık örgün işletme mezunuyum. Bu bölümü okumayı düşünüyordum. Çok yorum var. kafamı karıştırdınız:)bu bölüm bana artılar kazandırır mı yoksa bir işe yaramaz mı? zaten lisans halimle işsizim bir de bu bölümü okuyup işsiz kalırsam çıldırırım herade:))

 24. #144 xxx
  -
  yasmin00
  -
  01-10-2012 12:52:38 +4

  sağlık sektörü sürekli kendini yenileyen ve büyüyen bir sektördür.sıkıntı yaratmaya luzum yok

 25. #145 xxx
  -
  yasmin00
  -
  01-10-2012 12:57:02 +6

  sağlık sektörü sürekli kendini yenileyen ve büyüyen bi sektördür.negatif düşünmeye gerek yok.

 26. #146 anestezi
  -
  Duygu
  -
  01-10-2012 13:36:33 0

  Kim ne derse desin bn bu bölümü istiyorum ama ticaret meslek lisesi mezunlarının gitme şansı varmı araştırdm ama bulamadm bi bilgisi olan cvp verirse memnun olurum

 27. #147 KARARSIZ
  -
  TUGAY
  -
  01-10-2012 14:49:30 0

  ARKADAŞLAR BU BÖLÜMÜ YAZSAM MI, YAZMASAM MI ?

 28. #148 reproach
  -
  hemşire
  -
  01-10-2012 15:21:51 0

  arkadaşlar ben 3.sınıf hemşirelik öğrencisiyim ve bugun ikinci üniversite olarak bu bölümü seçip başvuru yaptım kimse olumsuz düşünmesin herkesin kendini geliştirmesi gereken bir dönemdeyiz mutlaka bizlere bir artısı olur diye düşünüyorum sağlık sektörü kendini yenileyen bir sektör bu yüzden herkes kendine birşeyler katmalı herkese başarılar inşallah gönlümüze göre olur hayallerinizin peşinden koşmayı sakın bırakmayın....

 29. #149 efe
  -
  filiz
  -
  02-10-2012 18:05:27 +1

  ben bu bölum mezunuyum ve issizim kpss 78 aldım ve 10kisi aldılar bölumün önü acılacak deniyor bakalım 2012 kpss girdim ama pisman degilim okuduguma saglık bu elbet atanırız ben umutluyum

 30. #150 s.krmları iş
  -
  ertan
  -
  03-10-2012 16:31:42 +2

  arkadaşlar ben 2.üniversite olarak bu bölümü okuyacagım ve bu bolumu okuyan warsa bılgı wersın. hangı dersler war..

 31. #151 sağlık sektöründe iş yok diyende iş yok..
  -
  berat
  -
  05-10-2012 03:53:26 +2

  burda bu bölüme kötü diyenlere aklım almıyor neyin derdindesiniz anlamadım. buranın mezunu zaten kolay kolay müdür olamaz ama iş imkanı çok fazla. türkiyede istihdamın %70 i hizmet sektöründe %70 inde yarıya yakını sağlık sektöründe. bu bölümü okuyupta zaten devlette iş aramayın kendinizi harcamayın rahatınıza düşkünseniz bilemem. birde iş yok diyen arkadaşlar hangi memlekette oturuyor büyük şehirdeki iş imkanı ile küçük şehirdekiler asla bir değil. idari bilimler mezunu olupta 2. üniversite olarak okuyanlar özel sektörde çoook rahat iş buluyor. sağlık sektöründe iş yok diyen yalan söylüyor demektir. kimse kimseyi kandırmasın sağlık sektörü hergün gelişiyor..

 32. #152 wwwwwwww
  -
  fıratt
  -
  05-10-2012 15:43:13 +1

  [quote name="GÜL"]mezunlara sesleniyorum sağ. kur. işl.
  hiçmi alım yok atama yapılıyorsa kaç puanla
  yapılıyo lütfen cvp yazın[/quote]
  saglıkkk kurmşklarauuu bolmnu kazanadımm staj olarak nrye basvuruyorum,

 33. #153 www
  -
  deniz
  -
  06-10-2012 14:07:42 0

  arkadaşlar neden bu kdar takıyosunuz adı üzerinde sağlık bu sağlık alanı hiç bitmez iş imkanı çoktur bakın şuanda yeni hastneler açılıyo heryerde calşma imkann var gidin sgkda ilaç firmalarında özel hastnlerde heryerde iş var bu işleri bulamayan bile var ortalama 1000 civaenda maas alıyolar ilaçılar çokta iyi altına araba bile veryolar takmayın okdr kasmayın kendnzi kmn dedgne önem vermyn kendnze güvenin gerisi boş

 34. #154 sağlık kurumları işlt. bölümü
  -
  emre HANBAY
  -
  06-10-2012 17:42:31 +3

  ARKADAŞLAR.
  sağlık kurumları işletmeciliği 2. sınıf öğrencisiyim.
  okumuş olduğum bu bölümü herkese tevsiye ediyorum.
  yalnız.
  bu bölümü iki senelik okumanız size çok bir şey katmaz. muhakkak bu bölümü dört yıllığa yükseltmeniz gerekiyor.
  şuan bölümü mü dört yıllığa yükseltmeye çalışıyorum, ve ayrıca bölümüme ve iş kariyerime destek amaçlı açıktan işletme bölümünü başlattım.
  sonuçta sağlık kurumları işletmeciliği bölümü, hastanenin idare kadrosunda yer alan bir bölüm yan, hastane müdürü, müdür yardımcısı gibi konumlarda yer alacaksınız. bunun için ek bölümler de bence şart.
  unutmayın
  bölümünüz ne olursa olsun, iki yılla sınırlı kalırsanız hangi bölüm olursa olun, iş imkanınız düşük olur.

 35. #155 sağlık kurumları işlt. bölümü
  -
  emre HANBAY
  -
  06-10-2012 17:46:23 +3

  arkadaşım bölüm çok güzel tavsiye ediyorum. ben de salık kurumları işl. öğrencisi ikinci sınıfım. bir kere sağlık böülümü iş bulma imkanın daha iyi.
  yalnız bı böülümü sadece iki yıllıkla sonlandırısan bir verim alamassın. hiç bir bölüm verim alamaz.
  çümki günümüz de iki yıllık ünver. çok bir işe yaramıyor. ben bölümümden çok memnunum ve size de tavsiye ediyorum.

 36. #156 seda
  -
  deniz
  -
  09-10-2012 01:14:34 +1

  bencede yalan sağlık ya kim boş kalmış ki bir sürü özel hastane var hem özeller daha iyi maaş veiyorlar boş kalan yok yok

 37. #157 yardim
  -
  isim
  -
  11-10-2012 11:27:20 0

  arkadaslar ben iktisat ogrencisiyim ikinici universite olarak bu bolumu okumak istiyorm fikri olan varsa bna yardiimci olabilirmi.

 38. #158 yalanınız batsın
  -
  HAMDI
  -
  11-10-2012 23:24:20 -1

  OLUMLU YORUM YAPIP MILLETE MORAL VERMEYIN. NE 70 MISI ULAN 88 ALDIK ATANAMADIK. MILLETE 70 FLN DEYIP KIMSE BIRBIRINI KANDIRMASIN. DOGRUYA DOGRU ARKADAS. 70 LE ATANAN YANIMA GELSIN. BEN MAAS VERECEM BANA CALISSIN.

 39. #159 ????????????
  -
  hafize
  -
  13-10-2012 08:42:37 0

  bu bölüme açıktan bu sene okumaya başladım ne yapacağımı bilmiyorum nerden çalışcam dersleri bilen biri var mı benim gibi açıktan okuyanlara sesleniyorum???

 40. #160 malesef
  -
  menekse polat
  -
  13-10-2012 15:37:07 0

  malesef bende bu bölüme istemeyerekte olsa başlamak zorunda kaldım istediğim bölüm gelmedi çok saçma başkaları bizim adımıza meslekte karar veriyor

 41. #161 .....
  -
  esra
  -
  14-10-2012 15:51:54 +1

  arkadaşlar iki yıl bitirdikten sonra uzman mı oluyosun

 42. #162 İyi konuşun iyi olsun
  -
  Karayiğit
  -
  17-10-2012 01:23:44 +2

  Okuduğun bu ya da BAŞKA BAŞKA bölüm eğer sen inanmışsan bu yola girdiğin bölümden ekmek yiyeceğine içinde azda olsa varsa bir kıvılcım alevle onu
  KARABÜK - SAFRANBOLU

 43. #163 yönetim?????
  -
  marmaralı
  -
  17-10-2012 19:52:48 -2

  arkadaşlar ben dört yıllık sağlık yönetimi mezunuyum atama yok kesinlikle özel hastanede asgari ücret ile çalışıyorsunuz kesinlikle tavsiye etmiyorum 4 yıl boşuna okursunuz türkiyenin en iyi üniv den mezunum ama iş bulamadım??????????

 44. #164 offf
  -
  yeter
  -
  17-10-2012 21:31:27 0

  bende ek tercihlerden yerleştim.çok olumlu şeyler duydum . ama şimdi sectiğime pişman etiniz

 45. #165 yarının n olcğı belli değl
  -
  weysi
  -
  18-10-2012 23:40:31 0

  arkadaslar karamsarlğa kapılp kndnzi üzmeyn lütfn bu bölüm yeni zaten hem hç bi zaman sağlıkta boşta kalınmaz öğretmenlk okuyup ta boşta kalanlara b akn bde yani tüm bölümlrde boşta kalma şansZlğı war umtsuzlğa kaplmayn alah büyktr ben bugn bu bölümü seçtm 2.ünw olrk hç pişmanlık duymuyrm szdde duymayn bsarlr dlyorm hrkse

 46. #166 yalan işyok sadece çalışanlar için kıdem atlama.....
  -
  ayşenur
  -
  19-10-2012 00:23:42 0

  ben bu bölüm mezunuyum 2006dan beri iş bekliyorum.özelde kamuda almıyor kendinizi kandırmayın.niye rakip olsun.75in altında hiç almadım.yinede atanamadım.zaten atanamazdım.çünkü kadro açılmadıki atanayım,işletme iktisat okuyun.bizede iş olur demişlerdi.bak hala boştayız..sadece sağlık kamuda çalışanlar için çıkarılmış bölüm,kıdem ve maaş oynamasıyapıyor sadece okadar.................

 47. #167 sağlık kurumları işletmeciliği....
  -
  meçhul1905
  -
  20-10-2012 03:18:40 0

  bende bu bölüm mezunuyum ve şuan memleketimde bir ssk hastanesinde alım-satımdayım evet bu bölümü ön lisans ta bırakırsanız hiç bir işe yaramaz lisans yaparsanız ki eğer kpss de hastane ve bazı sağlık kamu kuruluşlarında diğer bölümlere göre alım önceliğine sahip olunuyor mesela hastane alım satımı ssk bağ-kur vs. kamu kuruluşlarında iyi bir pozisyonda olabilirsiniz asla boş bir bölüm değil ki şu Türkiye de hangi bölüm hemen bitirip işe alınıyo ki arkadaşlar korkmayın okuyun bu bölümü zaten dersleri de zor değil ancak kesinlikle 4 yıla tamamlayın ki iş imkanlarınız iki katına çıksın..

 48. #168 ...
  -
  ece
  -
  20-10-2012 14:49:04 0

  of aglcm btun hayallerm sya dustu

 49. #169 ?
  -
  yeliz
  -
  21-10-2012 20:18:07 +1

  açık öğretimde okurken staj yapılıyomu tecrübesi olanlar yardımcı olabilirmi?

 50. #170 ?
  -
  yeliz
  -
  21-10-2012 20:19:44 0

  açıköğretimden bu bölümü okuyan staj yapıyomu arkadaşlar?

 51. #171 yalanlara kanmak yok
  -
  ali
  -
  25-10-2012 18:09:58 +1

  arkadaslar burda herkes bişe diyor ama saglık bölümüyle olan birşey iyi olmaz olurmu bu bölüm birçok bölümden daha iyi kpss den 70 alıp atama var

 52. #172 iyi OKU !
  -
  edaa
  -
  27-10-2012 14:59:03 -1

  GERCEKTEN İÇTENLİKLE SÖYLÜYORUM ARKADAŞLAR BEN BU BÖLÜMÜ OKUDUM GERÇEKTEN GÜZEL DEĞİL İŞ BULMA ATANMA GERÇEKTEN ZOR KPSS 70 DİYORLAR AMA ÖYLE DEĞİL BEN 80 ALMAMA RAĞMEN ATAMADIM GERÇEKTEN İŞ BULMA OLANAĞI YOK BENCE SİZE TAVSİYEM BAŞKA BÖLÜMLER SEÇERSENİZ DAHA İYİ OLUR BEN BU BÖLÜM OKUMAMA RAĞMEN BAŞKA SEKTÖRDE ÇALIŞIYORUM KİME SORDUYSAM AYNISINI DİYO KIŞKIRTMAK DEĞİL AMACIM AMA GERÇEKTEN BU BÖYLE ARKADAŞLAR :(

 53. #173 SAĞLIKKKKK
  -
  MERVE
  -
  27-10-2012 15:04:27 -2

  BNCE ÇOK ZOR ATANMASI BEN ATANAMIYORUM KPSSS DEN 85 ALMAMA RAĞMENN... TAVSİYE = AKILLI OLAN GERÇEKTEN SEÇMEZ

 54. #174 saglık
  -
  gereksiz
  -
  30-10-2012 13:24:53 0

  lisana mezunuyum ama bu bölümü okuyunca ön lisana kpss ye girme imkanım varmıdır

 55. #175 iyi bölüm
  -
  cihan doğan
  -
  03-11-2012 11:17:08 0

  arkadaişar bu bölüm bu sene 6700 kişi başvurmuş bence çalışın çok gerekli bir bölüm boş koymayın çünkü bu bölümü çok tavsiye ediyorlar sadece çalışmanız yeter

 56. #176 iyi bölüm
  -
  cihan doğan
  -
  03-11-2012 11:19:21 +2

  sakın kimseye kanmayın arkadaşlar güzel bölüm sadece rakip çıkmasın diye sizi vazgeçirmek istiyorlar

 57. #177 iş olanağı
  -
  zehra
  -
  05-11-2012 22:17:07 0

  arkadaşlar bu bölüm mezunları herhangi bir hastahaneye başvurup staj görebiliyormuşsun zaten stajdan sonra kendi bünyelerine alıyorlarmış ben de bu bölümü okuyorum hiç de pişman değilim

 58. #178 sağlık
  -
  ayetullah
  -
  08-11-2012 14:27:07 0

  bende bu bölümü okuyorum bana yardımcı olun arkadaşlar

 59. #179 iyi bölüm
  -
  cihan doğan
  -
  08-11-2012 18:43:27 0

  zehranın dediği gibi sakın kimseye kanmayın hocalar bu bölümü çok tavsiye ediyor

 60. #180 stajj
  -
  kübra
  -
  12-11-2012 01:13:27 +1

  bu bölümde okuyup ta staj yapabilen arkadaşlar var mı ?

 61. #181 kararsız kadro
  -
  nurgül
  -
  13-11-2012 11:50:54 0

  ya bende bu bölümü sectim kimisi olumlu kimisi olumsz dyo ne yapsam bilmiyorum kafamızı iyice karıştırdılar.Hakkımızda hayırlı ne ise o olsun.

 62. #182 kararsız kadro
  -
  nurgül
  -
  13-11-2012 11:56:58 0

  ya bende bu bölümü sectim kimisi olumlu kimisi olumsuz dyo ne yapsam bilmiyorum kafamızı iyice karıştırdılar.Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun.

 63. #183 okumanızın faydası var
  -
  zehra kara
  -
  14-11-2012 18:52:38 +1

  ARKADASLAR YAPILAN YORUMLA SOYLE BIR GOZ ATTIM BU MESLEKLE ILGILI TAM ANLAMIYLA BILGI SAHIBI OLAN YOK 2006 YILINDA OKAN UNIVERSITESI HASTANE YONETIMI OKUDUM SUAN CAMLICA ALMAN HASTANESINDE YONETICI OLARAK GOREV YAPMAKTAYIM GAYET IYI GELIRI OLAN VE GELECEGIN GOZDE MESLEKLERI ARASINDA IKINCI SIRADA GOSTERILEN BIR MESLEKTIR ATAMA SORUNU OLMASINA KARSIN SUANDA YURURLUKTE OLAN UYUM YASASI SAYESINDE ATAMALAR ARTIS GOSTERMEKTE VE HASTANELERDE YENI UYGULANMAYA BASLIYAN CEO YONETIMI HASTANELER BIRLIGIYLE BIRLIKTE BU BOLUMDEN MEZUN ARKADASLARA COK FAZLASIYLA IHTIYAC VARDIR ZOR VE EMEK ISTEYEN BIR BOLUM OLMASINA KARSIN KAZANCIDA BIR O KADAR YUKSEKTIR

 64. #184 Bana göre;
  -
  Büşra
  -
  16-11-2012 16:53:41 +1

  arkadaşlar. Herkes bir şeyler söylüyor. Her mesleğe bi olumsuzluk muhakkak çıkıyor. Hemşire olmak istiyorum diyorsun - niye doktor değil ? mimar olacağım diyorsun neden mühendis değil. Anlayacağınız her meslek kötüleniyor. Sağlık sektörünün her zaman önü açıktır ki bu meslek daha yeni ortaya çıktı 4 yıllıklar mezun olduktan sonra atamaları başlayacaktır. 4 yıllık öğrenciler duruyorken neden 2 yıllık mezunları işe alsınlar ki ? 2 yıllıkları kötülemek için söylemiyorum, ama gerçekler acıdır. ben lise 4'üm ve bu bölümü çok tavsiye ediyorlar . bence olumsuz düşünmeyin. babam sağlıkçı ve işinden çok memnun çünkü işinin bitme gibi bi durumu yok. Allah hepinizin gönlüne göre versinn. Unutmayın ki ' ağzı olan herkes konuşuyor '. herkesin her konuda iyi veya kötü bi yorumu olabilir. bu hayat sizin hayatınız umursamayın kimseyii :)) hoşçakalın..[b]okuyunuz..[/b]

 65. #185 ya ne bu ya
  -
  fatma
  -
  17-11-2012 21:17:17 0

  arkadaşlar bende bu bölüme başladım bu yıl içim karadı nasıl yani boş mu kalcaz sonunda 2 yıl bittikten sonra 2 yıl daha okuyabiliyormuyuz

 66. #186 a
  -
  beyza
  -
  18-11-2012 16:42:05 -1

  saglık kurumları ısletmecılıgınden bu yıl memur alımı olacagına daır cok umıtlıyım

 67. #187 yerleşmek zor
  -
  mine
  -
  18-11-2012 20:25:13 -1

  kpss tercih kılavuzuna bakın tercih sıralamasında sağlık kurumları yok ben de okudum ama kpssden70 üstü almama rağmen yerleşemiyorum enaz90 gerekiyoryerleşmek için ben yandım siz yanmayın

 68. #188 yerleşmek zor
  -
  özge
  -
  18-11-2012 20:29:05 0

  bu bölümde yerleşmek zor inanmıyorsanız kpss tercih klavuzunu internetten indirip bakın ozaman olumsuz konuşanların haklı olduğunu göreceksiniz

 69. #189 atanamazsınız
  -
  emre
  -
  19-11-2012 20:03:04 0

  arkadaşlar bu bölümün kpss de ataması yok tek bir tane dahi almıyor.bu bölümün varlığından bile kimsenin haberi yok.ben bu bölümü bitirdim kpss den 86 aldım fakat alım olmadığı için 3001 nolu kodları yazdım düz memurluk yani...ondanda atanma ihtimaliniz çok zor.ataması olmayan bölümleri okumayın zamanınız ve emeğiniz boşa gitmesin....

 70. #190 mezuniyet tarihi aciilll?
  -
  ulusoy
  -
  28-11-2012 10:46:40 0

  arkadaslar sağlık kurumları işletmeciliği aöf nin mezuniyet tarihi nedir ben büt e kalmıstım tek bi dersten acaba mezuniyet tarihi kac oluyor

 71. #191 ....
  -
  tuqba
  -
  30-11-2012 11:14:05 0

  neden kmse 4 yıllık demiyo :( ben 4 yıllık okumak istiyorum ve bu bölümde iş bulmama gibi bşey düşünmüyorum. hiçmi mezun bi abi abla yok .

 72. #192 ??**
  -
  ????
  -
  05-12-2012 15:10:04 0

  ya bu bolumde bı yıl ıngılızce dersı varmıs zorunlumu ?

 73. #193 İŞLETME
  -
  GÜLÜMSER
  -
  06-12-2012 11:30:07 +1

  ARKADAŞLAR İŞ FALAN YOK BEN YÜKSEK LİSANS YAPIYORUM DEVLET HASTANESİNDE HEMŞİREYİM YÜKSEK LİSANS YAPAN BİR SÜRÜ ARKADAŞIM VAR HEPSİ MEMUR İLK ÖNCE ONLAR BİR YERE GELİR DIŞARDAN ALIM SONRA OLUR ŞİMDİ HEPSİ MÜDÜR ÜST DÜZEY YÖNETİCİ YANİ HEPSİ TORPİLLİ KADROLAR DOLU ONLSR VARKEN SIRA SİZE GELMEZ DAHA BİDE YENİ MEZUNSUNUZ HEPSİ 20 YILLIK SİZE YER KAPPTIRMAZLAR

 74. #194 ahmet
  -
  Ahmet
  -
  06-12-2012 16:36:21 +1

  Arkadaslar ben ticaret meslek lisesi son sınıf öğrencisiyim alanım muhasebe ama ben o mesleği sevmiyorum suan aklımda sağlık kurumları işletmeciliği war yorumlara bakılırsa denememe gerek bile yok aklım vok karısık ne yapmam gerekiyor bana ne tavsiye edersiniz cevap yazın ne olur

 75. #195 özgül
  -
  offfffffffff
  -
  11-12-2012 13:43:37 +2

  ya bende bu bölümü okuyorum açıktan daha ilk senem ama buu yorumlardan sonra gözümde karardı ya:(.((::(:(

 76. #196 tıbbi sekreter
  -
  enes
  -
  13-12-2012 20:20:19 0

  ben tıbbi sekreterlik okuyorum lise 3 ünüversitede sağlık kurumları yöneticiliği seçip okusam daha sonra tekrar tıbbi sekreter olarak atanabilirmiyim acaba yardımcı olurmusunuzz

 77. #197 merak
  -
  münevver
  -
  14-12-2012 23:15:44 0

  ben saglık kurum yoneticiligi okumak istoyı-orum ve meslek hakkında bılgı verırmısınız iş imkanı nasıl maddı durumu iş saatlerini nasıl merak edıyorumda bana yardımcı olurmusunuz

 78. #198 ....
  -
  derya çepni
  -
  16-12-2012 11:44:28 0

  sağlık kurumları işletmeciliği mezunuyum özel bir saglık kurulusunda sömürülerek sigortam bile ödenmeden calısıyorum cünkü kpss sınavı sonrası bölümümle alakalı tek bir tercih bile yoktu.boşuna mı okudum diye düsünüyorum bu bölümü.bölümümle alakalı acaba kadro acılacak mı yoksa geçmişler mi olsun bana ve benle aynı bölümü okuyanlara.

 79. #199 ölüm
  -
  adil
  -
  19-12-2012 11:06:52 0

  bu bölümün herhalde ataması yapılmayacak .çünkü 12 bin saglık personeli alınacak ama bir tanesinde bile bu bölüm gecmiyor

 80. #200 mengi
  -
  bülent recep
  -
  20-12-2012 13:09:56 0

  Arkadaşlar herkez konusuo soruo ben beden eğitiminde okuyorum bende laborant ya da bu bölümü düşünüyorum açıktan.Beden eğitiminde de atama yok diolar ama işin sonu ne? Kpss... kpss de işini garantiye almak istiyosan 85 90 yapcan.2yıllık açıktan okuyanlarda ön lisansta bölüm ne olursa olsun 85 yaparsa atanır.Arada torpilliler hariç...

 81. #201 merhaba
  -
  aysegul
  -
  22-12-2012 13:55:44 0

  Allah yardimcimiz olsun. Bende tavsiyeler uzerine bu bolumu okuyorum. Bizletede bu nbolumu secmemizin avantajli olacagi soylenildi. Hakkimizda hayirlisi... Mezun olalimda bizim icin nasil bir yarari ve getirisi olacak gorelim insaallah. Hepimize basarilar diliyorum..

 82. #202 öncelik kimlere
  -
  .
  -
  22-12-2012 15:19:46 0

  bu bölümde sağlık meslek liselerine öncelik veriliyor mu

 83. #203 staj
  -
  serap
  -
  23-12-2012 16:06:39 0

  açıktan okuyorum staj durumu nedir var mı staj 1.sınıf öğrencilerine

 84. #204 .....
  -
  ebru
  -
  25-12-2012 09:48:16 0

  Bende bu bölümde okuyorum ikinci sınıf öğrencisiyim öğrenci olduğum halde çok güzel yerlerde iş imkanları elde ettim staj yaptığım kurumlarda

 85. #205 ttt
  -
  canan
  -
  27-12-2012 18:50:07 0

  bu bölümdü okuduktan sonra hemşire olabilirmiyiz

 86. #206 Dikkat!
  -
  duygu
  -
  28-12-2012 02:09:46 0

  Arkadaşlar yorumlar kafa karıştırıcı ...fakat ben bu bölümü cok iyiymiş gibi övenlere şaşıyorum.5 yıl oldu bitireli ne atanamam ne iş imkanım var.Şu anda 3.sınıftan işletme okuyorum,önü açık olan meslekler:işletme ve kamu yönetimi!zamanınızı benim gibi yanlış harcamayın arkadaşlar boş ve gereksiz bir bölümm ....kesinlikle düşmeyin...hatta şu ara 2 yıllık aöf'de en gözde ve önü açık bölümde sosyal hizmetler.

 87. #207 memur
  -
  ahmet
  -
  28-12-2012 19:05:36 0

  sağlık memuruyum bu bölümü bitirdim ve maaşımda 300 lira falan fark etti eğer lise çıkışlı memursanız okuyun

 88. #208 ÜNİVERSİTE
  -
  SAMET
  -
  29-12-2012 10:39:55 0

  bende ticaret meslek lisesi son sınıfım 2 yıllık geleceği olan bir bölüm önerirmisiniz.

 89. #209 Umudum var
  -
  Merve
  -
  29-12-2012 14:07:08 +1

  Ya arkadaslar hıc bır bolumun garantısı yokkı kım kendını gelıstırırse bıseler yapabılır dıe dusunuyorm ,. Derslerı zor bununda ustesnden calısarak gelınıyo daha yenı bolum oldugu ıcın pek duyulmamıs olabılır ama duyulmıck kapancak dıe bıse de yok bende bu bolum bırıncı sınıfta okuyorm nerelerde calısılabılır dıe grıp okuyun bı cok kurum cıkıo . O kadar cok kurumda bu bolume ıhtıyac varsa neden ıs ımkanı olmasın. Bız elımızden gelenı yapalım gerısı Allaha kalmıs. Hakkımızda hayırlısı olsun ıns herkes emegının karsılıgıını alır.

 90. #210 ticaret meslek
  -
  enqin
  -
  31-12-2012 11:25:47 0

  sLm arkadaşLar bn ticaret meslek lisesi 12. sınıf öqrencisiyım bu bölümü şeçmeyi isyityorum ... nasıL ßir bölüm acaba?? bu direk qeciş hakkımız war onunLa qeciş yapmayı düşünüuorum rica etsem bu konuda bilqisi oLAn bni we arkadaşLarı bilqilendirebilİrmi ???

 91. #211 İŞLETME
  -
  SEVAL
  -
  02-01-2013 14:02:41 0

  ben bu sene bu bölümü okumayı düşünüyorum bu bölümle sadece yöneticmi olunuyor yoksa bu bölümle yönetici dışında sağlık çalışanı olnuyormu

 92. #212 boş versene
  -
  devran
  -
  03-01-2013 20:31:59 0

  arkadaşlar iyice bi araştırın öle karar verin kimseye inanmayın kimine göre okuduktan sonra kppsden ii alır atanır o atananmayan adam akıllı çalışşsa yapar hepimize başarılar

 93. #213 işletme
  -
  SEVAL
  -
  03-01-2013 21:07:09 0

  ben bu sene bu bölümü okumayı düşünüyorum bu bölümle sadece yöneticmi olunuyor yoksa bu bölümle yönetici dışında sağlık çalışanı olnuyormu

 94. #214 ÖNEMLİİİİİİİİİİİİİİ
  -
  Muhrip İlker
  -
  06-01-2013 00:38:35 -1

  Allah'ını seven okumasın bu bölümü bitane ataması yok iş yok bişey yok ortalıkta sürünüyoruz.

 95. #215 Dikkat dikkat!
  -
  Mustafa Kurtoğlu
  -
  06-01-2013 17:23:06 0

  Arkadaşlar ben şuan uluslararası ilişkiler okuyorum. eğe üniversitesi rehber danışmanı profesörü bana okuduğum bölümle birlikte bu bölümüde okumamı söyledi . Yani o adam bunu söylüyorsa sakın ola burda "yok işsiz kaldım yok bilmem naptım " laflarına aldırış etmeyin o , onların beceriksizliği bana 2 bölümü birden bitirdiğimde çok rahat ilaç firmalarının yöneticisi olabileceğimi söyledi bence sizde okumalısınız..! Yorumlara aldanmayın boşta kalmak tamamen kişiye bağlıdır bölüme değil..!

 96. #216 SAKINN!!!
  -
  NURAY
  -
  07-01-2013 14:07:34 -1

  bu bölümü asla tavsiye etmiyorum.ben okuduğuma pişmanım.Hastane yönetimi yerine tıbbi sektereterlik bölüümnü okumak çok aha avantajlı çünkü diplomada en azından bir ünvan yazıyor.ve en önmelisiyse atamaların çok fazla ve alınabilecek puanlarda olması.ben hastane yön.mezunu olarak asla tavsiye ertmiyorsam dikkae alın derim!!

 97. #217 form
  -
  eren
  -
  09-01-2013 13:27:29 0

  arkadaşlar bende sağlık kurumları işletmeciliği myo mezunuyum bizleri ne duyan nede gören halimizden anlayan var yani bize şunu söylüyolar bu bölümü boş okudunuz gibi size bi dilekçe gönderiyorum bunu gereki devlet büyüklerine e mail olarak atarsınız bizlerin karı olur belki birileri duyar

 98. #218 sağlık kurumları işletmeciliği
  -
  Aziz
  -
  14-01-2013 00:48:20 0

  Bu bölüm mezunlarına yök ün 10.10.2012 tarihli 2547 sayılı kanunun 2880 sayılı kanunla değişik 43/b maddesi uyarınca aldığı kararda Biz sağlık kurumları işletmeciliği mezunlarına ''Sağlık Teknikeri'' ünvanı verildi. Bölümün önü açılması durumunda sağlık teknikeri olarak göreve başlanabilir ve ataması olur. Ancak kimse bizlere kulak asmış değil. Bu bölüm mezunlarının hsağlık kademelerinde daha kaliteli bir hizmet sunacagından şüphem yoktur.Ancak bunun önunun açılması için imza kamanyası başlatmamız lazım...İmza kampanyası üzerine sayfa acılmış olup desteklememiz gerekmektedir....

 99. #219 sakınnn okumayın bu bölümü
  -
  gerekyok
  -
  19-01-2013 04:53:03 -2

  arkadaşlar dediklerimi herkez isterse olur kpss den bi yere varır diyerek basite almayın sakın,bu yıl örgünden mezun oldum ve ben de dahil hiçbir arkadaşım özel sektörde dahi iş bulamadık,önümüzü açsalar ama yok şuan başka bölüm okumuş olsaydım işe başlamıştım çoktan, 2 defa kpss alımı oldu şuan ve ikisinde de 1 tane bile sağ.kur.dan alım olmadı tercih bile yapamadık özel sektör desen adamın alasını buldum gene yerleşemedim torpil bile işlemiyor bu bölüme ailemi dinlemedim okudum çok pişmanım psikolojim altüst oldu başka bölüm okuyun tıbbi sekreterlk olsun kamu yönt.olsun ama böyle bir hata yapmayın hele hele açıktan okuyacaksanız işkence belki yazımı okuyan birine faydam dokunur benm yaptığım hatayı yapmaz..

 100. #220 acık üniversite
  -
  özlemm
  -
  27-01-2013 11:47:08 0

  arkadaşlar acık üniversiteden okuyorum ilk senem acık üniversiten okuyupta calısanlar varmış nasıl oluyor bilen varmı

 101. #221 eren
  -
  eren
  -
  29-01-2013 23:53:00 0

  Merhaba.hocam benim durum biraz karmaşık.Kimyagerim.şu an tıbbi görüntüleme teknikleri 1.sınıf öğrencisiyim.4 yıllık mezunu olduğum için tıbbi görüntülemeden atanma şansım yok.ben Kimya bölümünü hayatımdan silmek istiyorum.iş imkanım yok ve gerçekten çok pişmanım bu bölüme ettiğim emekler için.sağlık kurumu işletmeciliği tezsiz yüksek lisansını yaparsam bana devlet atamalarında bir etkisi olur mu acaba.kimyadan nasıl kurtulabilirim yaş daha da geçmeden.yardımcı olursanız çok memnun olurum

 102. #222 PARA.PARA.PARA
  -
  esat
  -
  09-02-2013 12:52:22 +2

  süper bii bölüm ben suanda 4.5oo tl maas alıyorum okumasıda cok kolay yata yata gectim okulu

 103. #223 sağlık kurumları işletmeciliği
  -
  bünyamin
  -
  14-02-2013 14:19:37 0

  değerli arkadaşlar bende sağlık kurumları okuyorum 5 sene çeşitli devlet hastanelerinde bilgi işlem otomasyan eğitimcisi olrak çalıştım.sağlık kurumları işletmeciliği mezunlarının atama çalışmaları var bu düz memur alımı statüsünde olcak .çünkü binlerce mezun var ve kaç kişi müdür veya müdür yardımcı olarak atanacak.Ama şu da bir gerçek yeni cıkan hastaneler birliği yasasına göre benim anladığım kadarıyla kpss ye girmeden hasta neye müdür ve müdür yardımcıcı olrak giriyorsun tabikide sözleşmeli olrak .siyasi faktör bu konuda çok önemli arkadaşlar güçlü bir siyayi arkan var atıyorum A hastanesine müdür yardımcı açığı var burda hemen devre girerek sözleşme yaparak yani 4/b iş başı yapıyor .tabi konuşulacak konu cok kendize iyi bakın çalışmalarınızda başarılar dilerim ...

 104. #224 ciddiyim
  -
  bakın
  -
  14-02-2013 14:23:46 0

  arkadaşlar hep 2yıllık falan demişsiniz ben bu bölümü 4 yıllık okusam (selçuk s. demirel vb.) iş bulabilirmiyim hatta bu 4 yıllığın üstüne 2 yıl mastır yapabilirmiyim

 105. #225 kpss ile ilgili
  -
  bünyamin
  -
  14-02-2013 14:27:27 0

  [quote name="enes"]ben tıbbi sekreterlik okuyorum lise 3 ünüversitede sağlık kurumları yöneticiliği seçip okusam daha sonra tekrar tıbbi sekreter olarak atanabilirmiyim acaba yardımcı olurmusunuzz[/quote]
  hayır atanamazsın şimdi öysm en yüksek derecede bitirdiğin okula bakar nasılmı liseden mezunsun 4 yıllık işletme okudun ve kpss den 4 yıllıktan atanamadın kısacası kazanamıyorsun ve kendi bölümünle ilgili 2 yıllık okumaya karar verdin ve kendi kendien ben 2 yıllıktan kpss ye girersem atanarım umuduyla yaşıyorsun ama öğle değil 4 yıllık daha üst okul olduğu için 2 yıllıktan gireniyorun yardımcı olduysam ne mutlu abn kolay gelsin

 106. #226 geçiş
  -
  bünyamin
  -
  14-02-2013 14:28:17 +1

  [quote name="arzu"]arkadaşlar 2 yıl okuduktan sonra 4 yıla tamamlanıyo mu saglık kurumları işletmeciliği?[/quote]

  evet tamamlaya bilirsin

 107. #227 sağlık
  -
  aysu
  -
  22-02-2013 20:12:46 0

  11. sınıf sağlık meslek lisesi att bölümü öğrencisiyim. liseden sonra atanıp çalışmaya başlayıp aynı andada ygs 6dan sağlık kurumları işletmciliği okumayı planlıyorum.4 yıl okuduktan sonra yönetici olabilir miyim atanabilir miyim. uluslararası mesleki bilgi sisteminden baktım saglık kurumları şletmecliği için geleceği mesleği dyorlar. asgari ücrentin 4-5 katı maaş alınabılıyormuş.eskişehir sağlıkyüksek okulunu istiyorum inş olur. ama dediğim gibi 4 yılokuduktan sonra atanabılır mıyım ???? okulda rehber öğretmenımız çok övdü bu bölümü etkilendim bende

 108. #228 SAĞLIK KURUMLARI İŞLETMECİLİĞİ
  -
  SEMRA
  -
  28-02-2013 10:38:28 +8

  Arkadaşlar ne bu ümitsizlik ben aof bu bölüm mezunuyum geçen yıl 75 puanla devlet hastanesine yönetici asistan olarak atandım seneyede direk personel yönetimine geçiyorum mezun olmaya bakın yapılan yorumlara inanmayın inandırıcı bilgi almak istiyorsanız iletişim bilgilerimi veririm allah yardımcınız olsun

 109. #229 ****
  -
  adem
  -
  01-03-2013 19:18:52 +1

  bu bölümden mezunum hala atanmış değilim yerimde sayıyorum anlıyacağınız.

 110. #230 s
  -
  enqin
  -
  04-03-2013 10:24:18 0

  [quote name="SEMRA"]Arkadaşlar ne bu ümitsizlik ben aof bu bölüm mezunuyum geçen yıl 75 puanla devlet hastanesine yönetici asistan olarak atandım seneyede direk personel yönetimine geçiyorum mezun olmaya bakın yapılan yorumlara inanmayın inandırıcı bilgi almak istiyorsanız iletişim bilgilerimi veririm allah yardımcınız olsun[/quote]
  çok saqoL tşkr edrm .

 111. #231 staj
  -
  caner
  -
  06-03-2013 11:43:31 0

  sağlık kuru
  mları işletmeciliğinden staj var mı bilgisi olan var mı tşkler

 112. #232 staj
  -
  batman
  -
  06-03-2013 11:44:07 0

  sağlık kurumları işletmeciliğinden staj var mı bilgisi olan var mı tşkler

 113. #233 selim lisesi
  -
  dilan
  -
  08-03-2013 17:20:21 0

  sabahtandır yorumları okudum olumlu olumsuz üniversite adayıyım kafam allak bullak sınava az kALDI iyce kötü oldum bu bölümü çoğu kişiden duydum bu işler emek sonra nasip kısmet rakip çıkmasın diye bukadar insanın kafasını karıştırıyosanız gerçekten günah hepiniz için hayırlısı olsun arkadaşlar yolunuz belliyse değiştirmeyin hedefleriniz tanımadığınız insanların yorumlarıyla değişecek kadar basit olmasın.. hepinize başarılar

 114. #234 sağ.kur.
  -
  ceon
  -
  09-03-2013 16:40:26 0

  arkadaşlar henüz bölümden 1 tane alım yok . ben gaziosmanpaşa ünisinde okudum. bitirdim iki yıldır iş arıyorum sadece iş kura bağlı alıyolar kimse bölümü bilmiyo 87 le açıkta kalıp atanamayanlar var ama ilerde nolur bilemem. atama sıfır

 115. #235 HERŞEY KENDİ ELİNİZDE
  -
  KADER
  -
  11-03-2013 14:56:07 +1

  BAZI ARKADAŞLARA KATILIYORM VE ŞUAN Kİ DÖNEMDE TORPİL MECBURİ.. AMA ŞUNUDA UNUTMAYALIM RIZKI VEREN ALLAH, O RIKZI BULMAK İSE BİZİM GÖREVİMİZ HAVADAN KİMSE EKMEK SAHİBİ OLMAZ OLANLARINDA SONU BAŞTAN BELLİ OLUUR. HANGİ BÖLÜM OLURSA OLSUN KENDİMİZİ GELİŞTİRDİKTEN SONRA GERİSİ GELİR YETER Kİ HAKKIYLA O İŞE GÖNÜL VERİP ÇABALAYALIM TAKDİR ALLAHTAN... HER SÖZEDE İNANMAYIN ŞAHSEN BENDE BU BÖLÜMÜ OKUYORM 1. SINIFTAYIM ARKADAŞIMDA GELİP BANA BU UMUTSUZ YORUMLARI ANLATTI AMA ETKİLENMEDİM ÇÜNKÜ BİLİYORM HERŞEY BENİM ELİMDE. HEM ÜNİ DE GÖREV YAPAN BİR HOCAMLA KONUŞTUM VE BANA ÇOK UMUTLU KONUŞTU SADECE HERŞEYİN BENDE BİTTİĞİNİ SÖYLEDİ. HAKLIDA BEN ÇABALAYACAĞIM GERİSİNİ DE ALLAHA BIRAKACAĞIM. SİZEDE BAŞARILAR :) UMUTSUZ OLMAYIN...

 116. #236 bi soru
  -
  esra
  -
  14-03-2013 21:20:50 +1

  ben açıköğretimden 2 yıllık Sağlık kurumları iştletmeciliği okumayı düşünüyorum.acaba dersler zormu ,sınıfı gecemem diyede korkoyorum. Bi bilgi verirseniz sevinirim..

 117. #237 SAĞLIK . Bi Soru
  -
  esra
  -
  14-03-2013 21:24:44 +1

  ben açıköğretimden 2 yıllık Sağlık kurumları iştletmeciliği okumayı düşünüyorum.acaba dersler zormu ,sınıfı gecemem diyede korkoyorum. Bi bilgi verirseniz sevinirim..BİRDE bu bölümü okurken aöf olduğu için staj varmı yokmu ?

 118. #238 perfonmas ödevi
  -
  şevval yılmaz
  -
  18-03-2013 15:55:03 +1

  [i]benim sosyal bilgiler dersinden bir perfonmas görevim var ama bunlar yetmiyor başka nerelerden bulabilirim?

 119. #239 ah ah
  -
  melisa
  -
  18-03-2013 22:18:20 0

  Arkadaşlar bu bölüme ilk başta isteyerek gittim ama sonra pişman oldum ama bu sadece benim görüşüm ne atama var nede başka bişe torpil varsa tamam yoksa Allah yardımcınız olsun başka bişe demiyorum.

 120. #240 KÜRÜZ
  -
  DEMET
  -
  22-03-2013 01:49:51 -1

  KESİNLİKLE TAVSİYE ETMİYORUM HASTANE YÖNETİMİ BÖLÜMÜNÜ !!!

Görüşün Nedir?

Karakter Sayacı:
0